0

خواص و فواید کود گل شیپوری طلایی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل شیپوری طلایی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل شیپوری طلایی را شرح دهید ؟

انگور شیپور طلایی در باغ هایی با گرمای هوا در طول سال و آفتاب فراوان یک منظره معمولی است. این نیازها باعث می شود که گیاه آلاماندا در داخل خانه در معرض قرارگیری جنوب یا غرب قرار گیرد ، ایده آل است. حتی شمالی ترین باغبان می تواند از یک انگور گلدار Allamanda در محیط داخلی لذت ببرد. ممکن است مجبور شوید در یک نور مناسب گیاه سرمایه گذاری کنید و ترموستات را بالا ببرید ، اما ارزش آن را دارد که گلهای زرد غنی و شاخ و برگ های زیبا را به ارمغان بیاورید. مراقبت از گیاه آلاماندا مانند اکثر گیاهان آپارتمانی گرمسیری است و با چند ترفند می توان آن را کنترل کرد.
گل شیپور طلایی
آلاماندا بومی شمال آمریکای جنوبی است. بدین ترتیب به نور زیاد ، دمای مداوم گرم و رطوبت حداقل 50 درصد نیاز دارد. شبیه سازی این شرایط در یک خانه متوسط ​​بدون رشد چراغ ، رطوبت ساز و بخاری سخت است. شرایط گلخانه ای اغلب برای مراقبت از گیاه آلاماندا ایده آل است. در داخل خانه ، تمایل داریم که رطوبت کمتری در هوا داشته باشیم و آفتاب به اندازه ساعت مورد نیاز گیاه به داخل نفوذ نمی کند. می توانید درخت انگور را زمستان گذرانده و در بهار و تابستان آن را در معرض تابش نور نور قرار دهید. گیاهان خانگی شیپور طلایی می توانند شکوفه های شگفت انگیز 5 اینچی زرد روشن را که مشخصه آلاماندا است شارژ و تولید کنند.
در حال رشد آلاماندا در داخل منزل

تقلید از شرایط رشد بومی گیاهان شیپور طلایی به عنوان نمونه های داخلی کاملاً مشکل است. تاک گلدار Allamanda داخل سالن نیاز به پشتیبانی ساختاری از ساقه های درهم و برهم دارد. می توانید آنرا برای هر گیاه کم حجم تری هرس کنید. مراقبت خوب از شیپور طلایی آلاماندا با محیط کاشت آغاز می شود. از خاک گلدان با قسمتهای مساوی ذغال سنگ نارس ، کمپوست و ماسه استفاده کنید. گیاهان خانگی شیپور طلایی به چهار ساعت یا بیشتر به نور مستقیم خورشید نیاز دارند.
ظرف باید حداقل یک گالن با سوراخ های زهکشی باشد. گلدان بدون لعاب بهتر است زیرا باعث تبخیر رطوبت اضافی می شود. قابلمه را روی نعلبکی پر از سنگریزه و آب قرار دهید. این یک فضای مرطوب ایجاد می کند که برای یک آلاماندا سالم لازم است. همچنین می توانید از مرطوب کننده استفاده کنید. گیاه را از درها و پنجره های پیش نویس و چند فوت با بخاری دور کنید.

مراقبت از شیپور طلایی آلاماندا

عمیقاً آبیاری کنید تا رطوبت اضافی از سوراخ های زهکشی خارج شود اما قبل از اینکه دوباره آبیاری کنید ، صبر کنید تا سطح بالای خاک خشک شود. آلاماندا پاهای خیس را دوست ندارد. کود را در بهار تا تابستان هر دو یا سه هفته با یک غذای گیاهی شکوفا خوب کود دهید. اجازه دهید گیاه در زمستان استراحت کند. به عنوان بخشی از مراقبت های خوب گیاه آلاماندا ، کوددهی را در زمستان به حالت تعلیق درآورید. کوددهی را در ماه آوریل مجدداً شروع کرده و گیاه را به محض اینکه درجه حرارت بالای 60 درجه فارنهایت باشد (16 درجه سانتیگراد) به خارج منتقل کنید. اوایل بهار را هرس کنید و ساقه ها را برش دهید تا به دو گره برسد تا رشد محکم تری ایجاد کند. این گیاه مستعد ابتلا به کنه های عنکبوتی و مگس های سفید است ، بنابراین مراقب این آفات باشید. در اولین علامت گیاه را زیر دوش بگذارید و تا آنجا که می توانید بچه های کوچک را شلنگ کنید ، سپس با استفاده روزانه از صابون باغبانی یا اسپری Neem دنبال کنید .

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل شیپوری طلایی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل شیپوری طلایی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل شیپوری طلایی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .