0

خواص کود گل آفتابگردان را شرح دهید؟

شرایط نگهداری گل آفتابگردان را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گل آفتابگردان را شرح دهید ؟

آفتابگردان ( Helianthus annuus ) شاید یکی از ساده ترین گل هایی باشد که می توانید در باغ پرورش دهید. رشد آنها بسیار آسان است به طوری که اغلب برای معرفی باغبانان بسیار جوان به باغبانی از آنها استفاده می شود . بسیاری از باغبانان به یاد دارند که بذرهای سیاه و سفید آفتابگردان غول پیکر را کاشته اند و با بزرگ شدن در آسمان ، آنها را با تعجب تماشا می کنند. اما فقط به این دلیل که گل آفتابگردان آسان پرورش می یابد به این معنی نیست که باید آنها را از باغ بزرگ کنار گذاشته شود. انواع آفتابگردان موجود در باغبان خانه کاملاً شگفت انگیز است و به عنوان یک امتیاز اضافی ، گل آفتابگردان می تواند به جذب برخی از پرندگان محلی به باغ شما کمک کند .
گل آفتابگردان چگونه است
آفتابگردان در اندازه هایی متفاوت است از انواع کوتوله ، که می تواند به اندازه یک و نیم فوت (50/0 متر) قد بلند ، تا انواع غول پیکر باشد ، که طول آنها بیش از دوازده فوت است. می توانید آفتابگردان را به رنگ های مختلف از زردهای خیلی کم رنگ تا قرمز تیره و بورگوندی و تمام سایه های زرد ، قرمز و نارنجی در این بین پیدا کنید. گل آفتابگردان نیز از نظر تعداد گلبرگ متنوع است. در حالی که تک لایه گلبرگ هنوز متداول ترین است ، شما می توانید تعداد زیادی از انواع آفتابگردان را با لایه های گلبرگ دو و خرس عروسکی پیدا کنید. همه این گزینه های آفتابگردان تضمین می کنند که وقتی این گلها را به باغ خود اضافه می کنید ، چیزی غیر از خلوص باشد.

اطلاعاتی درباره افزودن گل آفتابگردان به باغ شما
اگر تصمیم دارید گل آفتابگردان به باغ خود اضافه کنید ، نکاتی وجود دارد که می خواهید آنها را بخاطر بسپارید.

اول از همه ، به یک دلیل آفتابگردان ها را آفتابگردان می نامند. آنها به آفتاب نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که مکانی که برای آفتابگردان انتخاب کرده اید کاملاً آفتاب شود . دوم ، لازم نیست بیش از حد نگران خاک باشید. گل آفتابگردان در مورد شرایط خاک زیاد نیست ، اما گیاهان هستند. آنها در خاک بهتر عملکرد بهتری خواهند داشت. سوم ، پوسته دانه آفتابگردان حاوی ماده ای است که برای چمن سمی است. بنابراین ، شما باید قبل از ریختن دانه ها ، گل سر آفتابگردان را برداشت کنید یا باید گل آفتابگردان خود را در محلی بکارید که هیچ گونه عارضه ای برای کشتن علف های اطراف ندارید. چهارم ، ارتفاع رقم آفتابگردان را انتخاب کرده اید. یک نوع غول پیکر ، دوازده فوتی (3.5 متر) در نهایت بسیار شبیه یک درخت کوچک عمل می کند و ممکن است گلهای اطراف را سایه بزند. همانطور که در بالا ذکر شد ، آفتابگردان نیز می تواند به شما کمک کند تا پرندگان محلی را به باغ خود جذب کنید. وقتی فصل رشد رو به پایان است ، می توانید سر آفتابگردان خود را برداشت کنیدو از بعضی از دانه ها برای تغذیه پرندگان در طول زمستان استفاده کنید. هنگام استفاده از تخمه آفتابگردان برای تغذیه پرندگان دو گزینه پیش رو دارید. اولین مورد این است که شما می توانید به راحتی سر آفتابگردان را بیرون برای پرندگان بگذارید. این گزینه ساده ترین گزینه است اما به شما هشدار داده می شود که پرندگان هنگام بیرون آوردن بذرها از سر آفتابگردان خراب می شوند. گزینه دیگر شما این است که بذرها را از سر جدا کرده و درون غذای پرندگان قرار دهید. این روش کمی بیشتر کار می کند اما در طولانی مدت آراسته تر خواهد بود. همچنین قرار دادن بذرها در یک مرغ پرنده همچنین به حفظ ایمنی دوستان پرهای شما کمک می کند زیرا غذای پرنده از زمین خارج شده و از دسترس بسیاری از حیواناتی که پرنده می خورند دور خواهد بود. بنابراین ، اگرچه ممکن است از آفتابگردان های بلند و زردی که در کودکی کاشته اید ، خاطرات خوبی داشته باشید ، یک بار دیگر به این مورد علاقه باغ قدیمی بپردازید و جهان گل آفتابگردان را دوباره کشف کنید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل آفتابگردان :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل آفتابگردان :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل آفتابگردان:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .