0

خواص کود مغربی را شرح دهید ؟

کاربرد کود مغربی را در صنعت کشاورزی شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص کود مغربی را شرح دهید ؟

در ساعات شب است – به خصوص در ماه های گرم سال – که می توانید از پاسیو ، عرشه و حیاط خود واقعاً لذت ببرید  . کار برای روز انجام شده است ، شما ممکن است بیرون کباب کرده باشید ، و زمان آن رسیده است که شرکت خانواده و دوستان را پس بزنید. 

اما در مورد موارد اضافی ، آن چیزهای کوچکی که ممکن است شما را به ماندن در بیرون و نوشیدن در آسمان پر ستاره وادارند چه؟ یک لیوان شراب یا کوکتل ممکن است به شما کمک کند تا از خستگی باز شوید ، و یک حفره آتش برای جمع آوری مکالمه خوب است. شمع ، فانوس ، یا نور ملایم می تواند فضای آرامش بخشی ایجاد کند و به مهمانان اجازه دهد مدت بیشتری در فضای باز بمانند ، اما اگر واقعاً می خواهید به حواس خود بپردازید ، رایحه های عالی و آسمانی را به فضای بیرونی خود وارد کنید. و نه فقط با شمع یا بخور – شما می خواهید به دنبال چیز واقعی بروید.

بعضی از گیاهان ، به ویژه گیاهانی که گل تولید می کنند ، در شب بوی قوی تر و شیرین تری دارند. کاشت گل های معطر در تخت ها و ظروف در پاسیو ، ایوان ها و مجاورت فضای بیرونی آنها را نزدیک و شخصی در کنار شما و مهمانان خود قرار می دهد که در آن می توانید رایحه های مست کننده ای را استنشاق کنید که قابل تکرار نیستند.

چرا بعضی از گیاهان شب بوی قوی تری دارند؟

گیاهان گلدار برای انتقال گرده از یک گل به گل دیگر به پرندگان ، حشرات یا باد بستگی دارند. در حالی که برخی از گیاهان گلدار گرده افشان ها را با رنگ های خود جذب می کنند ، برخی دیگر آنها را با رایحه خود جذب می کنند. گیاهانی که نیاز به گرده افشانی حشرات پرواز شبانه و خفاش ها دارند ، هنگام آماده شدن برای گرده افشانی و بیشترین فعالیت گرده افشان ، بوی قوی تری دارند.

نکات محوطه سازی

  • نزدیک ایوان ، پاسیو ، نزدیک صندلی های فضای باز یا در امتداد یک مسیر قرار دهید.
  • از ترکیب رایحه هایی که ممکن است در یک منطقه کوچک متمرکز شوند ، رقابت می کنند یا غالب می شوند ، دوری کنید.
  • با توجه به نور ، آب و نیازهای خاک بکارید.
  • با تحقیق و برنامه ریزی ، می توانید در تمام طول سال یک باغ یا پاسیوی با بوی شیرین داشته باشید با دانستن اینکه چه زمانی شکوفا می شود و بر این اساس سرسام آور است.
  • گیاهانی که مخصوصاً خوشبو هستند در مناطقی که رفت و آمد زیادی دارند مانند مسیرها ، محل نشستن پاسیو یا نزدیک پنجره ها عملکرد خوبی دارند.
  • نام گیاه شناسی : Oenothera caespitosa
  • همچنین به عنوان شناخته شده است : گل پامچال توفت ، معطر یا سفید
  • مناطق : USDA 5 تا 8
  • مراقبت : سایه جزئی تا آفتاب کامل ؛ به آبیاری کم تا متوسط ​​نیاز دارد

بومی غرب ایالات متحده آمریکا ، این گیاه چند ساله / دوسالانه حشرات پرواز شبانه را به سمت رایحه دوست داشتنی گل جذب می کند. همانطور که از نامش پیداست ، گل مغربی زود هنگام غروب یا روزهای ابری به سرعت باز می شود. شکوفه های سفید تا صورتی در بهار تا پاییز سنگین هستند. Evening Primrose گیاهی مقاوم به خشکی است که در خاک فقیرنشین یا مناطق صخره ای رشد می کند و آفتاب کامل را دوست دارد. 

منبع : www.thespruce.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) مغربی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) مغربی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) مغربی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .