0

خواص و فواید کود گل ستاره ایتالیایی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل ستاره ایتالیایی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل ستاره ایتالیایی را شرح دهید ؟

گلهای Aster ( Aster spp.) ضمن ایجاد زیبایی با کار کم هنگام مراقبت از asters ، به چشم انداز پاییز رنگ می بخشد. آسترهای در حال رشد اغلب در اواخر تابستان و پاییز شکوفا می شوند ، اما سیارک آلپاین در بهار شکوفا می شود. یادگیری نحوه پرورش آستر هنگامی آسان می شود و پاداش می دهد که گلهای ستاره ای در چشم انداز شکوفا شوند.
انواع آسترها
گلهای aster ممکن است به 3 تا 4 فوت برسند یا مانند نوع آلپ جمع و جور باشند. ششصد نوع یا بیشتر از aster وجود دارد. گل مینا جفت در باغ طبیعی با مخروطسانان و طلا برای یک صفحه نمایش قابل توجه است. مراقبت از آسترها می تواند شامل انواع بلندتر و هرس بالاتر برای گیاهان پر بوته و جمع و جور باشد.

چگونه استرها را رشد دهیم

پرورش آستر یک کار ساده باغی است. آنها ممکن است از بذر در بهار شروع شوند ، اما اغلب به عنوان یک گیاه گلدان خریداری می شوند. در یک آفتاب کامل بچرخید تا محل آفتاب را در خاک لومی و خوب تخلیه کنید. کاشتهای جدید را مرطوب نگه دارید و آبیاری را تا زمان شکوفایی ادامه دهید. مراقبت مناسب از آستر شامل آبیاری در قسمت پایه و پاشیدن نکردن شاخ و برگ گیاهان است. دریافت آب یا کود روی برگ ها ، کپک پودری و سایر بیماری های قارچی را تشویق می کند . مالچ ارگانیک با از بین رفتن رطوبت را در خود نگه داشته و مواد مغذی را تأمین می کند. از چند اینچ ساقه آستر استفاده کنید ، اما نه در برابر آنها. حدود یک بار در ماه ماهی های درحال رشد را با یک غذای گیاهی متعادل کود کنید . آسترها در زمینه نگهداری نیاز کمی دارند. مراقبت از آسترها ممکن است منجر به ایجاد تیرگی در شکوفایی بیشتر شود و گهگاه کنترل کپک پودری نیز باشد. با تقسیم پاییز یا بهار گلهای آستر ، با جمع شدن توده میانی و دور ریختن این بیماری ، به راحتی پیشگیری می شود.

اگر زود شروع شود و به طور منظم در فصل رشد استفاده شود ، می توان کپک پودری را با اسپری ها و صابون های حشره کش نیز کنترل کرد. کپک پودری معمولاً هیچ آسیبی به گلهای aster وارد نمی کند ، اما باید برای اهداف زیبایی کنترل شود. سمپاشی همچنین ممکن است مانع ایجاد اشکال توری و خاکستری کوچک شود ، که گاهی اوقات از رشد شاداب آسترهای در حال رشد تغذیه می کند. برای رنگ و زیبایی پاییز ، یک قطعه گل از سیارک را در باغ بگنجانید. انواع کوتاهتری را برای همراهی مادران شکوفه خورده بکارید . این گیاه چند ساله مقاوم برای سالها رنگ پاییزی برمی گردد.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل ستاره ایتالیایی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل ستاره ایتالیایی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل ستاره ایتالیایی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .