0

خواص استفاده از گیاه-گالش-انگور را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-گالش-انگور را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-گالش-انگور را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه گالش انگور:

درختچه ای به ارتفاع 60_150 سانتیمتر. شاخه ها در محل گره ها با خارهای کم وبیش سه قسمتی، گاهی با میان گره های خاردار. برگها به طول تا 4، به عرض 4_6 سانتیمتر، کم وبیش دایره ای، با قاعده گرد یا قلبی ضعیف یا قلبی _ سر بریده، 3_5 لوبه ، با لبه ای با دندانه های نوک کند، با دوسطح کرکدار یا روی سطح فوقانی تقریبا بدون کرک. دمبرگ تقریبا هم اندازه پهنک یا کمی بلند تر. گلها 1_3 تایی، سبز شونده یا بندرت ارغوانی شونده. دمگل با برگه ای پهن و کرکدار. برگک ها 1_2 تایی یا وجود ندارند. لوله کاسه گل استکانی سبز، با دندانه هایی به طول 3_6 ، به عرض 1_2 میلیمتر، زبانکی، نوک کند، کم و بیش ارغوانی شونده گلبرگها واژ تخم مرغی، از کاسبرگها تا 3 با کوتاهتر. خامه با کرکهای بلند و جدا، تا میانه چاکدار. میوه سته سبز یا زرد، اغلب ارغوانی شونده، بدون کرک، کرکی زبر یا کرکی زبر به همراه کرکهای غده ای.

پراکندگی جهانی: سراسر اروپا ، شمال افریقا، قفقاز، تالش، البرز، سیبری تا منوچهری.

پراکندگی جغرافیایی درایران: مازندران: گردنه کدوک، سیاه بیشه._ تهران: شمال کرج.

مصارف و کاربرد ها: میوه ان اثر مفرح و ملین دارد، بخصوص اگر قبل از رسیدن کامل مصرف می شود. به حالت رسیده و بدون پوست بدلیل داشتن موسیلاژ قابلیت تقویت حرکات دودی شکل روده و نرم کنندگی دارد و برای مبتلایان به یبوست دارویی موثر است. تحقیقات نشان داده که میوه ان اثر ضد احتقان کبدی دارد و مصرف ان باعث کاهش تراکم خون در این عضو می شود. مصرف زیاد ان نارحتی و خطر افرین می باشد. در طب سنتی ایران دو گیاه گالش انگور و گیاه دیگر قره قاط ، سیاه گیله در ارتفاعات جنگلهای مازندران و گیلان و با پراکندگی کم میرویند و با توجه به خاصیت فوق العاده مهم دارویی که برای گیاهان جنس Ribes در اروپا قائل هستند همواره این سوال وجود دارد که کدام یک از دو گیاه مذکور خواص دارویی مهمتری دارند و نام قره قاط را باید به کدام یک از این گونه ها اطلاق کرد. بنابر این جایی دارد در یک تحقیق جامع و فراگیر بررسی دقیق و جامعی روی این دو گیاه صورت گیرد بخصوص که از جنس Ribes گونه های دیگری وجود دارد بنام های: گالش انگور صخره زی، گالش انگور تیره گل، گالش انگور شرقی، در ایران می رویند و دو گونه کاشته شده از ان نیز به نام های گالش انگور طلایی و گالش انگور قرمز در تهران و کرج و بعضا در شمال ایران کاشته میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه گالش انگور:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه گالش انگور:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه گالش انگور:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .