0

خواص و فواید کود گل رز سنتیفولیا را کامل شرح دهید ؟

 شرایط نگهداری و مراقبت از گل رز سنتیفولیا را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص و فواید کود گل رز سنتیفولیا را کامل شرح دهید ؟

باغداران منطقه 9 خوش شانس هستند. در بیشتر مکان ها ، گلهای رز فقط در طی دو یا سه فصل سال شکوفا می شوند. اما در منطقه 9 ، گلهای رز می توانند در طول سال شکوفا شوند. و ممکن است گلها در زمستان منطقه 9 بزرگتر و با شدت بیشتری رنگ شوند. بنابراین ، چه گلهای رز در منطقه 9 رشد می کنند؟ پاسخ تقریباً همه آنهاست. با این حال ، شما باید نوع خاک ، رطوبت ، و اینکه آیا اسپری نمک را از اقیانوس در مناطق ساحلی دریافت می کنید ، در نظر بگیرید.

انتخاب گل رز بوش برای منطقه 9

هنگام برنامه ریزی گل رز خود ، ابتدا نوع گل رز متناسب با سبک زندگی خود را انتخاب کنید. گل های رز قدیمی از ساده ترین گیاهان هستند که رشد می کنند اما اکثر آنها فقط یکبار در سال شکوفا می شوند. در مقابل ، رزهای چای ترکیبی و سایر گلهای رز رسمی نیاز به نگهداری بیشتری دارند. آنها به هرس و لقاح مناسب احتیاج دارند و مستعد بیماری های قارچی مانند لکه سیاه ، لکه برگ سرکوسپورا و کپک پودری هستند ، بنابراین باید به قارچ کش ها بپاشید تا در بهترین حالت ظاهر شوند. ارقام ارسالی «خانم BR Cant “و” Louis Phillippe “بسیار عالی و 9 گل رز در منطقه کم نگهداری هستند. رزهای Knock Out® یکی دیگر از گزینه های بسیار قابل اعتماد است که گرمای منطقه 9 تابستان را تحمل می کند. آنها سهولت مراقبت از گلهای رز باغبانی را با دوره شکوفه طولانی گلهای رز مدرن ترکیب می کنند. بسیاری از بوته های گل رز رسمی برای منطقه 9 وجود دارد. مارگارت Merril® Rose ، یک گل فلوریبوندا ، بسیار معطر است و در آب و هوای گرم تا گرم در تمام طول سال شکوفا می شود. صعود به گل رز Romantica® “Red Eden” و “Madame Alfred Carriere” در قسمت های خشک منطقه 9 با گرمای شدید تابستان به خوبی رشد می کنند. بسیاری از گزینه های دیگر موجود است ، بنابراین برای ایده های بیشتر در یک فروشگاه محلی باغ مراجعه کنید.

گل رز در حال رشد در منطقه 9

در منطقه 9 ، مراقبت از گل رز شامل انتخاب و نگهداری مناسب سایت است. گل رز هر روز حداقل به 6 ساعت آفتاب نیاز دارد و برای سالم بودن به خاک خوب زهکشی شده با مقدار قابل توجهی ماده آلی نیاز دارد. خاک را با کمپوست ، پیت یا کود پوسیده خوب اصلاح کنید تا سطح مواد آلی افزایش یابد. این امر به ویژه اگر خاک شنی دارید یا در آب و هوای خشک زندگی می کنید بسیار مهم است. اگر خاک شما ضعیف تخلیه شده ، گلها را در بسترهای برافراشته بکارید. برای سالم نگه داشتن گلهای رز رسمی ، آنها را هفتگی آبیاری کنید ، بنفش بخورید تا تمام گلهای مصرف شده از بین برود و قارچ کشها را برای انواع مختلف اسپری کنید. گل های رز رسمی در منطقه 9 باید هر ماه یک بار از اوایل بهار تا اواخر پاییز بارور شوند و در بهار هرس شوند. بسیاری از گلهای رز در منطقه 9 بزرگتر از مناطق سردتر رشد خواهند کرد. به آنها فضای بیشتری برای رشد دهید و اگر می خواهید آنها را کوچکتر نگه دارید ، مرتباً هرس کنید. در قسمت های ساحلی منطقه 9 ، مانند فلوریدا ، مطمئن شوید که منبع آب شما برای پرورش گل رز مناسب است. آنها نمی توانند آب با بیش از 1800 ppm نمک را تحمل کنند. همچنین نمک پاش را در نظر بگیرید: گل رز ساحلی ( Rosa rugosa ) و گل رز فرش گل بهترین گزینه برای باغهای در معرض اسپری نمک هستند. اکثر گلهای رز دیگر باید در مکانهایی که در معرض اسپری نمک قرار دارند کاشته شوند. برای شرایط دشوارتر ، پایه ای را انتخاب کنید که در منطقه شما در منطقه 9 به خوبی عمل کند. به عنوان مثال ، پایه Fortuniana برای گلهای پیوندی در شرایط فلوریدا عالی است ، در حالی که پایه دکتر Huey نیز نتایج قابل قبولی را ارائه می دهد.


منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل رز سنتیفولیا:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل رز سنتیفولیا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل رز سنتیفولیا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .