0

خواص و فواید کود گل شقایق را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل شقایق را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل شقایق را شرح دهید ؟
داستان و ریشه های شقایق
گل شقایق گل های وحشی است که در بسیاری از مناطق اروپا ، آمریکای شمالی و ژاپن رشد می کند. نام شقایق از یونانی گرفته شده است که به معنی “گل باد” است. این نام از این واقعیت ناشی می شود که گلهای ظریف توسط باد باز می شوند ، که به نوبه خود گلبرگ های مرده را نیز از بین می برد.

طبق افسانه های یونان ، شقایق در حالی که در سوگ مرگ معشوقش ، آدونیس عزادار بود ، از اشک آفرودیت بیرون آمد. آدونیس به دلیل حسادت نسبت به رابطه عاشقانه اش با الهه زیبای عشق توسط خدایان کشته شد.
معانی شقایق
مهمترین معنی گل شقایق پیش بینی است. این به این دلیل است که گل شقایق شب نزدیک می شود و صبح دوباره باز می شود. این گل به دلیل طبیعت وحشی خود ، به طور خاص نمادی از آرامش است و به عنوان یک یادآوری برای لذت بردن از لحظه استفاده می کند تا فرصت ها را در زمان مناسب استفاده کند. با توجه به زبان ویکتوریایی گل ، گل شقایق همچنین نشان دهنده شکنندگی است.

طبق افسانه های یونانی و مسیحیت ، شقایق قرمز نماد مرگ یا عمل عشق رها شده است. در حالی که آفرودیت گریه می کرد ، آدونیس روی شقایق های ناشی از اشک او خون ریخت و آنها را قرمز رنگ کرد. در مسیحیت ، شقایق قرمز نمادی از خون است که مسیح در مصلوب ریخت.
نمادین و رنگهای شقایق
گل های شقایق در بسیاری از رنگ ها موجود است که هر یک معنای متفاوتی را نشان می دهد.

 • گلهای شقایق سفید به دلیل ظاهر ظریف نماد صداقت هستند.
 • گل های شقایق قرمز و صورتی نماد مرگ یا عشق رها شده است.
 • گل های شقایق بنفش نماد محافظت از شر است.

اهمیت فرهنگی شقایق
شقایق ها اغلب در نقاشی های مختلف توسط نقاشان امپرسیونیست از جمله ماتیس و مونه به تصویر کشیده می شوند که از طبیعت و گلها بسیار قدردانی می کردند. چند مورد از مشهورترین نقاشی های ماتیس که شامل شقایق هستند عبارتند از: Annelies ، White Lulips and Anemones ، Purple Robe and Anemones و Vase of Anemones .

شقایق ها اغلب در تصاویر مصلوب شدن یا در کنار مریم مقدس هنگام عزاداری برای مرگ مسیح به تصویر کشیده می شوند. گفته می شود که شقایق های قرمز رنگی که در این نقاشی ها وجود دارد نمادی از خون ریخته شده مسیح است.
حقایق شقایق

 • بیش از 120 گونه گل شقایق وجود دارد که در سه نوع دسته بندی شده اند: گل بهاری ، غده مدیترانه ای و بزرگتر از انواع گل پاییزی.
 • محبوب ترین گونه شقایق ، شقایق ژاپنی است که در پاییز شکوفا می شود.
 • رایج ترین رنگ گل شقایق سفید است.
 • عدد شناسی برای گلهای شقایق 8 است.
 • به عنوان یک گل شاخه بریده ، شقایق فقط 2-3 روز دوام می آورد.

شقایق استفاده می کند

 • Anemone nemorosa گرچه سمی است ، گونه ای است که برای درمان گرفتگی و عوارض قاعدگی استفاده می شود.
 • از شقایق چوبی اروپایی برای درمان نقرس ، حالت تهوع و مشکلات معده استفاده می شود.
 • اگرچه شقایق ها فقط 2-3 روز به عنوان یک گل شاخه بریده دوام می آورند ، اما یکی از محبوب ترین گل ها است که در چیدمان عروسی از جمله قطعه های مرکزی و دسته گل استفاده می شود.

منبع : www.ftd.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل شقایق:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل شقایق:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل شقایق :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .