1

خواص استفاده از گیاه یولاف جو دوسر شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه یولاف جو دوسر  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه یولاف جو دوسر شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه یولاف جو دوسر:

گیاه گندمی یکساله، با ساقه های ماشواره ای منفرد یا  دسته ای، به ارتفاع تا 90 سانتیمتر، ایستاده، صاف و بدون کرک. پهنک برگها تخت، به طول تا 40 سانتیمتر، به عرض 5_15 میلیمتر، با دو سطح نسبتا زیر، خطی _ نوک دار، بدون کرک، با لبه های زبر . گل اذین پانیکول گسترده، یا کم وبیش یکطرفه ، به طول 15_20 سانتیمتر. سنبلچه ها 2_ 3 گلی؛ پوشه ها تقریبا مساوی ، کمی پوشینه بلند تر، 7_9 رگه ای، سرنیزه ای نوک دار یا بیضوی _ نوک دار، به طول تا 25 میلیمتر؛ محور گل اذین محکم و نشکن؛ گلها همگی به دشواری از محل گره جدا شونده؛ پوشینه تحتانی به طول تا 20 میلیمتر، با انتهای دو دندانه ای و بخش فوقانی زبر و سطح پشتی بدون کرک، سیخک دار یا بدون سیخک، سیخک اگر وجود داشته باشد زانو دار، در زیر خم زانو پیچیده.

پراکندگی جهانی: بصورت کاشته شده در سراسر نقاط کره زمین.

پراکندگی جغرافیای در ایران: استانهای اراک، لرستان، اصفهان، یزد، خوزستان، چهار محال و بختیاری و در بسیاری از نقاط ایران بصورت علف هرز همراه گندم و در اراضی زراعی گندم دیده میشود.

مصارف و کاربرد ها: اندام مورد استفاده دانه ان است و خواص درمانی: ضد افسردگی ، ضد التهاب، ضد پروستات، ضد ویروس، مقوی قلب، هضم کننده، ادرار اور، ملین، قارچ کش، محافظ کبد، کاهش دهنده کلسترول خون، کم کننده اسید اوریک، محرک ایمنی بدن، مسکن و محافظ استخوان دارد. بطور ملایم انرژی عمومی را بالا می برند و باعث تقویت سیستم عصبی تحت فشار زیاد می شود. جو دوسر برای درمان افسردگی و ضعف عصبی ناشی از خستگی مفرط که سبب تصلب شرایین، درد مزمن عصبی و بیخوابی می شود بکار میرود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه یولاف جو دوسر:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه یولاف جو دوسر:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه یولاف جو دوسر:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .