0

خواص کود گل آلاله را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل آلاله را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گل آلاله را شرح دهید ؟

Ranunculus با شکوه  در گروه بندی ها یا به سادگی در ظروف نمایش خوشمزه ای ایجاد می کند. غده ها در مناطق زیر USDA مناطق 8 مقاوم نیستند ، اما می توانید آنها را بلند کرده و برای فصل بعدی ذخیره کنید. ذخیره غده های گیاه Ranunculus سریع و آسان است اما رعایت چند قانون وجود دارد در غیر این صورت غده ها انرژی کافی برای شکوفایی سال آینده را ندارند. اگر ذخیره لامپ گلدان به درستی انجام نشود ، آنها مستعد پوسیدگی هستند. نحوه نگهداری گیاه راننکولوس را بیاموزید تا بتوانید از رنگ های درخشان و نمایش های پربار شکوفه های کاغذ مانند دستمال لذت ببرید.

چه زمانی لامپ های Ranunculus را حفر می کنید؟
ذخیره لامپ و غده در بعضی مناطق ضروری نیست ، اما اگر تنوع لطیف دارید ، تلاش برای صرفه جویی در سال آینده ، گناه است. صرفه جویی در لامپ های رانکولوس در زمستان در مناطقی که مستعد هرگونه یخ زدگی هستند بسیار مهم است ، زیرا بسیار حساس هستند و بیش از یخبندان سبک زنده نمی مانند . خوشبختانه ، این یک کار ساده است که فقط باید بخاطر بسپارید قبل از اینکه هوای سرد تهدید شود. به نظر می رسد این یک جزییات پیش پا افتاده باشد ، اما دانستن پاسخ این سوال که “چه زمانی لامپ های گل سرخ را برای زمستان بیرون می آورید” یک چیز مهم است. دلیل این امر این است که غده ها و پیازها اندام ذخیره کننده گیاهان با کربوهیدرات هایی هستند که برای قرار دادن گیاهان جدید قبل از ریشه زدن کافی برای رشد استفاده می کنند.

هر یک از این اندام ها نیاز به جمع آوری انرژی خورشیدی دارند که آن را به کربوهیدرات یا قندهای گیاهی تبدیل می کنند. تنها راهی که آنها می توانند این کار را انجام دهند ،  فتوسنتز با برگهایشان است. به همین دلیل ، تا زمانی که شاخ و برگها کمرنگ نشوند ، غده ها را در زمین می گذارد و انرژی لازم برای رشد فصل آینده را برای اندام فراهم می کند.

دلایل اضافی برای ذخیره لامپ Ranunculus
علاوه بر این واقعیت که گیاهان در مناطق سردتر مقاوم در برابر زمستان نیستند ، ممکن است ذخیره گیاه راننجس در مناطق گرمتر لازم باشد. این به دلیل وجود پستانداران حفار است که دوست دارند اندام های پرانرژی را نیش بزنند. این موارد عبارتند از: سنجاب سنجاب ها موش موش صحرایی ولز در اکثر مناطق جهان حداقل یک حیوان آفت زده وجود دارد که پیازهای باارزش خود را حفاری کرده و پایین می آورد. اگر این نوع حیوانات در باغ شما وجود داشته باشند ، صرفه جویی در پیاز گیاه رانانکولوس در طول زمستان امری حیاتی است. این بسیار به صرفه تر از خرید لامپ و غده های جدید در بهار سال بعد است.
نحوه نگهداری Ranunculus
مهمترین مسئله خشک کردن و ذخیره سازی خشک است. بسیاری از باغبان ها بی فایده بودن ذخیره لامپ ها را فقط به این دلیل دیده اند که در زمستان در معرض رطوبت قرار گرفته و پوسیده می شوند. وقتی شاخ و برگ خشک و مرده است غده ها را بیرون بیاورید. برگها را بریده و اجازه دهید غده ها به مدت چند روز کاملا خشک شوند ، یا در فضای داخلی در یک اتاق گرم و با رطوبت کم ، یا به راحتی در معرض آفتاب قرار بگیرند.
غده های بسته بندی شده در خزه های خشک مانند ذغال سنگ نارس را در کیسه توری نگه دارید. این کیسه های پیاز مش مشکلی برای ذخیره هر لامپ یا غده بسیار مفید است. پس از پایان فصل سرما ، غده ها را در فوریه در داخل خانه شروع کنید و وقتی خاک گرم و قابل کار است ، آن را بکارید. در مناطق معتدل می توانید آنها را از اواسط آوریل تا مه به طور مستقیم در تخت های باغچه نصب کنید تا شکوفه ها در ژوئن یا ژوئیه باشد.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل آلاله :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل آلاله:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل آلاله :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .