0

سرخس دکمه ای | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

سرخس دکمه ای | تکثیر و پرورش

اخیراً در بازار گیاهان آپارتمانی بوده ام تا زندگی را به حمام کوچک آپارتمان خود بیفزایم. دو نیاز من: باید بتواند در فضای بدون پنجره و مرطوب دستشویی منهتن زنده بماند و نمی تواند خیلی تیز باشد (مبادا بعد از دوش گرفتن به طور تصادفی به آن برخورد کنم). من سرانجام راه حل کامل را پیدا کردم: سرخس دکمه. این گیاهان خانگی ریزه برگهایی نرم و مخملی دارند و از نظر رطوبت رشد می کنند. در اینجا آنچه شما باید بدانید قبل از استفاده از سرخس دکمه های خود را.
در بالا: عکس یک سرخس دکمه ای از طریق فروشگاه گیاهان مینه سوتا Spruce Flowers and Home .

سرخس دکمه ای که سرخس برگ گرد نیز نامیده می شود ، یک سرخس همیشه سبز (از خانواده Pteridaceae ) با برگهای کوچک سبز تیره به یک ساقه نازک متصل است. “Rotundifolia” به گردی برگها اطلاق می شود و نام تیره ، Pallaea ، از کلمه یونانی به معنی “تاریک” است ، اشاره به ساقه هایی که با افزایش سن قرمز تیره می شوند. از گیاهان در تیره  گاهی اوقات “ترمزهای صخره ای” نیز یاد می شود.
عکس بالا: در هوای معتدل ، سرخس های دکمه ای در آستانه پنجره ای در دهکده گرینویچ منهتن خوشحال هستند و همراهانشان سیکلامین و زمستان را تجربه می کنند. عکس توسط KM از طریق Flickr.
برگها و ساقه های گیاه با رشد گیاه تیره می شوند. گیاه دکمه ای در گلدان 4 اینچی از طریق پرنل گرور 12 دلار است .
در بالا: سرخس های دکمه ای و ارکیده ها در یک تخت باغ Kew Gardens با هم مخلوط می شوند. عکس جیم لینوود از طریق فلیکر.

سرخس های دکمه ای اگرچه بومی نیوزلند و استرالیا هستند ، می توانند در خارج از منزل در مناطق رشد USDA 9 تا 11 پرورش داده شوند. اگرچه در داخل خانه رشد می کنند ، اما با مراقبت و توجه کافی به نیازهای آن ، می توانند کمی متزلزل باشند ، اما یک سرخس دکمه ای یک گیاه عالی در خانه ایجاد می کند.

سرخس های دکمه ای در مقایسه با سایر گونه های سرخس کوچک هستند (فقط 12-18 اینچ قد دارند) ، و آنها را به کاندیداهای ایده آل برای فضاهای کوچک تبدیل می کند. برگچه های کوچک آنها با رشد گیاه بیضی شکل می شوند.

سرخس دکمه ای را با سرخس دکمه ای لیمویی که به همین نام نامگذاری شده است ( Nephrolepsis Cordifolia ) اشتباه نکنید ، گیاه کوچکی که از دور شبیه به هم است اما ارتباطی با هم ندارد.
بالا: برگها و ساقه های گیاه با رشد گیاه تیره می شوند. گیاه دکمه ای در گلدان 6 اینچی در نهالستان Full Bloom 19.95 دلار است .

  • یک ظرف با زهکشی کافی در پایین انتخاب کنید. مهم است که خاک بین آبیاری به طور م efficientثر تخلیه شود.
  • میل آن به رطوبت باعث می شود که سرخس دکمه یک گیاه ایده آل برای حمام مهمان باشد. برای فریب های بصری آن را روی قفسه یا طاقچه پنجره نه چندان روشن قرار دهید یا آن را در یک سبد آویز قرار دهید.
  • سرخس های دکمه ای بیشتری می خواهید؟ در بهار ، کافی است سرخ دکمه موجود خود را با یک چاقوی تیز تقسیم کرده و قسمت ها را مجدداً قرار دهید.

زنده نگه دار

  • سرخس های دکمه ای به اندازه کافی آب دوست دارند ، اما از خاک مرطوب متنفر هستند. بگذارید قسمت بالای خاک در بین آبیاری خشک شود. اگر برگها سبز و پژمرده نباشند ، یک محیط شاد کامل پیدا کرده اید.
  • سرخس دکمه خود را در یک نقطه روشن یا حتی کمی سایه قرار دهید ، اما نه در زیر آفتاب مستقیم. آشپزخانه یا اتاق نشیمن پر از آفتاب انتخاب خوبی است.
  • مطمئن شوید که سرخس دکمه خود را در یک محیط مرطوب نگه دارید (در حالت ایده آل ، در رطوبت 50 درصد). در زمستان ، وقتی گرما و آتش در شومینه خانه را خشک می کند ، حتماً گاه گاهی برگها را غبارآلود کنید ، مخصوصاً وقتی که حالت افتادگی داشته باشد.


جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.gardenista.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .