0

شاه بلوط هندی | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شاه بلوط هندی | تکثیر و پرورش

درخت بزرگی که به خاطر گلهای نمایشی مخروطی مانند خود که در ماه مه شکوفا می شود ، شناخته می شود ، درخت شاه بلوط اسب بومی جنگل های مخلوط در جنوب شرقی اروپا است و به طور گسترده در خیابان ها ، پارک ها و سایر فضاهای بیرونی کشت می شود. خوشه های بزرگ و عمودی گل های سفید درخت در اواخر بهار شکوفا می شوند و می توانند پنج تا 12 اینچ قد داشته باشند. آنها از اواسط تابستان تا پاییز با هسته های دانه ای سبز خاردار پیگیری می شوند. درخت شاه بلوط اسب همراه با گلهای زیبای آنها و غلافهای دانه ای ، پوستی جالب با اندام های پیچ خورده را نیز به نمایش می گذارد.

درخت غیر بومی می تواند کمی کثیف باشد و در برابر شاخ و برگ های پاییزی پرتحرک چیز کمی ارائه دهد ، اما برای خط کشی خیابان ها یا ایجاد سایه ای از خورشید انتخاب بسیار خوبی می کند. شاه بلوط اسب که سایه و درخت زینتی محسوب می شود دارای سایبانی سرسبز و پراکنده است که بیش از حد قادر است جلوی نور خورشید را بگیرد و در عین حال به جلوه منظره زیبایی و زیبایی می بخشد.

نام گیاه شناسی
Aesculus hippocastanum

نام متداول
درخت شاه بلوط اسب

نوع گیاه
درخت برگریز

اندازه بالغ
50-75 فوت ارتفاع ، 40-70 فوت عرض

قرارگیری در معرض نور خورشید
خورشید کامل ، بخشی از خورشید

نوع خاک
خاکهای سبک ، متوسط ​​و سنگین مرطوب ، خوب تخلیه شده

PH خاک
4.5-6.5

زمان شکوفه
ممکن است

رنگ گل
سفید

مناطق مقاومت
4-7

منطقه بومی
یونان ، آلبانی ، بلغارستان

چگونه درخت شاه بلوط اسب را پرورش دهیم

شاه بلوط یک درخت برگریز است ، درختی کاملاً آسان برای رشد است ، اگرچه برخی از گونه ها می توانند مستعد بیماری های برگ ، سوسک های ژاپنی و حشرات مقیاس باشند. شاخ و برگ آن نیز تمایل به سوزاندن و خراب شدن در خاک خشک دارد.

درخت شاه بلوط اسب به صورت فصلی برگهای خود را از دست می دهد. میوه درخت یک دانه نسبتاً سمی است (شاه بلوط اسب) ، و در داخل یک پوسته خاردار یافت می شود. این دانه یک میوه خاردار است که قطر آن حدود دو اینچ است و حاوی یک یا دو دانه سیاه و شبیه مغز است.

خوشه های گل مستطیل دارای یک لکه از رنگ در قسمت پایه است که شروع به زرد می کند و بیشتر به رنگ قرمز متمایل می شود. خود درخت با سرعت متوسطی رشد می کند و گیاهان می توانند انتظار افزایش قد تقریباً 13 تا 24 اینچ در سال را داشته باشند. با بالغ شدن ، پوست یک پوست لایه بردار ایجاد می کند ، پوست خارجی آن پوست کنده می شود تا پوست نارنجی زیر آن مشخص شود.

سبک

این درخت هم در آفتاب کامل و هم در سایه جزئی رشد می کند. هر روز حداقل چهار ساعت تابش مستقیم و بدون فیلتر خورشید را ترجیح می دهد.

خاک

با مقاومت در برابر آرایه ای از خاک ، شاه بلوط اسب در خاکهای اسیدی ، مرطوب ، لومی ، شنی و لجنی رشد می کند – با این حال ، خاک باید همیشه مرطوب و خوب زهکشی شود.

اب

این درختان شرایط بیش از حد خشک را تحمل نمی کنند و در صورت مرطوب نگه داشتن خاک بهترین رشد را خواهند داشت. شما می خواهید پس از کاشت کاملاً آبیاری کنید و سپس حتماً هفته ای یکبار در طول تابستان به گیاه جدید خیس بخورید (مگر اینکه میزان بارندگی زیاد باشد).

دما و رطوبت

درخت شاه بلوط اسب فقط در اوایل تا اواسط ماه مه شکوفا می شود. از درختان جوان می توان در زمستان با یک کاغذ پوششی درجه تجاری محافظت کرد که حداقل برای دو یا سه سال اول یا رشد توصیه می شود.

کود

درختان شاه بلوط اسب که به تازگی کاشته شده اند کاملاً به کود واکنش نشان می دهند. می توان از کودهای دانه ای ، مایع یا گلدان استفاده کرد. کودهای آلی مانند کود نیز می تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد.

مانند بسیاری از درختان ، تکثیر درختان شاه بلوط اسب به زمان و حوصله نیاز دارد. این امر می تواند توسط بذر یا قلمه حاصل شود. برای جمع آوری بذرها بهتر است صبر کنید تا به طور طبیعی از درخت بیفتند تا دانه ها کاملاً بالغ و زنده باشند. همچنین شما می خواهید بذرهایی را انتخاب کنید که فاقد ترک و سوراخ یا علائم دیگری از آسیب حشرات باشد. هنگام دست زدن به دانه های شاه بلوط اسب ، حتما دستکش بپوشید و تا آنجا که ممکن است میزان قرار گرفتن در معرض آن را محدود کنید ، زیرا این دانه حاوی سمومی است که می تواند پوست را تحریک کند.

برخی از انواع درختان شاه بلوط اسب

  • شاه بلوط اسب باومن: شکوفه های دوتایی سفید و بدون آجیل تولید می کند
  • شاه بلوط اسب قرمز: احتمالاً بومی آلمان است ، کوتاهتر از شاه بلوط اسب معمولی

هرس

درختان را باید در اوایل بهار قبل از شروع شیره و یا در پاییز پس از ریزش برگ ها هرس کرد. شاخه های کم و همچنین شاخه های شلوغ یا محل عبور باید از بین بروند. با بلوغ درخت ، هرس هر سه تا پنج سال به شکل مطلوب آن کمک می کند.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .