0

خواص و فواید کود گل رز مینیاتوری را کامل شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل رز مینیاتوری را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل رز مینیاتوری را کامل شرح دهید ؟

در واقع می توان از گل رز در شرایط خشکسالی لذت برد. ما فقط باید به دنبال انواع گل رزهای مقاوم به خشکی باشیم و از قبل برنامه ریزی کنیم تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین گل رزهای مقاوم به خشکی و مراقبت در زمان رطوبت محدود ، به مطالعه ادامه دهید.

گیاهان گل سرخ که در برابر خشکسالی مقاومت می کنند

بسیاری از ما یا مجبور شده ایم و یا در حال حاضر در مناطقی که زندگی می کنیم با شرایط خشکسالی روبرو هستیم. چنین شرایطی داشتن باغ را به دلیل کمبود آب کافی برای هیدراته نگه داشتن گیاهان و درختچه ها سخت می کند. به هر حال ، آب حیات دهنده است. آب باعث تغذیه گیاهان ما از جمله بوته های گل رز می شود. همانطور که گفته شد ، گلهای رز وجود دارد که می توانیم روی آنها تمرکز کنیم و در شرایط مختلف رشد آزمایش شده اند تا عملکرد آنها را ببینیم. همانطور که ” Buck Roses ” به دلیل مقاومت در برابر آب و هوای سرد معروف هستند ، برخی از گل های رز مقاوم در برابر گرما مانند گل رزهای زمینی نیز وجود دارند که در این شرایط سخت عملکرد خوبی دارند. در واقع ، بسیاری از گونه های گل رز و گل رز باغی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی تحمل می کنند. برخی از بوته های گل رز کوهنوردی که مشخص شده تحمل گرما و خشکسالی دارند عبارتند از: ویلیام بافین شروع تازه لیدی هیلینگدون اگر در منطقه ای زندگی می کنید که خیلی کم از گرما و شرایط خشکسالی خلاص می شود ، مطمئناً هنوز هم می توانید از گل رز لذت ببرید ، انتخاب باید به لذت بردن از برخی از گل رزهای زمینی که در بالا ذکر شد تغییر دهید ، که ناک اوت یکی از آنهاست . همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد گل رزهای زمینی را در اینجا بیابید . وب سایتی که برای یافتن برخی گونه های شگفت انگیز رز توصیه می کنم در High Country Roses یافت می شود . افرادی که در آنجا قرار دارند بهترین مکانهای مناسب برای رشد گلهای مقاوم به خشکی را برای شرایط رشد شما بیشتر کمک می کنند. به دنبال مالک مت داگلاس بگردید و به او بگویید استن ‘مرد گل سرخ’ شما را فرستاده است. برخی از بوته های گل رز مینیاتوری را نیز بررسی کنید.

ایجاد بوته های گل رز بیشتر از حد تحمل

در حالی که هیچ بوته ای از گل رز نمی تواند بدون آب زندگی کند ، به ویژه بسیاری از گل های رز مدرن ما ، چیزهایی وجود دارد که می توانیم برای کمک به آنها بوته های گل رز مقاوم در برابر خشکسالی انجام دهیم. به عنوان مثال ، مالچ گل های رز با یک لایه 3 تا 4 اینچی (7.6 تا 10 سانتی متر) از یک مالچ خوب چوب سخت خرد شده به نگه داشتن رطوبت موجود در خاک کمک می کند. گفته می شود که این مالچ شرایطی مشابه کف جنگل در باغ های ما ایجاد می کند. با توجه به برخی مطالعات ، می توان در بعضی موارد نیاز به لقاح را کاهش داد و در برخی دیگر تقریباً از بین برد. بسیاری از گلهای رز با تأسیس کمتر می توانند آب کمتری دریافت کنند و عملکرد بسیار خوبی دارند. این مسئله ماست که باید به مناطق باغی برای کمک به شرایطی که این گیاهان در آن قرار دارند ، فکر و برنامه ریزی کنیم. کاشت گل رز در مکانهای آفتابی خوب ، خوب است ، اما هنگام بررسی تحمل به خشکی و عملکرد ، شاید سعی در انتخاب منطقه ای باشد که کمتر شود آفتاب شدید و گرما برای مدت طولانی ممکن است بهتر باشد. خود ما می توانیم با ساختن سازه های باغی که در شدیدترین حالت آفتاب را محافظت می کنند ، چنین شرایطی را ایجاد کنیم. در مناطقی که تحت شرایط خشکسالی هستند ، مهم است که در صورت امکان چنین آبیاری انجام شود. این آبیاری عمیق همراه با مالچ پاشی 3 تا 4 اینچی (7.6 تا 10 سانتی متر) به بسیاری از بوته های گل رز کمک می کند تا عملکرد خوبی داشته باشند. رز فلوریبوندا ، هیبرید چای و Grandiflora گل رز احتمال تحت فشار از خشکسالی خواهد شد شکوفه نه به عنوان اغلب اما می تواند با هر هفته آبیاری دیگر زنده ماندن، در حالی که هنوز ارائه برخی از شکوفه های زیبا برای لذت بردن. بسیاری از بوته های گل رز مینیاتوری نیز در چنین شرایطی عملکرد خوبی خواهند داشت. من در چنین شرایطی نسبت به انواع شکوفه دار بزرگتر عملکرد بهتری داشته ام که کاملاً خوشحالم شده است! در مواقع خشکسالی ، تلاش برای صرفه جویی در مصرف آب زیاد است و استفاده از آبی که در اختیار داریم ، یک نگرانی اصلی است. معمولاً جوامعی که در آنها زندگی می کنیم ، برای کمک به صرفه جویی در مصرف آب ، روزهای آبیاری را تحمیل می کنند. من رطوبت سنج خاک دارم که دوست دارم از آنها استفاده کنم تا ببینم آیا گلهای گل رز من واقعا باید آب بگیرند یا هنوز می توانند مدتی ادامه دهند. من به دنبال انواع مختلفی می گردم که روی آنها کاوشگرهای طولانی وجود دارد تا بتوانم در اطراف بوته های گل رز حداقل در سه مکان کاوش کنم و به خوبی وارد مناطق ریشه شوم. این سه کاوشگر به من نشان می دهد که شرایط رطوبت واقعاً در هر منطقه چیست. اگر مراقب باشیم که هنگام دوش گرفتن یا استحمام از چه صابون ها یا پاک کننده هایی استفاده می کنیم ، می توان آن آب (معروف به آب خاکستری ) را جمع آوری و برای آبیاری باغ های ما نیز استفاده کرد ، بنابراین یک هدف دوگانه دارد که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل رز مینیاتوری :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل رز مینیاتوری :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل رز مینیاتوری:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .