1

خواص استفاده از گیاه یوول ، بلوط لبنانی را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه یوول ، بلوط لبنانی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه یوول ، بلوط لبنانی را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه یوول ، بلوط لبنانی:

درختی کوتاه به ارتفاع 10_12 متر، با پوست خاکستری تیره، ترک دار. شاخه های جوان اصولا با کرکهای ظریف، سرانجام بدون کرک شونده. جوانه ها تخم مرغی _ مستطیلی، قهوه ای، نوک تیز، به طول 4_5 میلیمتر. برگها مستطیلی یا تخم مرغی _ مستطیلی، با قاعده گرد یا قلبی، به طول 6_10 به عرض 2_3 سانتیمتر، اصولا با دو سطح کرکی ظریف، سرانجام روی سطح فوقانی، گاهی در سطح تحتانی نیز بدون کرک شونده، دندانه دار، با دندانه های 10_14 جفتی نوک دار کوتاه؛ رگبرگهای فرعی موازی 10_16 جفتی؛ رگبرگهای بینابینی وجود ندارد. گل اذین دم گربه ای نر کوتاه، گلپوش گلهای نر حدود نیمه 3_5 قسمتی؛ پرچمهای 4_5 تایی، با میله های کوتاه. گلهای ماده منفرد یا 2_3 تایی، با محور کوتاه. نیمه کروی یا چلیکی شکل ، به قطر 2_3/5 سانتیمتر، با فلسهای بیضوی کوتاه یا سه گوشه فشرده، بندرت در بالا توسط فلسهای با زاویه طویل نازک با انتهای برگشته پوشیده شده. میوه بلوط به طول تا 3/5 سانتیمتر به قطر 2_2/5 سانتیمتر، استوانه ای یا چلیکی شکل، با زخم کاملا مشخص محدب یا تخت.

پراکندگی جهانی: غرب ایران، جنوب شرقی اناتولی و کردستان عراق.

پراکندگی جغرافیای در ایران: اذربایجان: ارومیه، زیوه.دیزج؛ 90 کیلومتری جنوب مهاباد._ کردستان: 32 کیلومتری شرق مریوان؛ بین پیران شهر و سردشت؛ بین بانه و گردنه خان.

مصارف و کاربرد ها: انچه در کتابهای و منابع نوشته شده در ارتباط با کاربری صنعتی انواع مان، تانن و… از گونه های مختلف بلوط است؛ در اینجا نیز در مورد خواص داروی اطلاعاتی اورده شده است و بنظر میرسد همگی بلوط های غرب ایران از این نظر شباهت هایی بهم داشته باشند. البته این نیازمند تحقیق بیشتری است تا بتوان نسبت به مصارف دارویی انها اطمینان پیدا کرد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه یوول ، بلوط لبنانی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه یوول ، بلوط لبنانی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه یوول ، بلوط لبنانی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .