0

خواص و فواید کود گل گوشواره ای را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل گوشواره ای را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل گوشواره ای را شرح دهید ؟

ممکن است یک کودک نوپا کنجکاو یا یک پوچ دهان داشته باشید که چرا چرای باغچه را برای شما لذتبخش می کند. با این حال ، در نظر بگیرید که بسیاری از گیاهان موجود در مناظر طبیعی ما خوراکی نیستند و ممکن است در واقع سمی باشند. فقط به این دلیل که یک گیاه فوچیا میوه هایی شبیه توت تولید می کند ، به این معنی نیست که می توان آنها را خورد. آیا فوشیا خوراکی است؟ ما در این مقاله به برخی از حقایق جالب دیگر درباره گیاه Fuchsia خواهیم پرداخت.
آیا می توانید Fuchsia بخورید؟
راهب و گیاه شناس فرانسوی چارلز پلامیر در اواخر دهه 1600 میلادی گیاه فوشیا را در جزیره هیسپانیولا کشف کرد. برای بومیان آن زمان کاملاً واضح بود که هیچ گونه سمیت گیاه فوشیا وجود ندارد و Plumier مطالب زیادی در مورد طعم ومصرف دارویی گیاه نوشت. هم اکنون بیش از 100 گونه از این گیاه گلدار همه کاره وجود دارد که در آمریکای گرمتر و به نیوزیلند گسترش یافته است. انواع بی شماری از میوه ها ، وحشی و زراعی وجود دارد. بسیاری از اینها خوراکی و در واقع خوشمزه هستند در حالی که برخی دیگر خوشمزه نیستند اما داروی م effectiveثر و سرشار از مواد مغذی هستند. به طرز مفرطی ، دیگران در واقع سمی یا مسموم هستند و بیماری جدی یا مرگ می تواند پس از بلع منجر شود. آیا فوشیا خوراکی است؟ این یک سوال معتبر است ، زیرا به نظر می رسد توت های عمیق بنفش نوعی خوشمزه شیرین آبدار و ملایم هستند. در واقع ، تمام میوه های فوشیا خوراکی هستند و شما می توانید گل ها را نیز بخورید. با همه حساب ها ، توت ها کمی شاداب با طراوت لیمو هستند. برخی از افراد غذایی آنها را با گیلاس های بدون سنگ مقایسه می کنند. در هر صورت ، آنها سمی نیستند و به روش های مختلفی قابل خوردن هستند.
برداشت توت و گل
از آنجا که ما ثابت کردیم هیچ گونه سمیت گیاه فوشیا وجود ندارد ، تهیه برخی از توت ها و / یا گل ها و امتحان آنها بی خطر است. توت ها اغلب در اواخر تابستان می آیند ، معمولاً چون گیاه هنوز گل می دهد. اثر تزئینی و منحصر به فرد است. از آنجا که گیاهان در هنگام باردهی به گلدهی خود ادامه می دهند ، شما می توانید در هر زمان توت برداشت کنید.

توت ها باید چاق و چله ، نرم و راحت باشند و ساقه آن ها را بچرخانند. روش دیگر ، شما می توانید از قیچی برای از بین بردن آنها استفاده کنید. میوه را بشویید و آن را همانطور که دوست دارید تهیه کنید. گلها نیز خوراکی هستند. وقتی کاملاً باز است برداشت کنید. از گلبرگ ها به عنوان سالاد ، تزیین یا داخل تکه های یخ منجمد برای یک نوشیدنی مهمانی استفاده کنید. خوردن توت و گل فوچیا ویتامین C و بسیاری از مواد مغذی دیگر را به میز اضافه می کند در حالی که غذاهای شما را روشن می کند. یکی از محبوب ترین کارهایی که با توت ها می توان انجام داد این است که آن را به یک مربای قابل پخش تبدیل کنید. روش همان اکثر مربا های توت است. همچنین می توانید آنها را به صورت پوسته ، کلوچه ، کیک و … بپزید. روی آنها را روی پنکیک یا بستنی قرار دهید یا آنها را به سالاد میوه اضافه کنید. طعم ملایم و شیرین ترش آنها غذاهای گوشتی را به عنوان چیتی روشن می کند. آنها همچنین فقط برای صرف غذا در خارج از دست به عنوان میان وعده مفید یک باغبان بسیار مناسب هستند. از گیاهان خود مراقبت کنید و آنها نیز از شما مراقبت خواهند کرد. گیاه فوشیای خود را در بخشی از آفتاب قرار دهید که ریشه ها در آن خنک بمانند. با کود پتاس بالا در بهار تغذیه کنید تا گلها و البته میوه ها افزایش یابد. اگر گیاه شما مقاوم است ، اواخر زمستان را به آرامی هرس کنید. اگر تنوع مناقصه دارید ، سعی کنید آن را در داخل زمستان زمستان گذرانید . با کمی تلاش ، بسیاری از انواع فوشیا می توانند سالها برای خانه شما میوه تولید کنند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل گوشواره ای :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل گوشواره ای:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل گوشواره ای :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .