0

خواص و فواید کود گل لادن را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل لادن را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل لادن را شرح دهید ؟

گل های نسترن چند منظوره هستند. در چشم انداز جذاب و در باغ مفید است. گیاهان نسترن کاملاً خوراکی هستند و می توان از نسترن در حال رشد برای جلب شته ها از گیاهان دیگر در باغ استفاده کرد. گیاهان Nasturtium آسان رشد می کنند و ممکن است کوهنوردی ، آبشار یا بوته ای باشند. مراقبت از nasturtiums حداقل است. در واقع ، گیاهان نسترن یکی از نمونه هایی است که با بی توجهی رشد می کند. خاک غنی ، حاصلخیز یا کود بیش از حد منجر به رشد شاخ و برگ شاخ و برگ و تعداد کمی گل سرکه می شود. نسترن به سبک قدیمی ، Tropaeolum majus ، به عنوان یک خوراکی در باغ محبوب است. از گل های نسترن به عنوان گلدان در جعبه های پنجره و سبدهای آویز استفاده کنید. نسترن های نوع بوش را به عنوان تله شته در باغ سبزیجات بکارید. نسترن های در حال رشد ممکن است طعم فلفلی به سالادها اضافه کنند یا کیک را تزئین کنند.
انواع گل لادن
گیاهان لادن به راحتی قابل پرورش هستند و بیش از 50 نوع دارند. هر کدام از انواع باغ را که انتخاب کنید ، در یک منطقه کامل تا نیمه آفتاب با خاک زهکشی شده اما در غیر این صورت ضعیف برای شکوفه های بیشتر و بزرگتر بکارید. انواع کوتوله و متنوع نسترن یک عنصر زینتی به ظروف کوچک اضافه می کنند یا با گیاهان شاخ و برگ سبز جامد و شکوفه های سفید مخلوط می شوند. اگر از nasturtium در یک ترکیب کانتینر استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که گیاهان دیگر به آب یا کود زیادی احتیاج ندارند ، زیرا nasturtium به هر دو مورد نیاز کمی دارد.

چگونه لادن را رشد دهیم بذرهای بزرگ گیاهان سکنجبین باید مستقیماً در محل دائمی خود کاشته شوند ، زیرا گل های نسترن پیوند خوبی ندارند. اگر باید بذرهای گل نسترن را شروع کرده و سپس آنها را پیوند دهید ، از گلدان های پیت استفاده کنید که می توانند بدون ایجاد مزاحمت برای ریشه گیاهچه در حال رشد گیاه نسترن در زمین کاشته شوند. پوسته بذر ممکن است هنگام جوانه زدن سریع تر ، جوانه زنی شود. دانه را نیک کنید یا یک شب در آب ولرم خیس کنید. بلافاصله در ظرف یا محوطه ای از باغ بکارید که فضای زیادی برای رشد فراهم می کند. ممکن است در نزدیکی منطقه کاشت انواع نسترن کوهنوردی قرار دهید و با کمی تلاش انگورهای رنگارنگ را برای صعود آموزش دهید. اکنون که سهولت نحوه پرورش نسترن را مشاهده کردید ، چندین مورد را در چشم انداز بهار و تابستان اضافه کنید. مراقبت از nasturtium به طرز شگفت انگیزی ساده است ، آنها را بکارید و آنها را فراموش کنید ، به جز لذت بردن از این گل کوچک فضولی.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل لادن :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل لادن :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل لادن :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .