0

خواص و فواید کود گل یاس سفید را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت گل یاس سفید را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل یاس سفید را شرح دهید ؟

یاس رایحه ای آسمانی تولید می کند که بسیاری از باغبانان به آن جایزه می دهند. رشد آن آسان است و می تواند انتخاب مناسبی برای حیاط یا عرشه شما باشد.
خصوصیات یاس
یاس ( Jasminum polyanthum ) در مناطق 9 -11 مقاوم است . به طور کلی یک درختچه چوبی ، یا یک درخت انگور کوهنوردی یا دنباله دار است. 200 گونه وجود دارد که بیشتر از آسیا ، اروپا و آفریقا هستند. این گیاه بومی مناطق گرمسیر و معتدل گرم است.
شاخ و برگ
برگها همیشه سبز یا برگریز هستند و آرایش برگها در بیشتر گونه ها برعکس است. شکل برگها:

 • ساده
 • سه برگی
 • با پنج تا نه جزوه سنجاق بزنید

طول برگها می تواند تا دو و نیم اینچ رشد کند.
گل ها

برخی از شکوفه ها زرد هستند ، اما بیشتر گونه ها گلهای سفید دارند که اندازه آنها یک اینچ است. گلبرگ ها رایحه ای قوی و شیرین دارند. گلدهی در تابستان یا بهار انجام می شود ، معمولاً شش ماه پس از کاشت.
شرایط ایده آل برای رشد
این گیاه آفتاب کامل را به سایه جزئی و یک مکان گرم ترجیح می دهد. در خاک مرطوب ، لوم ماسه ای ، لوم ماسه ای و خاک رس باغی با سطح باروری متوسط ​​به خوبی رشد می کند. افزودن قالب برگ به خاک باعث رشد بهتر گیاه می شود. کود خفیف باید در طول بهار استفاده شود.

در طول تابستان باید مقدار زیادی آب داده شود اما این می تواند در زمستان کاهش یابد. اگر قرار است گیاه در محیط داخلی پرورش یابد ، باید نور خورشید روشن ، غیرمستقیم یا فیلتر پرده ای داده شود. در زمستان حداقل تا چهار ساعت در روز باید به این گیاهان داخلی نور کامل داشته باشد. دما باید از 68 تا 72 درجه فارنهایت در شب باشد ، در طول روز 50 تا 55 درجه فارنهایت یک محدوده ایده آل برای دما خواهد بود.

یاس

اطلاعات کلی

نام علمی
جاسمینوم پلی آنتوم

نام متداول
یاس سفید

ماه کاشت
در طول سال

استفاده می کند
خوراکی ها ، داروها ، پرچین ها ، برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود

شرح

قد
10-15 فوت

گسترش
3-6 پا

عادت داشتن
گرد

بافت
متوسط

تراکم / میزان
در حد متوسط

برگ
ساده ، کامل ، روبرو ، مستطیل ، پنبه ای ، همیشه سبز ، به رنگ سبز

گل
سفید ، رایحه دلپذیر ، گلدهی در تمام طول سال

میوه
غلاف ، طول 1-3 اینچ ، خشک و سخت ، نمایان نیست

ساقه
نمایشی نیست ، به طور معمول چند صندوقدار است ، گاهی اوقات توده ای است

زراعت

نیاز به نور
آفتاب کامل تا سایه جزئی

تحمل خاک
قلیایی ، رس ، ماسه ، اسیدی ، لوم

تحمل به خشکی
در حد متوسط

تحمل نمک خاک
ناشناخته

طبقه بندی علمی

پادشاهی
گیاهان

لشکر
مگنولیوفیتا

کلاس
مگنولیوپسیدا

سفارش
لامیالس

خانواده
یاسمن

جنس
پلی آنتوم

مراقبت و تکثیر گیاه
برای از بین بردن علف های هرز موجود در زمین ، یک یا دو مرحله چاک کاری اولیه لازم است. به دنبال آن باید حفر چاله هایی به اندازه 30 سانتی متر انجام شود.

ماههای کاشت
بوته ها باید در ماه ژوئن تا نوامبر کاشته شوند. گیاهان باید حداقل هشت فوت فاصله داشته باشند تا اندازه رشد کامل گیاه فراهم شود. کود اضافی باید هر بهار اضافه شود. فسفر و پتاسیم باید در دو نوبت منقسم ، یک بار پس از هرس سالانه و دوباره در ماه ژوئن و جولای استفاده شود.
تکثیر گل
گیاهان جوانتر را باید با ساقه ها گره زد تا حمایت نسبتاً سنگینی داشته باشد. نکات گیاهان باید تحریک شود تا رشد جانبی تحریک شود و برای جلوگیری از رشد ، هرس مکرر انجام شود. اگر قرار باشد انگور به عنوان پوشش زمینی رشد کند ، ساقه های دوقلوی رو به بالا نیاز به اصلاح دارند. اولین آبیاری باید بلافاصله پس از کاشت و آبیاری بعدی با فاصله هفت تا ده روز انجام شود. قلمه زدن و کاشت بذر از روشهای مفید برای تکثیر گیاه است.

 • کودهای ملایم برای رشد بهتر مورد نیاز است.
 • دما باید کنترل شود.
 • یاس برای کنترل رشد به نیشگون گرفتن و شکل دادن منظم نیاز دارد.
 • اگر در فاصله مناسب کاشته نشود ، گیاهان به سرعت شلوغ می شوند.
 • گیاهان کانتینر دار باید در پاییز کاشته شوند.
 • جوانه های گل کاملاً تکامل یافته و باز نشده را باید در صبح زود برداشت.

تغییرات گیاه
بسیاری از پوشش های خزنده خزنده نیز می توانند به سمت بالا تغییر شکل دهند. یاس هم از این قاعده مستثنی نیست. این تاک گل دهنده یک تزئین مناسب برای یک حصار یا دیوار ناخوشایند است. اگرچه به عنوان یک انگور به پشتیبانی نیاز دارد ، اما گلها باغ شما را گسترش می دهند و فرصتی برای پنهان کردن منظره زشت یا ایجاد برخی از حریم خصوصی فراهم می کنند. با افزودن زیبایی و همچنین انتقال رایحه دوست داشتنی آن از طریق باد ، این یک انتخاب عالی است. تنوع بسیاری از جمله وجود دارد:

 • ستاره: این تنوع باعث ایجاد پوشش زیرزمینی فوق العاده می شود. دارای شاخ و برگهای لوکس و متراکم است و در سایه آفتاب یا سایه به خوبی کار می کند.
 • درختچه ای ( Shrubby): این درختچه با سیم کشی می تواند در حاشیه خشک قرار گیرد و گلهای کوچک زرد تولید کند.
 • زرد هندی: این گیاه برای کشت دیوار مقاوم است و دارای شاخ و برگ همیشه سبز است ، که به ارزش آن می افزاید. این گل آزادانه شکوفا می شود ، و شکوفه های زرد دارد.
 • ژاپنی: کوهنورد واقعی نیست ، درخت انگور یاس ژاپنی برای حمایت از ارتفاع خود به چند رشته یا سیم محکم احتیاج دارد. این گیاه که در بهار و تابستان شکوفا می شود ، آفتاب یا سایه روشن را ترجیح می دهد.
 • سفید معمولی: این واریاسیون دارای گلهایی معطر است. شکوفه های سفید را در تابستان به نمایش می گذارد و برای چوب کوهی یا درختان گل ایده آل است.

اضافه شدن کامل
از آنجا که انواع مختلف یاسمن در نظر گرفته شده است ، برای هر باغ یا منظره ای مناسب است. رایحه شیرین و شکوفه های زیبای آن مطمئناً باعث خوشحالی و اشتیاق هر باغبان برای نمایش آن می شود.

منبع : garden.lovetoknow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل یاس سفید :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل یاس سفید :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل یاس سفید :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .