0

خواص و فواید کود گل ختمی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری و مراقبت از گل ختمی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری و مراقبت از گل ختمی را توضیح دهید ؟

آیا گل ختمی گیاه است؟ به نوعی بله گیاه گل ختمی یک گیاه گلدار زیبا است که در واقع نام خود را به دسر داده است ، نه برعکس. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از گیاه گل ختمی و نکاتی درباره پرورش گیاهان گل ختمی در باغ خود ، به مطالعه ادامه دهید.
اطلاعات گیاه مارشمالو
گیاه گل ختمی چیست؟ بوته گل ختمی ( Althaea officinalis ) بومی اروپای غربی و آفریقای شمالی از هزاره پیش در فرهنگ بشری جایگاه مهمی داشته است. این ریشه را یونانی ها ، رومی ها و مصری ها آن را جوشانده و به عنوان سبزی خوردند. در انجیل به عنوان خورده شده در زمان قحطی ذکر شده است. همچنین به مدت طولانی از آن به صورت دارویی استفاده شده است. (نام “Althea” در حقیقت از یونانی “althos” آمده است که به معنی “شفا دهنده” است. ریشه حاوی یک شیره لزج است که انسان قادر به هضم آن نیست. هنگامی که خورده می شود ، از سیستم گوارش عبور می کند و یک پوشش تسکین دهنده بر جای می گذارد. حتی امروزه از این گیاه برای طیف گسترده ای از بیماری های پزشکی استفاده می شود. این نام عمومی خود را از شیرینی جات ساخته شده در اروپا خیلی دیرتر گرفته است. سرآشپزهای فرانسوی کشف کردند که همان شیره ریشه ها را می توان با شکر و سفیده تخم مرغ زد و یک نوع درمان شیرین و شکل پذیر ایجاد کرد. و بدین ترتیب ، جد مارشمالو مدرن متولد شد. متأسفانه مارشمالوهایی که امروز در فروشگاه خریداری می کنید از این گیاه ساخته نشده اند.

مراقبت از گیاه گل ختمی

اگر در خانه گیاهان گل ختمی می کارید ، برای انجام این کار به مکانی نسبتاً مرطوب احتیاج دارید. همانطور که از نامش پیداست ، گل ختمی خاک مرطوب را دوست دارد.آنها در آفتاب کامل بهترین رشد را دارند. این گیاهان به ارتفاع 4 تا 5 فوت (1.5-1.5 متر) می رسند و نباید آنها را با گیاهان دیگر آفتاب دوست پرورش داد ، زیرا آنها به سرعت رشد می کنند و سایه می زنند. گیاهان بسیار مقاوم هستند و می توانند تا منطقه 4 USDA زنده بمانند. بذرها در اواخر تابستان یا اوایل پاییز به طور مستقیم در زمین کاشته می شوند. بذرها را می توان در بهار نیز کاشت ، اما ابتدا باید چند هفته سرد شوند. پس از تاسیس ، مراقبت کمی لازم است ، زیرا گیاهان گل ختمی نسبتاً کم نگهداری می شوند.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل ختمی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل ختمی  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل ختمی  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .