0

خواص و فواید کود گل محمدی را به طور کامل شرح دهید ؟

 شرایط نگهداری و مراقبت از گل محمدی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل محمدی را به طور کامل شرح دهید ؟

جوانه های گل رز صورتی موجود در شرکت
ما امکانات مرتب سازی و بسته بندی ما در قلب مزارع گل رز در شیراز واقع شده است. به این ترتیب ما بهترین کیفیت گل رز را از مزارع گل رز انتخاب شده جمع می کنیم. ما با دقت هر یک از جوانه های گل رز را با توجه به موارد باتجربه خود وارد تاسیسات خود می کنیم و شرایط بهداشتی و استاندارد را بیان می کنیم. بنابراین ، ما بهترین کیفیت جوانه های گل رز موجود در ایران را در طول سال ارائه می دهیم.

ROSA DAMASCENA
Rosa damascene ، معروف به گل رز داماسک ، در ایران به گل محمد معروف است. این یکی از مهمترین گونه های خانواده Rosacea است. روزاسه گیاهان زینتی شناخته شده ای است و از آن به عنوان پادشاه گل یاد می شود. در حال حاضر ، بیش از 200 گونه گل رز شناسایی شده است.
Rosa damascene دارای شکوفه صورتی روشن با گلهایی از رنگ تقریباً سفید تا صورتی تیره است.
آنچه به عنوان کیفیت تجارت این نوع گل رز شناخته می شود ، PINK ROSE BUDS است که به صورت تجاری در ایران ، بلغارستان و مراکش کشت می شود. با این وجود ایران بزرگترین تولید کننده این نوع گلاب در جهان است.

IRANIAN ROSA DAMASCENA
گل رز داماسک به عنوان گل ملی در ایران شناخته می شود. Rosa Damascena از ایران در جهان بی نظیر است.
این ماده غذایی مناسب برای انسان است و عطر منحصر به فردی دارد که در هیچ نوع گل رز دیگر در جهان یافت نمی شود. عمده ترین سطح زیر کشت این نوع گل سرخ در ایران شیراز و کاشان است.

سنت و تاریخ
گل رز یکی از برجسته ترین نمادهای اسلام است. این نماد زیبایی الهی و حضرت محمد است. “بوییدن گل سرخ عملی است پاداش خدا” جمله مشهوری در جهان اسلام است و اهمیت سنتی گل رز را نشان می دهد. ارائه گلاب در مراسم مذهبی به یک آیین ضروری تبدیل شد و این آیین باعث خلق برخی از آثار هنری عالی شد.
گل سرخ نیز نمادی از تصوف است. در اندیشه صوفی ، گل رز ملکه باغ و مادر همه گیاهان است. زیبایی و خلوص نفیس گلها که کاملاً به شاخه ای خاردار متصل است ، نمادی از راه عرفانی به سوی خدا است. گل رز همچنین به عنوان گل بهشت ​​شناخته می شود.
فیلسوف ایرانی ، Avicenna روند استخراج گلاب از گلبرگهای گل رز را در اوایل قرن 11 کشف کرد. گل رزهای دمشقی در زمان هنری هشتم به انگلستان معرفی شد و اغلب در عروسی ها و جشنواره ها به نمایش در می آمد.
هر ساله در نیمه دوم ماه مه ، یک جشنواره باستانی در کاشان ، شیراز و مناطق اطراف آن برگزار می شود که بسیاری از مردم از مناطق مختلف کشور و خارج از کشور برای دیدن گل چینی و روند استخراج گلاب تجمع کرده اند. این مراسم خاص به نام GOLABGIRY و سنت به بیش از 1000 سال پیش باز می گردد.

کشت
و کار کشت تجاری گل سرخ گل اصلی کار هزاران کشاورز در مناطقی از مناطق مرکزی و جنوبی ایران است. (شیراز ، کرمان ، کاشان) روند برداشت از ژوئن آغاز می شود و تا ژوئیه ادامه دارد. این روند یک کار گسترده کارگری است. گل ها را باید قبل از طلوع آفتاب با دست برداشت تا رایحه بی نظیر آنها حفظ شود. اعضای هر خانواده صبح زود در باغ های گل رز دور هم جمع می شوند تا جوانه های گل رز صورتی و گلها را قبل از طلوع آفتاب بردارند.
در این زمان خاص از سال ، بوی گل رز در کل شهر پخش می شود.
داراب ، (واقع در 250 کیلومتری شیراز) به دلیل شرایط طبیعی و آب و هوایی ، مرکز اصلی تولید بالاترین کیفیت جوانه های گل رز صورتی است. طبق تحقیقی که توسط اساتید دانشگاه تهران انجام شده است ، عصاره گل محمدی داراب و گل محمدی متعاقب آن دارای غلظت 35 میلی گرم در 100 میلی لیتر یا 350 ppm است که آن را به بهترین و با کیفیت ترین گلاب در جهان تبدیل می کند.

منبع : www.parsianherbs.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل محمدی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل محمدی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل محمدی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .