0

خواص کود مریم گلی را شرح دهید؟

کارذبرد وروش استفاده از کود مریم گلی را در کشاورزی شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص کود مریم گلی را شرح دهید؟

مریم گلی را می توان با من) بذر مستقیم در مزرعه ، بذر بذر در گلدان و سپس پیوند و III) با قلمه ها تکثیر کرد. تکثیر بذر در محیط محافظت شده از اوایل بهار (مارس) آغاز می شود و پیوند پس از آخرین سرما در بهار انجام می شود. با این حال ، برخی از تولید کنندگان نهال را در پاییز پیوند می کنند. به عنوان یک قاعده کلی ، تولید کنندگان گیاهان دارویی تکثیر رویشی را بر تولید مثل جنسی (توسط بذر) ترجیح می دهند ، زیرا این امر باعث می شود که کلون هایی از نوع مادر داشته باشند. با این حال ، گیاه مریم گلی و برخی گیاهان معطر و دارویی دیگر نیز توسط بذر در مقیاس وسیع تکثیر می شوند. بذر مریم گلی به طور کلی در مقایسه با اسطوخودوس ، آویشن و ریحان بزرگتر است. با توجه به شرایط مناسب به راحتی جوانه می زنند.

بذر مستقیم

اگر بطور مستقیم در مزارع خود بذر بکشید ، به 400-500 گرم (15-17 اونس) بذر مریم گلی در هکتار نیاز دارید. در مورد بذرپاشی مستقیم ، تقریباً هر هفته باید علفهای هرز را تحویل دهیم ، زیرا علفهای هرز بین گیاهان مریم گلی ما ظهور می کنند. ما همچنین باید گیاهان را نازک کنیم تا درنهایت تعداد مناسب گیاه در هکتار را ترک کنیم ، چیزی که باعث هوادهی محصولات و سلامت عمومی شود.

تکثیر با برش

اگر ما در بهار قصد کاشت داشته باشیم ، قلمه ها در اواخر پاییز 4.0-4.7 اینچ (10-12 سانتی متر) بریده می شوند ، روش ریشه زایی به طور معمول حدود 5-6 ماه طول می کشد. برای تشویق شاخه های جوان به رشد و طعم قوی تر ، می توانیم برخی از برگ ها را در بهار هنگامی که گیاه رشد کرده خرج کنیم.

کاشت مریم گلی – تعداد گیاهان مریم گلی در هکتار

هنگام پیوند نهال مریم گلی در مزرعه ، میانگین فضای بین ردیف ها می تواند 30-35 اینچ (75-90 سانتی متر) و فضای بین گیاهان در یک ردیف 24-28 اینچ (60-70 سانتی متر) باشد. فواصل کاشت به نوع انتخاب شده بستگی دارد. به عنوان مثال ، ما می توانیم انواع کوچکتر را در حدود 11 اینچ (30 سانتی متر) و انواع بزرگ را در حدود 32 اینچ (80 سانتی متر) قرار دهیم. جمعیت گیاهان گیاهان مریم گلی 12000 – 24000 بوته در هکتار است (1 هکتار = 2،47 هکتار = 10،000 متر مکعب). چگالی نیز بسته به نوع خاک متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر خاک ضعیفی داشته باشیم ، به طور معمول می خواهیم تعداد گیاهان را در هکتار افزایش دهیم تا عملکرد خود را به حداکثر برسانیم. برعکس ، اگر خاک غنی باشد ، گیاهان را از هم دورتر قرار می دهیم و آنها را تشویق می کنیم تا سطح برگ بیشتری ایجاد کنند. ارتفاع همچنین می تواند بر فاصله کاشت ما تأثیر بگذارد. به عنوان یک قاعده کلی، گیاهان مریم گلی در ارتفاعات با تراکم بیشتری کاشته می شوند ، بنابراین می توان آنها را از باد سرد محافظت کرد. در شرایط مرطوب بهتر است فاصله بیشتری بین گیاهان در ردیف و بین ردیف ها گذاشته شود تا گردش هوا افزایش یابد.

نیازهای معمول آب مریم گلی 

گیاه مریم گلی را می توان در مناطقی بدون آبیاری و کوددهی اضافی کشت کرد. این یک محصول خشک محسوب می شود و برخی از کشاورزان گزارش داده اند که در صورت عدم آبیاری می توانند در برخی از انواع محصول با کیفیت بالاتر برداشت کنند. با این وجود ، اگر بیش از یک جلسه برداشت در سال انتظار داشته باشیم ، آبیاری باعث رشد سریع گیاه می شود. بنابراین ، اگر تصمیم بگیریم با رعایت تمام احتیاط های لازم آبیاری انجام دهیم ، ممکن است در یک سال مشخص به برداشت دوم یا سوم برسیم. اگرچه مریم گلی مقاوم به خشکی است ، اما آبیاری می تواند به رشد گیاهان جوان کمک کند. بسیاری از تولیدکنندگان از آبیاری قطره ای و سیلاب استفاده می کنند ، اما روش های دیگر آبیاری مانند آب پاش را نیز می توان اعمال کرد.

نیازهای رایج کود مریم گلی

مریم گلی به دلیل رشد در خاک های غیر حاصلخیز که برای بسیاری از محصولات دیگر نامناسب است ، مشهور است. به گفته کشاورزان قدیمی ، مریم گلی و اسطوخودوس نمونه هایی از محصولاتی هستند که نیازی به کود ندارند. با این حال ، رشد مریم گلی تجاری در فضای رقابتی امروز به مراحل خاصی برای نظارت ، بهبود و غنی سازی عناصر غذایی خاک نیاز دارد ، به طوری که گیاهان ما می توانند برای 10-12 سال عملکرد بالایی داشته باشند. همانطور که در هر محصول دیگر اتفاق می افتد ، هیچ گونه عمل کود دهی جهانی وجود ندارد ، زیرا هر زمینه متفاوت است و نیازهای مختلفی دارد. انجام تجزیه و تحلیل خاک یک بار در سال به منظور تشخیص کمبود مواد مغذی و انجام اقدامات اصلاحی ، تحت هدایت یک زراعت شناس مجاز بسیار مهم است.

برخی از کشاورزان مریم گلی گزارش می دهند که افزودن کود متعادل (N: P: K)5: 5: 5 به میزان 700 پوند (318 کیلوگرم) در هکتار افزایش قابل توجهی در عملکرد مواد گیاهی دارد ، به ویژه هنگامی که پیش بینی چندین جلسه برداشت در سال را داشته باشیم . به طور معمول ، این مقدار اغلب در 2 یا 3 مورد تقسیم می شود ، اولین مقدار بلافاصله پس از برداشت اول شروع می شود.

هنگام پرورش مریم گلی برای روغن ضروری ، ممکن است مجبور به استفاده از محلول پاشی (N: P: K 20:20:20) و استعمار میکوریزای عضلانی باشیم. طبق انجمن صنایع شیمیایی  ، یک استعمار مایکوریزای عضلانی خاص و الگوی محلول پاشی منجر به افزایش کیفیت و مقدار روغن اساسی اسانس مریم گلی جمع آوری شده شد.

با این حال ، در آزمایش های دیگر ، کودهای زیستی (باکتری های N-fixer) هیچ تاثیری بر عملکرد یا ترکیب شیمیایی عملکرد روغن ضروری نداشتند.

با این حال ، اینها فقط الگوهای متداولی هستند که نباید بدون انجام تحقیقات خود دنبال شوید. هر رشته ای متفاوت است و نیازهای مختلفی دارد. گیاهان مریم گلی شما ممکن است پس از استفاده از کود ، عملکرد بیشتری در روغن اساسی یا مواد گیاهی داشته باشند. پس از انجام تجزیه و تحلیل خاک ، می توانید از یک زراعت شناس مجاز مشاوره بگیرید.

مدیریت علفهای هرز مریم گلی

متأسفانه ، گیاهان مریم گلی اغلب از علف های هرز رنج می برند ، که از نظر فضا ، دسترسی به نور خورشید ، آب و مواد مغذی با گیاهان رقابت می کنند. وجود علفهای هرز تأثیر منفی در مقدار مواد گیاهی تازه برداشت شده و همچنین در کیفیت روغنهای اساسی خواهد داشت. برای همه تولیدکنندگان مریم گلی داشتن یک استراتژی کنترل علفهای هرز ضروری است ، که ممکن است به طور قابل توجهی بین کشورها ، چارچوب قانون ، وسایل تولید ، صنعتی که محصول در آن هدف قرار می دهد متفاوت باشد. کنترل دستی علف های هرز بصورت هفتگی در بعضی از موارد تقریباً لازم است موارد (تولید ارگانیک).

برخی از کشاورزان مریم گلی بخشی از خاک را که در بین ردیف های گیاه قرار دارد با حصیر سیاه مخصوص می پوشانند. آنها همچنین با این حصیر سیاه فضای بین گیاهان جوان داخل ردیف را می پوشانند. حصیر سیاه ضمن افزایش دمای خاک از توسعه علف های هرز جلوگیری می کند.

آفات و بیماری های مریم گلی

مریم گلی اغلب از شته ها رنج می برد. علاوه بر این ، گیاه در شرایطی که خاک زهکشی خوبی نداشته باشد و زمانی که بیش از حد آبیاری کنیم ، به پوسیدگی ریشه حساس است. کلید رشد گیاهان سالم مریم گلی ساختن محیطی ناخواسته برای آفات است. ما می توانیم گیاهان مریم گلی خود را در زیر نور آفتاب پرورش دهیم. ما می توانیم به طور منظم آبیاری کنیم ، اما خاک را خوب زهکشی کنید. همچنین ممکن است مجبور شویم هر گونه برگ یا گل مرده را از بین ببریم. ما همچنین می توانیم هر گونه علف هرز ناخواسته ای را که می تواند حشرات مختلف را جذب کند ، از بین ببریم. اگر تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده اید و مشکل همچنان ادامه دارد ، می توانید از کشاورز مجاز محلی خود مشاوره بگیرید.

برداشت مریم گلی 

گیاه Salvia officinalis برای برگهای آن (مواد گیاهی تازه و خشک) و روغن ضروری برداشت می شود. به طور کلی ، ما می توانیم 2 یا حتی 3 بار در سال برداشت کنیم. اما انجام چندین جلسه برداشت در سال کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه دارد. همچنین ممکن است به آبیاری و کوددهی در بین جلسات برداشت نیاز داشته باشد تا گیاهان به زاد و ولد سریع تر تشویق شوند. می توانیم از سال دوم به بعد به چندین جلسه برداشت بپردازیم.

آزمایشات  نشان داده است که حداکثر کیفیت و کمیت اسانس زمانی حاصل می شود که محصول را در مرحله گلدهی برداشت کنیم نه در مرحله رویشی.

طبق آزمایشات دیگر ، برش دوم (به طور معمول اواخر تابستان – آگوست) نسبت به اولین برداشت که در اواخر بهار – اردیبهشت انجام می شود ، در گیاه خشک و اسانس عملکرد قابل توجهی بیشتری دارد. به طور کلی ، قبل از برداشت برای اولین بار باید منتظر بمانیم تا گیاه برگ زیادی تشکیل دهد.

در کشورهای در حال توسعه ، کشاورزان گیاه مریم گلی را با قیچی درست زیر اولین برگ برگ برداشت می کنند. همچنین می توان از طریق ماشین آلات متصل به تراکتور ، مریم گلی را برداشت. این ماشین ها ساقه ها را در طول از پیش تعریف شده برش می دهند تا رشد جدید را تقویت کنند.

برگهای مریم گلی به طور معمول سریع خشک می شوند زیرا غلظت کمی آب دارند. آنها می توانند برای گیاهان تازه 2-3 هفته و برای گیاهان خشک چندین ماه دوام بیاورند. بعد از برداشت می توانیم قطعات برداشت شده را در یک منطقه سایه دار یا در خشک کن مخصوص خشک کنیم. این کار را برای جلوگیری از تغییر رنگ و محافظت از کیفیت و غلظت روغن فرار انجام می دهیم.

عملکرد علف مریم گلی و روغن ضروری

روغن اساسی که می توانید از مواد خشک مریم گلی استخراج کنید به نوع ، روش رشد (کوددهی ، آبیاری و غیره) و تاریخ برداشت بستگی دارد.

متوسط ​​عملکرد ماده خشک (برگ) با دو بار برداشت در یک سال (برای محصول بالاتر از دو سال) 7000 کیلوگرم در هکتار است.

به خاطر داشته باشید که 1 هکتار = 10،000m² = 2،47 هکتار و 1 تن = 1000kg = 2200 پوند. از این ماده گیاهی می توانید 8-20 کیلوگرم روغن اساسی در هکتار انتظار داشته باشید. این عملکرد سالانه است (عملکرد کل در سال) و معمولاً بین دو یا سه جلسه برداشت (اواخر بهار تا اوایل پاییز) توزیع می شود. این ارقام پیش فرض گیاهان سالم و بالغ مریم گلی است که توسط پرورش دهندگان باتجربه اداره می شوند.

منبع : wikifarmer.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) مریم گلی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) مریم گلی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) مریم گلی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .