0

خواص و کاربرد کود گل حسرت را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری و مراقبت از گل حسرت را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و کاربرد کود گل حسرت را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه گل حسرت

گیاهانی چندساله با بنه های مستطیلی تا تقریبا کروی ،بندرت پاجوش دار -پوشیده با پوسته های خارجی اغلب طویل شده تا گردن لوله ای .ساقه غیرچشمگیر ،کوتاه ،زیرزمینی در حالت میوه طویل شده .برگها و گل آذین بسته شده درون غلاف غشایی .برگها 2 تا چندین تایی -متناوب -همزمان با پیدایش گلها .گلها منفرد تا چندتایی دسته ای معمولا تقریبا بدون دمگل یا به کوتاهی دمگل دار .قطعات گلپوش 6 تایی -در بالا جدا -خطی تا واژ تخم مرغی -گاهی در قاعده گوشک دار اغلب با تیغه یا رگه در دو طرف قاعده میله های پرچمها .در بخش پایینی بلند باریک -تا قاعده جدا یا پیوسته و لوله ای .پرچمها واقع شده در قاعده پهنک گلپوش-اغلب در دو ردیف ،با طول های نامساوی -میله ها نازک-گاهی در قاعده ضخیم شده -کیسه های بساک بن چسب یا لرزان پشت چسب .تخمدان فوقانی-زیرزمینی-معمولا در میان پوسته های بنه تعدادی از گونه های با گلهای بهاره برگها به کوتاهی بالای راس بنه اما بخوبی درون برگهای اولیه قرارگرفته -خامه ها 3 تایی -جدا-بلند-نخی شکل-کلاله ها نقطه ای شکل یا بصورت یک جانبه ممتد در طول خامه میوه کپسول 3 حجره ای جداری شکوفا -هم سطح زمین یا کمی بلندتر از زمین می رسد دانه ها کم تا متعدد-تقریبا کروی -ناحیه اطراف رافه معمولاطویل شده به زایده ای با اندازه متنوع.این جنس در ایران 15 گونه دارد که اغلب آنها بهارگل و تعدادی از آنها پاییز گل می باشند.

مصارف و کاربردها:براثر نوشته ها و منابع مختلف مهمترین اثر درمانی کلشیسین یاالکالوئید موجود در این گیاه اثرات ضد نقرس آن است اما بعلت اثرات سمی شدید مقدار مصرف آن باید با احتیاط کامل صورت گیرد وشاید بهتر است که بطرف مصرف مستقیم آن نرویم.همانطور که  گفته شداین جنس در ایران 15 گونه دارد که در مناطق مختلف بجز نواحی گرمسیری جنوب می رویند و در اینجا فهرستی از گونه های آن اعلام می شود تا پس از تحقیقات کافی و منسجم و پی بردن به خواص هریک از آنها جنبه های دارویی آنها مشخص گردد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه گل حسرت:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه گل حسرت:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاهگل حسرت:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .