0

خواص و فواید کود گل زبان در قفا را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل زبان در قفا را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل زبان در قفا را شرح دهید ؟

گلهای Delphinium باغ گل تابستانی را با شکوفه های نمایشی و خوشه ای بر روی یک ساقه بلند و گاهی برجسته زیبا می کنند. Delphiniums در طیف وسیعی از سایه ها وجود دارد. بسیاری از باغبانان از نحوه پرورش دلفینیوم تعجب می کنند و برخی از آنها پس از شنیدن اینکه گیاه برای رشد دشوار است از کاشت آنها خودداری می کنند. رازهای مراقبت صحیح از دلفینیوم چیست؟ برای کسب راهنمایی در مورد کاشت دلفینیم و چگونگی دریافت بهترین عملکرد از رشد گیاهان دلفینیوم بیشتر بخوانید.
درباره گیاهان دلفینیوم
معمولاً فرد فکر می کند گیاهان دلفینیوم ( Delphinium ) دارای گلهای آبی واقعی هستند که رایج ترین رنگ است. اما هیبریدهای متعددی در سایه های صورتی ، اسطوخودوس ، قرمز ، سفید و زرد موجود هستند. شکوفه ها ممکن است تک یا دوتایی باشند. کاشت دلفینیوم به طور معمول در پشت تخت قرار دارد ، جایی که سنبله های گل می توانند به 2 تا 6 فوت (6/6 متر) برسند. گلهای دلفینیوم اغلب به صورت توده ای یا گروهی کاشته می شوند . انواع کوتاهتر در مناطق دیگر باغ مفید است.
چگونه دلفینیوم را رشد دهیم

گیاهان دلفینیوم را در یک منطقه آفتابی و با خاکی که به طور مداوم مرطوب است ، پرورش دهید. نگذارید آنها خشک شوند. مالچ به حفظ رطوبت و خنک نگه داشتن ریشه کمک می کند. عملکرد این نمونه هنگام رشد گیاهان دلفینیوم در pH خاک خنثی تا کمی قلیایی افزایش می یابد. خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد. مراقبت از دلفینیوم باید شامل کوددهی منظم در بهار هنگام شروع رشد گیاه و در طول دوره گلدهی باشد. در مواد آلی خوب کمپوست شده مانند کود گاوی پوسیده کار کنید یا از یک کود دانه ای 10-10-10 اساسی استفاده کنید. زرد شدن شاخ و برگ یا رشد کوتاه مدت اغلب نشان می دهد گیاه به کود بیشتری احتیاج دارد. قرار گرفتن در معرض آفتاب یکی دیگر از جنبه های مراقبت از دلفینیوم است که باغبان برای ظاهر شدن شکوفه های نمایشی باید آن را درست انجام دهد. آفتاب ملایم صبحگاهی نسبت به گیاهان دلفینیوم که نسبت به اختلاف شدید دما بسیار مطبوع هستند ، ترجیح داده می شود. سایه بعد از ظهر را فراهم کنید ، به ویژه هنگامی که در مناطق گرمتر کاشته می شوید.

نکات ویژه برای گیاهان دلفینیوم

یکی از جنبه های مهم مراقبت از این که دلفینیوم دشوار باشد ، به خطر انداختن اولین شکوفه ها در اوایل تابستان است. وقتی شکوفه ها از بین می رود ساقه های گل را بردارید هنگامی که همه شکوفه ها برطرف شده و نیازهای رطوبت و لقاح برآورده می شود ، باغبان می تواند انتظار داشته باشد که در اواخر تابستان یا اوایل پاییز شکوفا شود این زمانی است که گلهای دلفینیوم در زیباترین حالت خود قرار دارند. اغلب اوقات ، این ممکن است آخرین نمایش برای یک گیاه چند ساله با عمر کوتاه باشد ، اما زیبایی چشمگیر و شکوفه های ماندگار ارزش تلاش را دارد. انواع بلندتر ممکن است به لکه گیری احتیاج داشته باشند ، به ویژه هنگامی که در مناطقی که باران شدید یا باد دارند کاشته شوند. ساقه ها توخالی هستند و تحت این نوع تنش به راحتی می شکنند. برخی از بیماری ها و آفات حشرات ممکن است به دلفینیوم ها حمله کنند ، گیاهان جوان را تحت نظر داشته باشید و هنگام کاشت دلفینیوم ها مطمئن شوید که شرایط خاک برای گیاه مناسب است. دلفینیوم ها ممکن است از قلمه های دانه یا پایه تکثیر شوند. با این حال ، از گیاهان بیمار تکثیر نکنید. اکنون که نحوه پرورش دلفینیوم را آموخته اید ، با دلفینیوم هایی که از دانه رشد می کنند شروع کنید و از اواخر زمستان در داخل خانه شروع کنید. هر سال چند گیاه جدید دلفینیوم اضافه کنید تا همیشه شکوفه های نمایشی در حیاط خود داشته باشید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل زبان در قفا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل زبان در قفا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل زبان در قفا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .