0

خواص و فواید کود گل عنکبوتی . گندمی را شرح دهید ؟

 شرایط نگهداری و مراقبت از گل عنکبوتی . گندمی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل عنکبوتی . گندمی را شرح دهید ؟

گیاه عنکبوت ( Chlorophytum comosum ) یکی از گیاهان سازگار با گیاهان آپارتمانی و آسانترین گیاه برای رشد محسوب می شود. این گیاه می تواند در شرایط وسیعی رشد کند و به جز نوک قهوه ای ، از مشکلات کمی رنج می برد. این گیاه عنکبوت به دلیل گیاهان عنکبوتی مانند یا عنکبوت که از گیاه مادری مانند عنکبوت های وب آویزان است ، نامگذاری شده است. این دسته از عنکبوت که در انواع سبز یا متنوع موجود است ، اغلب به صورت گل های سفید کوچک شروع می شود.
نکات باغبانی برای گیاهان عنکبوت و مراقبت های عمومی از گیاهان عنکبوتی

مراقبت از گیاهان عنکبوتی آسان است. این گیاهان سخت سو of استفاده زیادی را تحمل می کنند ، و این باعث می شود نامزدهای عالی برای باغبانان تازه وارد یا کسانی که انگشت شست سبز ندارند باشد. خاک خوب زهکشی شده و نور روشن و غیرمستقیم برای آنها فراهم کنید و شکوفا شوند. آنها را به خوبی آبیاری کنید اما اجازه ندهید گیاهان خیلی خیس شوند ، که منجر به پوسیدگی ریشه می شود . در حقیقت ، گیاهان عنکبوتی ترجیح می دهند مقداری بین آبیاری خشک شود. هنگام مراقبت از گیاهان عنکبوت ، این نکته را نیز در نظر بگیرید که آنها از دمای سردتری برخوردار هستند – حدود 55 تا 65 درجه فارنهایت (13-18 درجه سانتیگراد). گیاهان عنکبوتی نیز می توانند از هرس گاه به گاه بهره مند شوند و آنها را به پایه برش دهند. از آنجا که گیاهان عنکبوتی یک محیط نیمه گلدان را ترجیح می دهند ، فقط در زمانی که ریشه های بزرگ و گوشتی آنها بسیار دیده می شود و آبیاری آنها دشوار است ، آنها را دوباره تخلیه کنید. گیاهان عنکبوتی را می توان به راحتی از طریق تقسیم گیاه مادر یا کاشتن عنکبوت های کوچک تکثیر کرد.
Spiderrettes گیاهان عنکبوتی
با افزایش نور روز در بهار ، گیاهان عنکبوت باید شروع به تولید گل کنند و در نهایت به نوزادان یا عنکبوت گیاهان عنکبوت تبدیل شوند. این ممکن است همیشه اتفاق نیفتد ، زیرا فقط گیاهان بالغ با انرژی ذخیره شده کافی ، عنکبوت تولید می کنند. گلهای اسپایدر می توانند در آب یا خاک ریشه داشته باشند ، اما به طور کلی هنگام کاشت در خاک نتایج مطلوبتری و سیستم ریشه ای قوی تری به بار می آورند. در حالت ایده آل ، بهترین روش برای ریشه زنی عنکبوت گیاه عنکبوت ، اجازه دادن به پیوند گیاه به گیاه مادر است. یک عنکبوت را انتخاب کنید و آن را در  گلدان خاک  نزدیک گیاه مادر قرار دهید. این را به خوبی سیراب نگه دارید و پس از ریشه زدن ، می توانید آن را از گیاه مادر ببرید. روش دیگر ، شما می توانید یکی از گیاهچه ها را قطع کنید ، آن را در گلدان خاک قرار دهید و سخاوتمندانه آبیاری کنید. گلدان را در یک کیسه پلاستیکی تهویه قرار داده و آن را در مکانی روشن قرار دهید. هنگامی که عنکبوت خوب ریشه زد ، از کیسه برداشته و طبق معمول رشد کنید.
گیاه عنکبوت قهوه ای می شود

اگر شروع به قرمز شدن برگ گیاه عنکبوت کردید ، جای نگرانی نیست. قهوه ای شدن نوک برگ ها کاملا طبیعی است و به گیاه آسیب نمی رساند. این اغلب نتیجه فلوراید موجود در آب است که باعث تجمع نمک در خاک می شود. معمولاً با شستشوی دوره ای گیاهان به آنها کمک می کند تا آبیاری کاملی برای از بین بردن نمک های اضافی به آنها بدهید. اطمینان حاصل کنید که آب تخلیه شود و در صورت نیاز این کار را تکرار کنید. همچنین ممکن است به جای استفاده از آشپزخانه یا گلدان بیرون از آب مقطر یا حتی آب باران روی گیاهان استفاده شود.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل عنکبوتی . گندمی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل عنکبوتی . گندمی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل عنکبوتی . گندمی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .