0

شرح روش نگهداری درست گیاه آزالیای ساحلی را بیان کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

این گیاه گونه ای از جنس Rhododendron در خانواده Ericaceae بومی شرق آمریکا و مناطق ساحلی میباشد و گل های سفید بسیار معطری دارد. رنگ گل ها سفید و صورتی است. در خاک های اسیدسی و شنی و یمناطق ساحلی رشد می کند.
گیاهی بوته ای و برگریز است. رنگ برگ ها سبز و آبی است. گیاه رشد کمی دارد. گل ها لوله ای شکل و دارای ۵ گلبرگ هستند. پرچم های آن طویل و به رنگ صورتی هستند و از گل بیرون آمده اند.
این گیاه گسترش افقی زیادی دارد و یک بوته ی آن می تواند با گسترش دادن خود تمام یک باغچه را پر کرده و منظره ی زیبایی به آن بدهد. گل ها بسیار معطر هستند و بین ۵ تا ۶ گلبرگ دارند.
ارتفاع بوته بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. برگ ها ۳ تا ۵ سانتی متر طول و ۲ تا ۳ سانتی متر عرض دارند. برگ ها دارای کرک های غده ای هستند.
سطح بیشتر قسمت های این گیاه دارای کرک است. گل ها به تعداد ۴ الی ۱۰ عدد بر روی ساقه به وجود می آیند. رنگ گل ها بین سفید تا صورتی متغیر است. گل های ابلق هم در آن دیده شده است.
میوه های به شکل کپسول های قهوه ای رنگ هستند.
برای تکثیر آن بایستی از روش تقسیم ریشه ها استفاده نمود. می توان از کاشتن بذرها نیز بوته های کوچکی را به دست آورد. در فروردین و اردیبهشت گل می دهد.
تمام قسمت های این گیاه سمی هستند و بایستی با احتیاط از آن استفاده نمود.
_توجه داشته باشید :
_دما :
بهترین دما برای این کونه ی زیبا از گیاهان آپارتمانی بین 18 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد و در فصل گلدهی که بیشتر در اواخر سال اتفاق می افتد ، هرچه دمای هوا خنک تر باشد این گیاه تحریک به گل دهی می شود .
_آبیاری : بین 4 تا 7 روز زمانی که خاک گلدان یا بسترتا عمق 3 سانتی خشک شد آبیاری شود .
_نور :
در مکانی که دارای نورگیر خوب می باشد می توانید نگهداری کنید ، 2 تا 4 ساعت آفتاب مستقیم ( زردی آفتاب ) صبح ، روند رشد این گیاه را تسریع بخشیده و باعث شادابی گیاه می شود .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .