0

خواص کود گیاه میخک هندی را شرح دهید ؟

روش استفاده از کود گیاه میخک هندی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص کود گیاه میخک هندی را شرح دهید ؟

درختان گل میخک منبع گرمسیری ادویه معروف و با طعم دودی است که بسیار مورد توجه ژامبون و دسرهای پاییزی است. وسوسه انگیز است که بخواهید یکی از موارد شخصی خود را داشته باشید اما حساسیت شدید آنها به سرما باعث می شود که بیشتر باغداران در فضای باز رشد نکنند. این س importantال مهمی را به وجود می آورد: آیا می توانید میخک را در ظروف پرورش دهید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از درختان گل میخک پرورش یافته در ظرف ، به مطالعه ادامه دهید

در حال رشد درختان میخک در ظروف

آیا می توانید میخک را در ظروف پرورش دهید؟ هیئت منصفه تا حدودی بیرون است. بسته به اینکه از چه کسی می پرسید ، این کار غیرممکن است یا کاملاً عملی. تا حدودی به این دلیل است که درختان میخک می توانند به آن برسند. در طبیعت ، یک درخت میخک می تواند تا 40 فوت (12 متر) ارتفاع رشد کند. مسلماً یک درخت گل میخک در گلدان هرگز به بلندی آن نزدیک نمی شود ، اما امتحان می کند. این بدان معنی است که اگر می خواهید یک گل میخک را در یک ظرف پرورش دهید ، باید بزرگترین گلدان عملی را که می توانید تهیه کنید انتخاب کنید. قطر حداقل 18 اینچ (45.5 سانتی متر) باید حداقل باشد.

مراقبت از درختان میخک پرورش یافته کانتینر

دلیل دیگر اینکه درختان گل میخک به سختی در ظروف رشد می کنند ، نیاز آنها به آب است. درختان میخک از جنگل تگرگ می گیرند ، به این معنی که آنها به مقدار زیاد بارندگی – 50 تا 70 اینچ (127 تا 178 سانتی متر) در سال ، عادت دارند. گیاهان ظروف خیلی سریعتر از گیاهان موجود در زمین خشک می شوند ، این بدان معنی است که درختان گل میخک گلدان برای سالم ماندن به آبیاری بیشتری نیاز دارند. اگر گلدان خیلی بزرگی دارید و می توانید به طور مکرر آبیاری کنید ، دیگر چیزی نیست که بگویید نمی توانید درخت گل میخک را در گلدان پرورش دهید.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه میخک هندی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه میخک هندی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه میخک هندی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .