0

خواص کود خواص کود گل بنفشه را توضیح دهید ؟

شرایط نگهداری گل بنفشه را شرح دهید؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص کود خواص کود گل بنفشه را توضیح دهید ؟

بنفشه یکی از خوشگلترین گلهای کوچک است که به مناظر طبیعی چشم می بخشد. بنفشه واقعی با بنفشه آفریقایی که بومی شرق آفریقا هستند متفاوت است. بنفشه بومی ما در مناطق معتدل نیمکره شمالی بومی است و بسته به نوع آن ممکن است از بهار تا تابستان شکوفا شود. در تیره ویولا حدود 400 نوع گیاه بنفشه وجود دارد . بسیاری از انواع گیاهان بنفشه تضمین می کنند که ویولای کمی شیرین مناسب تقریباً برای هرگونه نیاز باغبانی است.
انواع گیاهان بنفشه
بنفشه های واقعی از حداقل 500 سال قبل از میلاد مسیح کشت شده اند که استفاده از آنها بیشتر از گیاهان زینتی بوده و طعم دهنده ها و کاربردهای دارویی در این لیست بسیار زیاد است. امروز ، ما خوشبختانه انبوهی از انواع مختلف بنفشه را داریم که به راحتی در بیشتر مهد کودک ها و مراکز باغ موجود است. بنفشه بنفشه های سگ (شکوفه های بدون بو) را در بر می گیرد ، وحشی و بنفشه های شیرین است که از بنفشه های شیرین وحشی اروپا به وجود می آیند. با انتخاب های بسیار ، تصمیم گیری در مورد انتخاب کدام یک از این گلهای جذاب جذاب و بی پایان برای منظره شما دشوار است. ما انواع مختلف بنفشه را خراب می کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای باغ خود انتخاب کنید. پنسی و بنفشه هم از جنس ویولا هستند . برخی از آنها چند ساله و برخی دیگر یک ساله هستند اما همه آنها از گلهای آفتابی و برافراشته صورت مانند خانواده Violaceae استفاده می کنند. در حالی که هر دو از نظر فنی بنفشه هستند ، هر یک از آنها دارای ویژگی و پیدایش کمی متفاوت هستند. پنسیس یک محل تلاقی بین بنفشه های وحشی ، Viola lutea و Viola tricolor است و اغلب به دلیل توانایی رشد سریع در هر جایی ، جانی-پرش-جیپی نامیده می شود . بنفشه های شیرین از Viola odorata گرفته می شوند ، در حالی که بنفشه های تختخواب ترکیبی عمدی از Viola cornuta و پنسیس هستند.

شکل و برگهای جمع شدن یکسان هستند ، اما پنسی ها “چهره” متمایزتر از بنفشه های ملافه دارند که دارای رگه های بیشتری است. هر یک از انواع گل های بنفشه به همان اندازه جذاب و قابل پرورش است.
انواع معمولی بنفشه
بیش از 100 نوع گیاه بنفشه برای فروش موجود است. دو نوع اصلی گل بنفشه در نهالستان ها بنفشه های ملافه و بنفشه های شیرین هستند. این پنسی ها در 5 دسته طبقه بندی می شوند: وراثت دو برابر پارما (که فصول گرم را ترجیح می دهد) بنفشه جدید ویولا پنسی ها با چهار گلبرگ خود به سمت بالا و یک گل به سمت پایین متمایز می شوند. بنفشه ها دو گلبرگ به سمت بالا و سه گلبرگ به سمت پایین دارند. دسته ها بیشتر به زیر گروه ها تقسیم شده اند: پنسی ویولا بنفشه هیبریدهای کورنوتا هیچ یک از اینها بسیار مهم نیست مگر اینکه یک پرورش دهنده یا گیاه شناس باشید ، اما این نشان دهنده تعداد زیادی از انواع گل بنفشه و نیاز به یک سیستم طبقه بندی بزرگتر برای نشان دادن تنوع گونه در میان اعضای خانواده است. انواع ملافه ، بنفشه و پنسیل های ترکیبی شما هستند. در اواخر زمستان ، آنها بیشتر در مهد کودک ها یافت می شوند و در خنکای اوایل بهار و حتی اواخر زمستان در مناطق معتدل و گرم رشد می کنند. بنفشه وحشی کمتر رایج است اما ممکن است در نهالستان های بومی یافت شود زیرا 60 گونه بومی آمریکای شمالی است. هر منطقه پیشنهادات کمی متفاوتی خواهد داشت اما برخی از موارد اصلی در جامعه ویولا وجود دارد. پارچه های تزیینی باغ یا تختخواب که به صورت ترکیبی هستند ، در رنگ های مختلفی از آبی تا روتختی و هر چیزی در این بین وجود دارند. بنفشه های آبی رایج ترین هستند و به راحتی در باغ شما بذر می گیرند. بنفشه های چند ساله که در اکثر مناطق عملکرد خوبی خواهند داشت عبارتند از: نلی بریتون مهتاب آسپاسیا سوسک بلک جک ویتا زوئی بنفش Huntercombe کلمنتینا بنفشه وحشی برای فروش ممکن است پنسیک زراعی ، بنفشه چوب زرد ، بنفشه مودار ، بنفشه سگ ، بنفش زرد یا آبی زودرس باشد. همه این نوع گیاهان بنفشه باید در نور مخلوط ، خاک با زهکشی مناسب و رطوبت متوسط ​​رشد کنند. بیشتر خود بذر خواهند زد و نمایشگر گل های زیبا را دو برابر می کنند. بنفشه ها به هر نام یکی از غذاهای شیرین طبیعت است که نباید در چشم انداز از آن غافل شوید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل بنفشه :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل بنفشه :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل بنفشه :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .