0

خواص کود مگنولیای سیبلدی را شرح دهید ؟

کاربرد و روش استفاده از کود مگنولیای سیبلدی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص کود مگنولیای سیبلدی را شرح دهید ؟

صویر ماگنولیا را به عنوان درختی که فقط برای آب و هوای گرم و جنوبی مناسب است فراموش کنید. خانواده درختان ماگنولیا شامل بیش از 150 گونه است ، بسیاری از آنها مقاوم در برابر منطقه مقاومت گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده هستند. تقریباً همه گونه ها بومی آسیا هستند و ممکن است اندازه آنها از بوته های کوچک گرفته تا درختان عظیم الجثه و طولانی مدت رشد کند و تا 50 فوت قد داشته باشند. یا بیشتر. کلید رشد موفقیت آمیز ماگنولیا انتخاب گونه ای متناسب با آب و هوای شما و ایجاد شرایط مناسب رشد برای آن است.
انواع ماگنولیا
ماگنولیای همیشه سبز (Magnolia grandiflora) در آب و هوا و موقعیت مناسب بسیار دیدنی است. این درختان فقط در مناطق USDA 8 تا 10 مقاوم هستند و دارای برگهای بزرگ و براق و گلهای کرمی هستند. آنها تقریباً در طول سال شکوفا می شوند. درختان می توانند تا اندازه 50 پا با اندام ها و ریشه های وسیع رشد کنند. اگر در جنوب زندگی می کنید و فضای مناسبی دارید ، یکی از این درختان را در نظر بگیرید. البته ماگنولیای همیشه سبز دارای اشکالاتی است. برگها در طول سال می ریزند و باعث ایجاد یک کار روزمره می شوند. ریشه های آن کم عمق است و به دلیل بالا بردن یا ترکیدن روسازی و پاسیو شناخته شده است. به دلیل بزرگی ، هرس ماگنولیای همیشه سبز یا بیماری را برای هرس کردن یا اسپری کردن دشوار می کنند. درختان سایه ای متراکم ایجاد می کنند ، در زیر آن هیچ علفی و گیاهان کمی رشد نمی کند. شیرین خلیج (M. virginiana) را امتحان کنید برای یک درخت کوچکتر با مقاومت بیشتری در برابر سرما.

در آب و هوای سرد ، ماگنولیاهای نعلبکی محبوب (Magnolia × soulangeana) را امتحان کنید . این درختان معمولاً در مناطق USDA 5 تا 9 مقاوم هستند و شکوفه های صورتی ، سفید ، بنفش یا بنفش زیبایی ایجاد می کنند که شبیه لاله ها است. مگنولیای نعلبکی خاک مرطوب ، اما زهکشی ، اسیدی و آفتاب جزئی را ترجیح می دهد. آنها به یخبندان اواخر بهار و زمستانهای سخت و سخت حساس هستند. گیاهان ماگنولیای نعلبکی را در منطقه ای که از باد و جیب سرما محافظت نشده بکارید. بشقاب بشقابی می تواند تا 30 فوت قد داشته باشد ، اما بیشتر آنها زیر 25 پا می مانند ، به ویژه در منتهی الیه شمال مناطق مقاومت خود.

مگنولیاهای ستاره ای (Magnolia stellata) شکلی مانند بوته ای دارند و به طور کلی از 8 تا 15 فوت قد می کشند. از بین تمام گونه های ماگنولیا ، ماگنولیاهای ستاره ای بسیار سردترین (مناطق 4-8) و سازگارترین آنها با شرایط خاک هستند. ماگنولیاهای ستاره دارای شکوفه های باز و ستاره ای در انواع رنگ ها هستند که معمولاً در اوایل بهار قبل از باز شدن برگها ظاهر می شوند.
در حال رشد ماگنولیا
مهم نیست که کدام گونه را انتخاب کنید ، سایت کاشت را با دقت انتخاب کنید. ماگنولیا از جابه جایی ناراحت است. سایتی را انتخاب کنید که فضای کافی برای گونه های بزرگ داشته باشد. حفره ای به عمق و دو برابر عرض ریشه حفر کنید. گونه های یک تنه چوبی ، به خصوص اگر در منطقه ای با مناطق سرد و بادگیر زندگی می کنید. قبل از افزودن درخت ، سهم را در سوراخ کاشت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که بالای گلدان ریشه در سطح خاک نشسته باشد ، نه پایین. سوراخ را تا نیمه پر کرده و مقداری آب به آن اضافه کنید. اجازه دهید تا تخلیه شود و آن را با خاک باقیمانده پر کنید ، خیلی نرم و ملایم.

ماگنولیا ریشه ای لطیف و لطیف دارد که به راحتی آسیب می بیند. منطقه ای را در زیر درخت عاری از چمن نگه دارید و در آنجا چیزی نکارید. در عوض یک مالچ 2 تا 3 اینچی را روی منطقه پخش کنید. درختان ماگنولیا را هفته ای یک بار در شرایط خشک و گرم آب دهید. ماگنولیا به شرایط مناسب مرطوب نیاز دارد ، اما پا خیس را دوست ندارد.

ماگنولیای هرس را در اواخر تابستان یا اوایل زمستان انجام دهید. درختان در فصل بهار خونریزی شیره دارند. ماگنولیا به هرس زیادی احتیاج ندارد و زخم های هرس به آرامی بهبود می یابند. ماگنولیا را هرس کنید تا شاخه های مرده یا بیمار یا شاخه هایی که به هم می مالند را از بین ببرید. برای شکل دادن به درخت و کنترل اندازه آن ، حداقل هرس کنید.

در بهار همزمان با ظهور رشد جدید با کود متعادل ، ماگنولیا را کود دهید. بسته به سن و اندازه درخت ، around تا 1 فنجان کود 10-10-10 را در اطراف پایه درخت قرار دهید. درختان بزرگتر به کود بیشتری احتیاج دارند.
آفات و مشکلات احتمالی
ماگنولیا می تواند با مشکلات عدیده ای از جمله کپک پودری ، لکه برگ ، پوسیدگی ریشه ، آنتراکنوز ، شانکر ، خارخاک ، تریپس ، حلزون و فلس همراه باشد. سالم نگه داشتن درخت بهترین دفاع در برابر این مشکلات است. اطمینان حاصل کنید که خاک غنی ، کمی مرطوب و خوب تخلیه شده است تا از رشد شدید حمایت کند. هرس را حداقل انجام دهید زیرا برش های هرس می تواند به عنوان یک نقطه ورود بیماری باشد.
انواع قابل توجه

  • ‘Alexandrina’ یک ماگنولیای بشقابی با شکوفه هایی است که از بیرون به رنگ گل رز و از داخل به رنگ سفید است.
  • ‘Rustic Rubra’ ، همچنین یک ماگنولیای بشقابی ، دارای شکوفه های صورتی با رنگ قرمز است.
  • ‘Leonard Messel’ یک نوع ستاره ترکیبی است که از بسیاری از انواع دیگر ستاره بلندتر می شود.
  • ماگنولیا ماکروفیلیا به همان اندازه که گل آن است برای شاخ و برگ آن رشد می کند. درختی که در مناطق USDA 5 تا 9 مقاوم است ، درخت 30 پا با برگهایی رشد می کند که طول آنها 3 فوت می شود.

منبع : www.gardeningchannel.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) مگنولیای سیبلدی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) مگنولیای سیبلدی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) مگنولیای سیبلدی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .