0

خواص و فواید کود گل یاقوتی را به طور کامل شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل یاقوتی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل یاقوتی را به طور کامل شرح دهید ؟

گل گیاه گل تیره یا گل سرخ را می توان در مناطق مرتفع آسیا یافت. در تایوان ، این گیاه در مناطق کوهستانی اطراف تایتونگ یافت می شود و به عنوان “گل یاقوت” شناخته می شود. گیاه Hibiscus نه تنها لذت بخش است ، بلکه یک ماده اصلی در بسیاری از محصولات از نوشیدنی ، مربا ، آب نبات گرفته تا داروهای گیاهی است.

در شهرستان تایتونگ ، این گل را می توان در شهرستانهای Chinfeng ، Taimali و در دامنه رشته کوه Dawu مشاهده کرد. آنها که در مزارع سرخ رشد می کنند ، زیر آسمان نیلگون در باد تاب می خورند.

Chinfeng و Taimali بزرگترین تولیدکننده گیاه Hibiscus در تایوان هستند که بیش از 200 هکتار محصول را پوشش می دهد و حدود 90 درصد از تولید کشور را تشکیل می دهد. زمان برداشت از اواخر اکتبر آغاز می شود ، بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب می کند و آرامش معمول این شهرستانهای کوچک شهرستان را می شکند.

Hibiscus ، یکی از اعضای خانواده Malvaceae ، سالی یکبار گل می دهد. بومی تایوان نیست ، زیرا ژاپنی ها در سال 1910 از سنگاپور آن را معرفی کرده اند. آنها هر ماه بذر می شوند و گلها در اواخر اکتبر شکوفا می شوند. رشد گیاهان بین 1 تا 2 متر است. گلبرگها با لمس بنفش روشن سفید هستند. اگر علاقه مندید که گلها با تمام زیبایی خود را ببینید ، باید زود بیدار شوید ، زیرا آنها فقط صبح زود باز هستند و تا ساعت 10 دوباره بسته می شوند.

اگرچه گلها سفید هستند ، این گیاه بیشتر به دلیل رنگ قرمز مشخصی که از گل گاو زبان ، لایه محافظ جوانه در حال رشد را در بر می گیرد ، شناخته می شود. پس از مردن گل ، اندازه گل و تخمدان به تدریج متورم می شود و شکلی به دست می آید که کشاورزان آن را به یاقوت تشبیه کرده اند.

هر ساله ، در اواخر پاییز ، می توان مزارع کامل گیاه گل ماهی را در کناره های کوه اطراف Chinfeng مشاهده کرد. بازدیدکنندگان به دلیل ظاهر جذابشان به دیدن آنها می آیند ، اگرچه کشاورزان آنها را به عنوان گیاهانی مقاوم نیز می شناسند که می توانند در محیط های مختلف رشد کنند.

طبق گفته Chuo Hsin-ming ، مربی امور زراعی انجمن کشاورزان Taimali ، پس از رسیدن به مرحله نهال ، گیاه خارپشت به سختی احتیاج دارد. با رشد متراکم برگها ، تمام کار کشاورزان این است که بذرها را کاملاً نزدیک به یکدیگر بکارند. این باعث می شود فیلتر نور خورشید از بین برود ، در غیر این صورت گیاهان از کنترل خارج می شوند.

با این حال ، گیاه خارپشت دوست دارد در مکان های آفتابی ، در ارتفاعات بالا ، با بارندگی فراوان و زهکشی مناسب قرار داشته باشد. زهکشی ضعیف باعث پوسیدگی ریشه و رشد آن می شود. شهرستان Chinfeng دارای رشته کوه Dawu و همچنین رودخانه Taimali و Chinlun است که از آن عبور می کند و شرایط عالی را برای گل ایجاد می کند. اطراف و هوا تمیز است ، بنابراین محصولات غذایی تهیه شده از این گیاهان برای خوردن کاملاً ایمن هستند.

برداشت گیاهان می تواند یک کار زمانبر باشد و غالباً همسران کشاورزان هنگام فرا رسیدن زمان احضار به خدمت دعوت می شوند. آنها مسلح به قوطی های آبیاری می شوند و کلاه هایی را با روسری می بندند که از آفتاب جلوگیری کند. اولین کار ، قطع ساقه های پر از میوه است. سپس جمع کننده ها با ساقه ها به سایه یک درخت نزدیک بازنشسته می شوند ، جایی که کاسه های قرمز را بیرون می آورند.

در طول فصل برداشت ، افسران دولت محلی برای سازماندهی رویدادهای آموزشی و گفتگو با بازدیدکنندگان در مورد گل ماهی ، با هم جوامع گرد هم می آیند. مردم می توانند آن را بچینند ، میوه های خود را تهیه کرده و در تعدادی از فعالیت ها برای کشف فرهنگ قبایل محلی پایوان و لوکای شرکت کنند.

منبع : agriculture.taiwantrade.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل یاقوتی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل یاقوتی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل یاقوتی  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .