0

خواص و فواید کود گل صد تومانی را به طور کامل شرح دهید ؟

 شرایط نگهداری و مراقبت از گل صد تومانی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل صد تومانی را به طور کامل شرح دهید ؟

بوته رودودندرون یک نمونه جذاب و شکوفا در بسیاری از مناظر است و در صورت کاشت مناسب از نگهداری نسبتاً کمی برخوردار است. پرورش ردودندرون با موفقیت به محل کاشت مناسب بوته ردودندرون نیاز دارد. تهیه مناسب خاک نیز برای سلامت این گیاه اسید دوست ضروری است. آماده سازی خاک بهتر است در پاییز قبل از کاشت گیاه ردودندرون در بهار انجام شود. زمان کاشت ردودندرون به منطقه USDA که در آن رشد می کند بستگی دارد . پرورش گیاه ردودندرون یک وظیفه دقیق است ، اما با داشتن خاک و مکان مناسب ، بوش ردودندرون عملکرد بهینه را ارائه می دهد. برخلاف بسیاری از گیاهان شکوفه دار ، روده دندرون آفتاب کامل صبحگاهی را در زمستان دوست ندارد و بهترین کار را وقتی که در سایه های مخلوط در ضلع شمالی ساختمان کاشته شود ، انجام می دهد. ردودندرون های در حال رشد در محلی که از باد محافظت نشده و در زیر آستانه های یک ساختمان نیست ، خوشحال ترین هستند.
چه زمانی گیاه Rhododendron را بکارید

هنگامی که خطر یخ زدگی از بین می رود ، بوته گل ردودندرون را کاشت. بوته را در خاک کاملاً آماده بکارید ، زیرا ریشه های مرطوب و غرقاب دلیل اصلی شکست گیاه در چشم انداز است. بوش گل ردودندرون به احتمال زیاد به عنوان یک گیاه کانتینر دار یا یک نمونه بالن و آرولی خریداری می شود. گلدان ریشه باید قبل از کاشت خیسانده شود. برای مراقبت مناسب از روده رطوبت ، رطوبت لازم است. گیاه را برای مدت کمی خیساندن در وان یا سطل قرار دهید تا حباب های هوا از بین بروند. بوته گل ردودندرون را بکارید تا تاج آن در همان سطح گلدان باشد.

آماده سازی خاک برای کاشت گل ردودرون

pH صحیح خاک برای بوته گیاه ردودندرون بسیار مهم است. بین 4.5 و 5.5 در مقیاس pH مناسب است. آزمون خاک ، بهترین راه برای تعیین pH از اصلاحات خاک و ایجاد شده است. هنگام اصلاح بسترهای رشد ردودندرون باید از سولفات آلومینیوم خودداری شود. گوگرد کشاورزی ترجیح داده می شود ، زیرا آلومینیوم ممکن است برای رشد روده مضر باشد. بوته ردودندرون بهتر است به عنوان گروه بندی در تخت های آماده شده باشد و نه بر خلاف سوراخ های کاشت منفرد. مراقبت از ردودندرون در صورتی که کاشته شود ، دارای خاک رطوبت نگهدارنده اما دارای زهکشی خوب و لومی با pH مناسب باشد ، ساده تر خواهد بود. نسبت 50٪ ماده آلی به عنوان اصلاحیه در خاک تشویق می شود ، زیرا هوادهی و زهکشی را فراهم می کند و به بوته ردودندرون اجازه می دهد تا بالاتر قرار بگیرد.
مراقبت از Rhododendrons
پس از قرارگیری مناسب در بستر کاشت ، کاملاً آبیاری کرده و با مالچ آلی بپوشانید تا هنگام تجزیه مواد مغذی تجزیه شود. تصور می شود که یک پوشش پوست کاج در 5 اینچ (5 سانتی متر) اعمال می شود و باعث جلوگیری از قارچ هایی می شود که باعث پوسیدگی ریشه می شوند . با پیت ماس مالچ نکنید ، زیرا پس از خشک شدن دوباره پر کردن آن مشکل است. مالچ مناسب باعث کاهش نیاز به مراقبت از روده ریز در آینده خواهد شد. مراقبت از رودودندرون شامل لقاح سالانه است که بهتر است در پاییز ، به دنبال یخ زدگی سخت یا اوایل بهار اعمال شود. از کود برای گیاهان اسید دوست مانند کنجاله دانه پنبه ارگانیک استفاده کنید . مواد آلی که قبلاً در خاک کار کرده اید تجزیه می شود تا برخی از مواد مغذی لازم را تأمین کند. برای مراقبت مناسب از ردودندرون به خاک مداوم مرطوب نیاز است ، اما مقدار زیاد آب مشکلاتی برای ردودندرون در حال رشد ایجاد می کند. وقتی برگ ها پیچ می خورند و پیچ می خورند ، این نشان می دهد که بلافاصله به آب نیاز است. بوش گلرنگ نباید از تنش پژمردگی عبور کند. یکساله های سایه دوست ، مانند impatiens ، ممکن است به عنوان یک همدم گیاه ردودندرون کاشته شوند تا زمان نیاز به آب را نشان دهند . رشد گیاهان ردودندرون سالم و دارای گل طولانی با خاک اصلاح شده مناسب و کاشت در محل صحیح آغاز می شود. این مراحل حداقل تلاش را هنگام مراقبت از ردودندرون تضمین می کنند. هنگامی که رودودندرون به درستی قرار گرفت ، فقط به آبیاری کافی ، هرس و از بین بردن گلها احتیاج دارد تا بازگشت فراوان آنها را ترغیب کند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل صد تومانی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل صد تومانی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل صد تومانی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .