1

خواص استفاده از گیاه-گل-راعی-درختچه-ای-متامتی را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-گل-راعی-درختچه-ای-متامتی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-گل-راعی-درختچه-ای-متامتی را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه -گل-راعی-درختچه-ای-متامتی :

درختچه ای به ارتفاع 3_120 سانتیمتر، بدون کرک، شاخه ها دو خطی ، گسترده. برگها به طول 2/5_9 ، به عرض 2/5_ 6/5 سانتیمتر، تخم مرغی پهن تا تخم مرغی _ مستطیلی، تقریبا نوک تیز تا گرد یا تقریبا نوک دار، در سطح تحتانی کم رنگتر، با رگبرگهای مسبک فراوان. گلها 1_9 تایی در ل اذین دیهیم انتهایی. کاسبرگها به طول 8_15 میلیمتر . اشکارا نامساوی مستطیلی_ تخم مرغی تا تتخم مرغی پهن، نوک کند تا نوک گرد، کامل، در حالت میوه دار رشد کننده و برگشته. گلبرگها به طول 6_12 میلیمتر، واژ تخم مرغی ، ریزان پرچمها در دسته های 5 تایی، ریزان. تخمدان تقریبا کروی ، به طول 3_4 میلیمتر. خامه ها 3 تایی، به طول 2/5 _ 3 میلیمتر، میوه ها توتی ، به طول 7_12 میلیمتر، استوانه ای _ بیضوی پهن تا کروی، قرمز شونده، سرانجام سیاهرنگ. دانه ها بالدار ، مشبک.

پراکندگی جهانی: غرب و جنوب اروپا ، شمال اناتولی، قفقاز، شمال سوریه ، شمال ایران و ترکمنستان.

پراکندگی جغرافیایی درایران: این گونه درختچه اصولا در نواحی جنگلی استانهای گرگان، مازندران و گیلان می روید. در بعضی از مناطق معتدله و معتدله سرد نیز به عنوان گیاه زینتی کاشه شده.

مصارف و کاربرد ها: میوه گیاه اثر مهسلی دارد در موارد سختی وقع قاعدگی . هیستری و بیماریهای کلیه مثانه از ان استفاده می شود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه -گل-راعی-درختچه-ای-متامتی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه -گل-راعی-درختچه-ای-متامتی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه -گل-راعی-درختچه-ای-متامتی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .