0

خواص و فواید کود گیاه لوپن باغی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گیاه لوپن باغی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گیاه لوپن باغی را شرح دهید ؟

آیا از این زیبایی کوچک چیزی شنیده اید؟ به احتمال زیاد شما این را داشته اید اما فقط از آن اطلاع نداشته اید. لوپینوس ، لوپین ، لوپین ، لوبیای لوپینی ، دانه های آبی و چندین نام دیگر نیز نامیده می شود ، هم یک محصول کشاورزی است و هم یک گیاه باغی و تزئینی در مقیاس کوچکتر. گونه های زیادی از لوپینوس وجود دارد ، اما همه آنها از خانواده حبوبات (Fabaceae ، Leguminosae یا Papilionaceae) هستند و مانند همه حبوبات می توانند نیتروژن را که برای خاک مفید است و به عنوان کود سبز عمل می کنند ، ثابت کنند . بنابراین گرچه فواید زیادی دارد ، اما بلافاصله می توانید ببینید که چرا باعث ایجاد باغی عالی و محصول کشاورزی می شود.  
هنگامی که سو Mis تفاهم شد ، اکنون جهانی از مزایای آن فراهم می شود
تصور بر این است که نام لوپینوس از اصطلاح لوپوس گرفته شده است که به گرگ اطلاق می شود ، به این دلیل که فرض بر این بود که “گرگ” باشد یا خاکی را که در آن رشد می کند تخلیه کند. تقریباً مانند تفکر منفی ما در مورد گرگها تغییر کرده است. ما اکنون می دانیم که حبوبات در حقیقت به اکوسیستم خاک اضافه می شوند ، همانطور که گرگ ها به اکوسیستم خود می افزایند . مانند گرگ ، لوپینوس دارای مزایای زیادی است (فراتر از تثبیت نیتروژن ) از جمله اینکه به عنوان یک گیاه باغ زینتی مورد استفاده قرار می گیرد تا زیبایی و زیبایی چشم نوازی را به هر تخت گل یا لکه باغ ببخشد. گلهای لوپینوس می توانند در رنگهای متنوعی از جمله بنفش و قرمز غنی ، آبی تیره ، سفید یا کرمهای روشن ، صورتی و زرد وجود داشته باشند. برخی از رنگها از سایر موارد نادرتر هستند و به گونه ها وابسته هستند.     

یکی دیگر از موارد استفاده این حبوبات همه کاره ، افزودنی محصول زیبایی است. لوپینوس با ایده جلوگیری از تجزیه کلاژن و الاستین به محصولات شخصی مراقبت از پوست اضافه می شود. شما آن را در برخی از محصولات ذکر شده به عنوان پروتئین لوپین هیدرولیز شده مشاهده خواهید کرد. لوپینوس با این اعتقاد که ظاهر چین و چروک ها را کاهش می دهد و پوستی سفت و جوان به نظر می رسد به محصولات اضافه می شود.    

بیشتر فکر کردن در مورد لوپینوس منبع غذایی است. این نه تنها در مورد انسان ، بلکه در مورد دام نیز صدق می کند. برای هزاران سال ، از دانه های لوپینوس به عنوان منبع تغذیه ای استفاده می شده است ، سابقه آن مربوط به کسانی که در ارتفاعات آند به 6000 سال و در مناطق مدیترانه ای به 3000 سال باز می گردد.  

برای مصرف انسان ، بهترین گونه برای آزمایش گونه های شیرین با آلکالوئیدهای تلخ (و احتمالاً سمی) است. غالباً در مقیاس محصولات زراعی ، انواع برگ بزرگتر و بذر بزرگتر ، معروف به Lupinus albus ، برای مصارف انسانی کاشته می شود ، در حالی که گونه باریک برگ ، Lupinus angustifolius ، اغلب برای خوراک دام پرورش می یابد. لوپینوس از طریق دام تغذیه می شود تا تغذیه مناسب را فراهم کند و میزان بیشتری از سود را فراهم کند. هر دو نوع از نظر بیماری های منتقله از بذر ، به ویژه لوپین آنتراکنوز ، بیماری ناشی از عفونت قارچی مورد آزمایش قرار می گیرند.  
پروتئین بسته بندی شده
با افزودن لوپینوس به رژیم غذایی خود از یک منبع گیاهی با پروتئین بالا استفاده می کنید. یک وعده 1 لیوان (166 گرم) لوپینوس پخته شده دارای 26 گرم پروتئین است. این برای یک منبع پروتئین گیاهی بسیار زیاد است. در این 1 فنجان ، 198 کالری ، 5 گرم چربی ، 16 گرم کربوهیدرات (5 گرم فیبر غذایی) و یک ماده غذایی نشاسته ای کم و فاقد گلوتن در اختیار شما قرار می دهد. لوپینوس علاوه بر کم نشاسته و منبع عالی پروتئین ، منبع عالی منگنز و منبع خوبی از فولات (B-9) ، منیزیم ، فسفر و آهن است.
کاشت لوپینوس
اگر می خواهید لوپینوس دوست داشتنی را در باغ خود بکارید ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که گونه ای مناسب از این گیاه را برای استفاده مورد نظر خود انتخاب کرده اید. هنگامی که گونه خود را انتخاب کردید ، به دنبال کاشت بذر در اوایل بهار باشید تا گلدهی بهتر قبل از گرمای تابستان فراهم شود. بهتر است بذرهای خود را یک شب خیس کنید تا موفقیت جوانه زنی افزایش یابد. در زیر نور کامل آفتاب بکارید و خاک را مرطوب نگه دارید. حتما باغ خود را علف های هرز کنید ، زیرا برخی از انواع رقبای ضعیفی در برابر علف های هرز دلپذیر هستند.  
یادداشت های احتیاط
دانه ها و غلافهای لوپینوس می توانند برای انسان و حیوانات سمی باشند. فقط لوپینوس را انتخاب و نخورید !! گیاهان جوان سمی تر از گیاهان مسن هستند. اما به دلیل محتوای آلکالوئید زیاد بذرها و افزایش طعم پذیری (برای دام) مربوط به اواخر مراحل تابستان بذر گیاه ، آنها در این زمان بخصوص خطرناک تلقی می شوند. برای کاشت بهتر است نوع شیرین تری انتخاب شود ، اما حتی آنهایی که نیاز به خیساندن دارند سموم احتمالی و طعم تلخ ناشی از آلکالوئیدها را از بین می برند. برای راهنمایی های خیساندن به بخش زیر مراجعه کنید.     

لوپینوس می تواند به قارچ Diaporthe Toxica آلوده شود که باعث لوپینوز مایکوتوکسیک می شود. این بیماری می تواند به کبد آسیب برساند و باعث مرگ شود.  

افرادی که به بادام زمینی حساسیت دارند اغلب به سایر حبوبات از جمله لوپینوس حساسیت دارند. بنابراین اگر شما یا کسی که می شناسید نسبت به بادام زمینی یا هر نوع حبوبات واکنش آنافیلاکسی دارد ، محتاط باشید.  

یک نکته دیگر که باید هنگام انتخاب انواع لوپینوس برای کاشت در نظر بگیرید ، مطمئن باشید که گونه هایی که انتخاب می کنید در منطقه شما مهاجم محسوب نمی شوند.  
لوبیای لوپینوس را خیس کنید
برای اینکه آلکالوئیدها باعث خراب شدن لوپینوس نشوند ، حتماً روش های آماده سازی و خیساندن مناسب را تمرین کنید.  

منبع : www.permaculturenews.org

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) لوپن باغی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) لوپن باغی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) لوپن باغی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .