0

ستاره سرخ | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

ستاره سرخ | تکثیر و پرورش 

ستاره اسکارلت یکی از انواع محبوب گیاهان است که در صورت چسبیدن به گیاه دیگر یا در خاک منظم می تواند در فضای باز یا داخل منزل رشد کند.

این گیاهان برای حفظ سلامتی آنها به رطوبت بالا و تکنیک های آبیاری خاص نیاز دارند.

شرح

خصوصیات اصلی این گیاهان که Bromeliads نامیده می شود این است که می توان آنها را گلدان کرد و یا بدون اینکه به گیاه میزبان آسیب برساند ، به گیاه میزبان زنده بماند. Guzmania lingulata بومی آمریکای میانه و جنوبی است.

سه تا چهار سال طول می کشد تا مرحله شکوفایی رشد کند ، با بالغ شدن برگ های چرمی در لایه های انباشته رشد می کنند. سیستم ریشه کوچک است و در بالای خاک تشکیل می شود. آنها یک بار در طول زندگی خود یک شکوفه خیره کننده را به شکلی فنجانی شکل تولید می کنند.

شکل ظاهری آن: سر گل این گیاه یک فنجان پهن و عمیق تشکیل می دهد که چندین پوست آن به صورت لایه لایه بیرون می آید. رنگ آمیزی این شکوفه ها به صورت یک سبز عمیق آغاز می شود که به آرامی به زرد محو می شود.

وقتی پارگی ها از فنجان اصلی گل دور می شوند ، آنها قرمز یا قرمز مایل به قرمز (یا نارنجی) می شوند. برگهای آن بلند و چتری از ساقه مرکزی گیاه است. آنها به عنوان یک رنگ سبز روشن با احساس نرم شروع می شوند و به برگهای سبز و چرمی و عمیق بالغ می شوند.

گلدهی: وقتی از بالا مشاهده می شود ، کل سر گل شکل ستاره به خود می گیرد و نام گیاه را به آن می دهد. از آنجا که این گیاه در زندگی خود فقط یکبار شکوفا می شود ، شکوفه آن مقاوم است و حدود پنج ماه به طول می انجامد. در مرکز سر گل ، گلهای سفید کوچکی ظاهر می شوند که به سختی قابل مشاهده هستند زیرا کاملاً در عمق سر قرار دارند. پس از از بین رفتن گل ، گیاه توله (جبران کننده ها) شما را ترک می کند که اکنون می توانید تکثیر کنید.

حقایق

اصل و نسب:
آمریکای مرکزی و جنوبی.

نام ها:
ستاره اسکارلت (رایج). Guzmania lingulata (گیاه شناسی / علمی).

حداکثر رشد (تقریبا):
قد 18 اینچ / 45 سانتی متر.

حیوانات اهلی خانگی:
غیر سمی برای گربه ها ، سگ ها

مراقبت از ستاره قرمز

درجه حرارت:
ستاره اسکارلت درجه حرارت متوسط ​​65-80 درجه فارنهایت (18-27 درجه سانتی گراد) را ترجیح می دهد. هنگامی که در این دما نگهداری شود ، رشد گیاه در تمام طول سال ادامه خواهد داشت.

سبک:
این گیاه همیشه روشن ، در عین حال غیر مستقیم ، نور خورشید را ترجیح می دهد. نور زیاد خورشید باعث آفتاب سوختگی برگها و آسیب رساندن به گل می شود.

آبیاری:
این گیاه در مورد آب مشتری بسیار مطبوعی است. ریشه ها را باید روزانه اشتباه گرفت. خاک باید تا حد مرطوب سیراب شود ، اما هرگز مرطوب نباشد. پس از آبیاری اجازه دهید قبل از آبیاری مجدد خاک کاملاً خشک شود. اجازه ندهید آب در بشقاب زیر این گیاه بنشیند. فنجان گل باید همیشه با 1 تا 2 اینچ آب پر شود. هر چهار روز ، آب قدیمی را از فنجان بریزید و آب جدید تأمین کنید. هرگز از چیزی به جز آب مقطر یا منبع باران استفاده نکنید ، زیرا مواد شیمیایی موجود در آب فرآوری شده گیاه را از بین می برد.

خاک:
Guzmania lingulata ممکن است به دو روش در طبیعت رشد کند. در داخل اما گیاه برای رشد به مخلوطی از یک قسمت خاک تا یک قسمت پوکه یا پوست نیاز دارد. زهکشی باید در تمام مراحل زندگی گیاه خوب باشد.

کود:
این گیاه ممکن است با مخلوط کود متعادل بارور شود. این ماده باید تا نیمه قدرت رقیق شود و تا زمانی که گل شکوفا شود مستقیماً به فنجان گل تحویل داده شود. این کار باید هر ماه یک بار انجام شود. کود باید بعد از 5-4 روز ریخته شود و با آب معمولی جایگزین شود. سیستم ریشه را بارور نکنید. وقتی گیاه گل نمی دهد ، ممکن است برگها با همان کود که ماهانه یکبار رقیق می شود ، اشتباه بگیرند.

گلدان دوباره:
هر بهار ، این گیاه باید مجدداً در ظرفی بزرگ شود که یک اندازه بزرگتر باشد. این کار باید تا زمانی که گیاه در گلدان 6 یا 8 اینچی قرار بگیرد ادامه یابد. گلدان های بزرگتر طول عمر شکوفه را کاهش می دهند. هنگامی که گیاه بالغ شد دیگر نیازی به گلدان مجدد نیست. آنها باید در گلدان ایمن باشند زیرا انواع بالایی دارند و به راحتی می توانند از بین بروند.

رطوبت:
ستاره اسکارلت شرایط زندگی مرطوب را می طلبد. اگر خانه خود را در رطوبت متوسط ​​هوا نگه دارید ، برگها و فنجان گل را با دوز کمی آب روزانه اسپری کنید.

تکثیر:
در طول زندگی خود ، Guzmania lingulata گاهاً شاخه های کوچکی در نزدیکی پایه گیاه ایجاد می کند. اینها ممکن است به محض رسیدن به سه اینچ در ریشه شکسته شده و در ظروف جداگانه در گیاهان جدید تکثیر شوند. این ممکن است حتی پس از شکوفایی گیاه انجام شود.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع‌: www.houseplantsexpert.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .