0

خواص و فواید کود گل کاملیا را توضیح دهید ؟

 شرایط نگهداری و مراقبت از گل کاملیا را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل کاملیا را توضیح دهید ؟

کاملیا بوته های متراکمی با شاخ و برگ های درخشان است. آنها گلهای درخشان و شکوفه بلند ارائه می دهند و به عنوان گیاهان محبوب پایه و نمونه عمل می کنند. ترفند پرورش گیاه کاملیا بدون تلاش زیاد کاشت صحیح آن است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کاشت و مراقبت از گیاه کاملیا به ادامه مطلب مراجعه کنید.

چگونه از گیاه کاملیا مراقبت کنیم

شهرت کاملیا به عنوان گیاهان سخت طلب و سخت گیر شهرت دارد اما بستگی به نحوه کاشت آنها دارد. اگر برای کاشت مناسب این بوته وقت بگذارید ، نگهداری گیاه کاملیا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. کاملیا به خاک اسیدی نیاز دارد که به خوبی تخلیه شود. قبل از شروع نصب گیاه ابتدا خاک را آزمایش کنید تا مطمئن شوید PH بین 6 تا 6.5 است. در حالی که مشغول حفاری هستید ، برای اطمینان از مواد مغذی و تخلیه کافی در چند اینچ ماده آلی کار کنید . بوته خود را در یک منطقه سایه دار با آفتاب تیره ، نه در آفتاب مستقیم بکارید. این مراحل مقدماتی مراقبت از کاملیا را آسان می کند.

کاشت و مراقبت از کاملیا

هنگامی که گیاه کاملیا را می کارید ، آن را کمی بالاتر از خاک اطراف آن نصب کنید. این اجازه می دهد تا آب اضافی از مرکز گیاه خارج شود. این درختچه را در جایی که رقابت برای مواد مغذی دارد ، نکارید. به عنوان مثال ، آن را زیر درخت با ریشه های کم عمق ، مانند توس ، نکارید.

مراقبت از کاملیا شامل آب و کود است. هیچ کس نمی تواند به کاملیای جوان مقاوم در برابر خشکی بگوید. هنگامی که برای اولین بار گیاه گیاه کاملیا را پرورش می دهید ، تا زمان استقرار سیستم ریشه به آبیاری منظم و سخاوتمندانه احتیاج دارد. بوته های جوان را عمیقا آبیاری کنید تا سیستم ریشه را به سمت پایین گسترش دهید. هنگامی که درخت بالغ شد ، به آب کمتری نیاز دارد. با گذشت زمان ، ممکن است به هیچ وجه مجبور به آبیاری نباشید. کاملیا از پس کود زیادی بر نمی آید ، بنابراین در مصرف آن زیاده روی نکنید. پس از اتمام شکوفه زدن بوته ، کود متعادلی را برای گیاهان اسید دوست در اطراف خط قطره گیاه پخش کنید. خوب آبیاری کنید.

تعمیر و نگهداری گیاه گیاه کاملیا

دو گونه اصلی کاملیا را در باغ های آمریکایی پیدا می کنید: japonica و sasanqua camellias. دومی ها سخت تر و سخت تر از ژاپونیک ها هستند ، خشکی را تحمل می کنند و در برابر بیماری بهتر مقاومت می کنند. هر دو برای حفظ زیبایی خود به هرس کمی نیاز دارند . این گونه ها باید در زمان های مختلف هرس شوند. از آنجا که ژاپونیکاها در اوایل بهار شکوفا می شوند ، باید بلافاصله پس از کمرنگ شدن گلها هرس شوند. ساسانکواس در پاییز گل می دهد ، در بهار جوانه های گل تشکیل می دهد. برای جلوگیری از خرد شدن گلها ، آنها را در اوایل بهار هرس کنید. یک شکل سبک تنها چیزی است که شما نیاز دارید ، برای تشویق سیری ، نکات شاخه را حذف کنید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل کاملیا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل کاملیا  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل کاملیا  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .