0

خواص و فواید کود گیاه آبنباتی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گیاه آبنباتی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گیاه آبنباتی را شرح دهید ؟
موارد استفاده از گیاهان زینتی
1. درختان زینتی سایه را برای عابران پیاده در روزهای گرم فراهم می کنند و باعث کاهش استفاده از وسایل نقلیه می شوند. در روزهای سردتر ، درختان انبوه می شوند و می توانند با حفظ گرما در خاک ، یخ زدگی را کاهش دهند.

2. آنها دی اکسید کربن را از هوا جذب می کنند و اکسیژن تولید می کنند. ایجاد هوای تمیزتر این امر به ویژه در شهرهایی که مستعد آلودگی هستند بسیار مهم است. هنگامی که در فضای داخلی استفاده می شود ، به تصفیه هوا و ایجاد فضای دلپذیر کمک می کند. صلح سوسن ممکن است یک نمونه باشد

3. گیاهان زینتی در فضای باز به زیبایی منظره و ایجاد محیطی جذاب کمک می کنند. برگهای افتاده مالچ و کمپوست خوبی ایجاد می کنند.

4- آنها برای غذا پرورش داده می شوند. بعضی از چیلی ها به عنوان گیاهان زینتی پرورش داده می شوند. به عنوان مثال می توان به فلفل دلمه ای یا Doret Nag ، رسماً گرمترین چیلی در جهان اشاره کرد.

5. گیاهان زینتی و درختان کاشته شده در حاشیه جاده ها به رانندگان کمک می کنند تا استرس را کاهش دهند. همچنین با ایجاد مانعی برای جلوگیری از خواب آلودگی یا سایر موارد بدتر ، از رانندگان در برابر تصادفات شدید رانندگی محافظت می کند.

6. اگر شخصی نحوه پرورش گیاهان زینتی را بلد باشد ، می تواند با فروش گیاهان زینتی بزرگ ، درآمد کسب کند. از آنجا که گیاهان زینتی که در خانه های سبز یا باغ ها به فروش می رسند گران هستند.

7. برخی از گیاهان زینتی را می توان برای اهداف دارویی استفاده کرد. به عنوان مثال گیاهان زینتی گل رز ، گل همیشه بهار مکزیکی و علف لیمو هستند.

8- گیاهان زینتی می توانند حیاط را روشن کنند ، از سبک خانه یا خانه خرید تعریف کنند. بنابراین ارزش خود را چند درصد افزایش می دهد. کسب درآمد بیشتر برای مالک و یا تضعیف مالک با استانداردهای بالا.

9. شاخ و برگ درختان زینتی همیشه سبز مناظر زمستانی را روشن می کند و بادگیرهایی فراهم می کند که در هزینه های سوخت صرفه جویی می کنند.

10. باغ های زینتی محیطی محافظت کننده و آرام بخش را فراهم می کنند که به کاربران خود حریم خصوصی می بخشد.

11. از گیاهان زینتی می توان برای تزئینات در مواقعی مانند عروسی و سالگرد استفاده کرد. یک نمونه معمول گل رز است.

منبع : www.ndsu.edu

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه آبنباتی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه آبنباتی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه آبنباتی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .