0

خواص کود گل آهار را شرح دهید؟

شرایط نگهداری گل آهار را شرح دهید؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گل آهار را شرح دهید؟

هیچ یک از گیاهان یکساله شادتر و راحت تر از گل همیشه بهار رشد نمی کنند  . این گل ها هزینه های مصرفی در میان گیاهان یک ساله هستند و ثروت زیادی از طلا ، مس و برنج را به باغ های تابستانی و پاییزی ما وارد می کنند. محبوبیت این گل احتمالاً تا حدودی از توانایی آن برای شکوفایی روشن در تمام تابستان ناشی می شود.

هیچ یک از گیاهان یکساله شادتر و راحت تر از گل همیشه بهار رشد نمی کنند  . این گل ها هزینه های مصرفی در میان گیاهان یک ساله هستند و ثروت زیادی از طلا ، مس و برنج را به باغ های تابستانی و پاییزی ما وارد می کنند. محبوبیت این گل احتمالاً تا حدودی از توانایی آن برای شکوفایی روشن در تمام تابستان ناشی می شود.

گل همیشه بهار دارای گلهای گل مروارید یا گل میخک است که به صورت منفرد یا خوشه ای تولید می شود. اگرچه حدود 50 گونه وجود دارد ، بیشتر گل های همیشه بهار که در باغ می بینیم یکی از موارد زیر است:

 • Tagetes erecta  (با نام تجاری  گل همیشه بهار آفریقایی ، گل همیشه بهار آمریکایی یا گل همیشه بهار مکزیکی ): این گونه بلندترین و قائم ترین گل همیشه بهار است که به 3 تا 4 فوت قد می رسد و گل های بزرگ و پر تولید می کند. آنها بومی مکزیک و آمریکای مرکزی هستند و حتی در شرایط خشکسالی مانند رشد خواهند کرد.
 • Tagetes patula  (معروف به گل همیشه بهار فرانسوی ): گل همیشه بهار فرانسوی نسبت به T. erecta کوچکتر ، بوته تر و جمع و جورتر است. آنها اغلب از قد بلندتر گسترده ترند. آنها زیبا و چشم نواز هستند ، گلهایی نسبتاً مطبوع دارند و معمولاً از 6 اینچ به 2 فوت بلند می شوند. آنها برای شرایط بارانی بهتر از سایرگونه های Tagetes هستند.
 • Tagetes tenuifolia  (با نام تجاری گل همیشه بهار ): این گل همیشه بهار کوچک در مکان های گرم و خشک به خوبی عمل می کند و باعث ایجاد یک گیاه خارش فوق العاده می شود. قد آنها به ندرت به بیش از یک پا می رسد.
 • Calendula officinalis ( گل همیشه بهار گلدان یا گل همیشه بهار انگلیسی ): این گیاه “گل همیشه بهار” بومی جنوب اروپا است ، در واقع یک گل همیشه بهار نیست ، اما با این وجود یک گیاه همراه جذاب است. گلهای درخشان آن خوراکی است – با طعمی ملایم و فلفلی – بنابراین اغلب در کنار گیاهان در باغهای آشپزخانه کاشته می شود. 

چه موقع گل گیاه گل همیشه بهار را بکارید

 • گل همیشه بهار جوان فرانسوی و مهره دار را می توان از بهار تا نیمه تابستان کاشت ، اما گل همیشه بهار آفریقایی بهتر است بلافاصله در بهار کاشته شود (پس از از بین رفتن خطر سرما) زیرا رشد آنها کندتر است و گل تولید می کند. تاریخ های فراست محلی را در اینجا پیدا کنید .
 • پس از گرم شدن خاک در بهار ، بذرها را مستقیماً به باغ بکارید. شما می توانید بذرها را در داخل خانه شروع کنید ، اما آنها به راحتی در بیرون جوانه می زنند که در واقع هیچ مزیتی ندارد. استثنا is گل همیشه بهار آفریقایی است که بهتر است به عنوان گیاهان جوان خریداری شود یا حدود 4 تا 6 هفته قبل از آخرین تاریخ سرما در خانه شروع به کار کند.
 • گل همیشه بهار در یک هفته در هوای گرم جوانه می زند و گیاهان معمولاً در حدود 8 هفته شکوفه می دهند.

انتخاب و آماده سازی سایت کاشت

 • گل همیشه بهار در آفتاب کامل رشد می کند و اغلب تابستان های بسیار گرم را تحمل می کند. گل همیشه بهار آفریقایی و مهر و موم تحمل به خشکی دارد ، در حالی که گل همیشه بهار فرانسوی در برابر شرایط مرطوب تحمل بیشتری دارد.
 • اگر گل های گل همیشه بهار در سایه و مناطق خنک و خنک کاشته شوند ، مستعد کپک پودری هستند و به خوبی شکوفا نمی شوند.
 • گل همیشه بهار اگرچه تقریباً در هر خاکی رشد می کند اما در خاک نسبتاً حاصلخیز و زهکشی شده بهتر عمل می کند.
 • خاک را با حفر حدود 6 اینچ آماده کنید تا شل شود. سنگها را بردارید.

نحوه کاشت گل همیشه بهار

 • گل همیشه بهار فرانسوی را می توان به راحتی از بذر شروع کرد ، در حالی که گل همیشه بهار آفریقایی به عنوان گیاهان جوان بهتر خریداری می شود (وقتی از دانه شروع شود ، گل دادن به آن مدت طولانی طول می کشد).
 • اختیاری:  اگر خاک از نظر مواد غذایی گرسنه است ، مقداری کود آهسته رهش (دانه ای) در سوراخ کاشت اضافه کنید. 5-10-5 خوب کار می کند.
 • خاک را مرطوب کرده ، سپس بذرهایی را با فاصله 1 اینچ و عمق بیش از 1 اینچ بکارید.
 • در حالی که هنوز کوچک است ، نهال را نازک کنید. فضایی فرانسوی و انواع نشان با فاصله 8 تا 10 اینچ. گل همیشه بهار بزرگتر آفریقایی باید حداقل 10 تا 12 اینچ از هم فاصله داشته باشد.
 • در صورت کاشت پیوند ، پس از کاشت در باغ ، هر گیاه را کاملا آبیاری کنید.
 • در صورت کاشت در ظروف ، از مخلوط گلدان با پایه خاک استفاده کنید. یا در زمان کاشت ، کود دانه ای آهسته را مخلوط کنید و یا به صورت دوره ای آب را با کود مایع رقیق شده آب کنید. از فضا به درستی مراقبت کنید؛ گل همیشه بهار که در ظروف رشد می کند ممکن است شلوغ شود.

منبع : www.almanac.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل آهار :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل آهار:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل آهار :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .