0

سرخس جنگلی | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

سرخس جنگلی | تکثیر و پرورش

جنس Pteris شامل گونه های بسیار متنوعی است که عمدتا از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری متغیر است ، اگرچه چند گونه معتدل وجود دارد. در مجموع به عنوان سرخس های ترمز شناخته می شوند ، بسیاری از آنها برگهای مسطح و پرانی دارند که به سختی به ایده سنتی سرخس شباهت دارند .

محبوب ترین گیاهان برای پرورش در محیط داخلی گیاهان نسبتاً سختی هستند ، اغلب دارای تنوع زیبا که باعث می شود رشد آنها دشوارتر از آنچه در حال حاضر هستند ، باشد. در واقع ، و به خصوص برای سرخس ها ، این گیاهان گیاهان نسبتاً سختی هستند که فقط به رطوبت کافی و محافظت از هوای بسیار خشک (چه در تابستان و چه در زمستان) نیاز دارند تا بتوانند به خوبی کار کنند. گونه های کوچکتر گیاهان رومیزی عالی را ایجاد می کنند

به طور کلی ، اینها احتمالاً شایسته توزیع وسیع تری در تجارت گیاهان نسبت به معمول هستند ، بنابراین اگر چنین موردی را مشاهده کردید ، حتما آن را بگیرید و به مجموعه خود اضافه کنید.

شرایط در حال رشد

  • نور: آنها نور روشن و فیلتر شده را در تمام ماههای تابستان که به طور فعال رشد می کنند ترجیح می دهند. در ماه های زمستان سعی کنید تا آنجا که ممکن است ، نور کم و مستقیم از نور خورشید در نیمه روز فراهم کنید. اگرچه گونه های برگریز وجود دارد ، اما بیشترین گیاهان همیشه سبز هستند و نباید در زمستان برگ بریزند.
  • آب: سرخس های پتریس در مورد آب زیاد خواستار نیستند ، اگرچه مانند اکثر سرخس ها رطوبت کافی لازم است. برای بهترین نتیجه ، گیاهان زمستانی خود را روزانه غبارآلود کنید.
  • خاک: هر خاک گلدان خوب و سریع زهکشی به احتمال زیاد انجام می شود.
  • کود: در تمام طول فصل رشد با کود مایع ضعیف تغذیه کنید .

پروتیس توسط اسپور تکثیر می شود ، اما تقسیم ریزوم یا گلوله ریشه در هنگام بازنشر بسیار آسان تر است. بهتر است تقسیمات را در بهار انجام دهید ، اطمینان حاصل کنید که هنگام تقسیم مقداری ریزوم و مقداری برگ یا جوانه برگ سالم بدست آورید.

این ها سرخس های نسبتاً سریعی هستند و باید هر بهار دوباره از آن استفاده شوند. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، گیاه را هنگام حمل مجدد تقسیم کنید ، خاک قدیمی را از ریشه تکان دهید و با احتیاط دوباره در خاک تازه قرار دهید. پس از بارگیری مجدد ، اطمینان حاصل کنید که تا زمان شروع رشد ، گرما و رطوبت کافی فراهم شود.

انواع

تقریباً 300 گونه Pteris در سراسر جهان پخش شده است. رایج ترین مورد در کشت ، ترمز P. cretica یا کرتی است. این گیاه حدود 18 اینچ طول می ماند و با برگهای تقسیم شده بیضی یا بیضی شکل غیر معمول که به رنگ سبز روشن است و دارای یک نوع طیف قابل توجه به رنگ سفید در وسط است ، رشد می کند. پرورش دهندگان در طول سال ها کارهای گسترده ای با این گونه انجام داده و تعدادی از واریته های نامگذاری شده را معرفی کرده اند. انواع دیگر آن گاهاً موجود است.

نکات پرورش دهنده

کلید رشد Pteris خوب تأمین رطوبت و نور صاف و تصفیه شده مناسب برای رونق گیاه است. آنها تأمین آب و دمای متوسط ​​را دوست دارند ، اما به سرعت علائم استرس را در محیط های بسیار خشک نشان می دهند.

این علائم شامل حاشیه برگ قهوه ای و برگ ریزان است ، اگرچه برخی از ریزش برگ ها معمول است. آنها همچنین غرقاب شدن را دوست ندارند و گیاهانی که اجازه نشستن در خاک اشباع یا مرطوب را دارند به سرعت تسلیم پوسیدگی ریشه می شوند. برگ های این سرخس ممکن است تا حدی شکننده باشد ، بنابراین از قرار دادن آنها در مناطقی که احتمال دارد افراد یا حیوانات بر روی آنها مسواک بزنند ، خودداری کنید.

با این حال ، آنها به ویژه برای میزهای رومیزی یا میز کار ، که در آن ارزیابی شاخ و برگ ظریف و رنگارنگ آنها آسان تر خواهد بود ، کار می کند. سرانجام ، نگذارید آنها شب خیلی گرم شوند. P. cretica محبوب در شرایطی با شب های خنک و خنک رونق می گیرد.

Pteris در برابر آفات از جمله شته ، اشکالات ریز ، مقیاس و مگس سفید آسیب پذیر است . در صورت امکان ، آلودگی را در اسرع وقت شناسایی کرده و با کمترین گزینه سمی درمان کنید.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع  : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .