0

خواص و فواید کود گل لاله عباسی را شرح دهید ؟

 شرایط نگهداری و مراقبت از گل لاله عباسی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل لاله عباسی را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه لاله عباسی

گیاه چندساله ،بی کرک یا کمی کرکی.ساقه ها به ارتفاع 50-100 سانتیمتر ،ایستاده،اغلب از قاعده منشعب و پرشاخه ،برگها متقابل ،تخم مرغی،نوک دار،از نظر اندازه متنوع .گلها در گرزنهای انبوه انتهایی یا جانبی ،هر گل توسط گریبان 5 برگه ای کاسبرگ مانند استکانی باریک یا لوله ای دربرگرفته شده ،گلها اغلب در بعدازظهر باز می شوند.گلپوش قرمز،زرد،سفید،قیفی شکل با لوله بلند به طول 25-35 میلیمتر ،در بالای تخمدان بهم آمده و سپس گسترش یافته ودراز چین،با لوبهای کم عمق 5 تایی ،پهنک به قطر تا 25-35 ،پرچمها 5 تایی .میوه فندقه چرمی،چروکیده.

پراکندگی :نواحی گرم و مرطوب امریکا،کاشته شده در اروپا و کشور های ایران و …

پراکندگی جغرافیایی در ابران:به عنوان گیاه زینتی به ایران وارد شده و نواحی شمالی ایران در استانهای گرگان ،مازندران و گیلان  تقریبا بومی شده،و درسایر نقاط به عنوان گیاه زینتی فصلی کاشته می شود.

مصارف و کاربردها:اندامهای مورد استفاده :غده ،ریشه و برگها،غده آن ترکیبات ملین دارد و بصورت ضماد برای معالجه کفگیرک بکار می رود .ریشه آن ملین ملایم و تحریک کننده میل جنسی است .ریشه خشک آن مغذی است .پودر شده و سرخ شده آن در روغن کره با ادویه جات در شیر به عنوان مغذی و مقوی بکار می رود .مالیدن آن با آب در استعمال خارجی برای رفع کوفتگی کاربرد دارد .برگهای آن خاصیت رساننده دمل،کم کننده تورم،کاربری در دمل ها ،خلط سینه و عقربک دارد.آب برگ تازه آن آرامبخش است و برای رفع کهیر بکار می رود.

برگهای آن را در روغن کرچک قرار داده و گرم می کنند و روی آبسه ها و دمل ها می گذارند تا سبب رسیدن آنها و کم کردن تورم آنها شود.خمیر برگ آن برای درمان زخمها ،جرب و خارش بکار می رود.کوبیده برگهای آن روی آبسه ها و دمل ها برای رسیدن آن مفید است.خمیر ریشه های غده ای آن به عنوان مسهل ملایم و موثر داده می شود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه لاله عباسی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه لاله عباسی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه لاله عباسی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .