0

خواص و فواید کود گل لاله واژگون را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل لاله واژگون را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل لاله واژگون را شرح دهید ؟

گیاهان تاج شاهی ( Fritillaria imperialis ) گیاهان چند ساله گیاهان کمتر شناخته شده ای هستند که برای هر باغ یک مرز قابل توجه ایجاد می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشد گلهای شاهنشاهی تاج ، به مطالعه ادامه دهید.
گل های تاج امپریال
گیاهان تاج شاهی بومی آسیا و خاورمیانه هستند و در مناطق 5-9 تا USDA مقاوم هستند . آنها با ساقه های ایستاده به ارتفاع 1 تا 3 فوت متشکل از برگهای نوک تیز و یک مجموعه دایره ای از گل های آویز ، زنگوله ای متمایز می شوند. این گلها بسته به نوع مختلف ، در سایه های قرمز ، نارنجی و زرد وجود دارند. گلهای گونه Lutea زرد است. گلهای Aurora ، Prolifer و Aureomarginata همگی به رنگ نارنجی / قرمز هستند. Rubra Maxima شکوفه های قرمز روشن دارد.
در حالی که گلهای شاهنشاهی تاج زیبا و جالب توجه هستند ، بسته به این که شما کیستید ، یک جنبه خوب یا بد دارند: آنها رایحه ای مشکی و مشکی دارند ، کمی شبیه پوسته. این برای نگه داشتن جوندگان از تخت باغ شما که همه دوست دارند خوب است. این همچنین بویی است که باغبان ها تمایل دارند آن را دوست داشته یا از آن متنفر باشند. اگر به رایحه های قوی حساس هستید ، ایده خوبی است که قبل از کاشتن تاج خود و احتمالاً خود را برای اوقات بد تنظیم کنید ، تاج شاهنشاهی بالغ را بو کنید.

چگونه می توان تاج گیاهان سلطنتی را رشد داد
همانند سایر پیازهای fritillaria ، fritillaria تاج امپریال باید در پاییز برای شکوفه های اواسط بهار کاشته شود. لامپ های امپریالیستی تاج با عرض چهار اینچ به طور غیرمعمولی بزرگ هستند. آنها همچنین مستعد پوسیدگی هستند ، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در خاک بسیار زهکشی شده بکارید . شن و ماسه دانه ای یا پرلیت مواد خوبی برای کاشت در آن هستند.
لامپ ها را در کنار آنها شروع کنید تا خطر پوسیدگی بیشتر شود. آنها را در عمق پاییز پنج اینچ در محلی که آفتاب کامل در بهار دریافت می کند ، دفن کنید . در بلوغ کامل ، گیاهان به 8-12 اینچ عرض گسترش می یابند.
گیاهان می توانند در برابر زنگ زدگی و لکه های برگ آسیب پذیر باشند ، اما در دفع آفات بسیار خوب هستند. پس از تاسیس ، مراقبت از Fritillaria imperialis حداقل است.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) لاله واژگون  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) لاله واژگون  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) لاله واژگون  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .