0

خواص استفاده از گیاه-کرت-چش-سلم-صمغ-عربی را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-کرت-چش-سلم-صمغ-عربی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-کرت-چش-سلم-صمغ-عربی را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه کرت

گونه ای بسیار متنوع درختی به ارتفاع 1/2-18 متر با فرم رویشی متنوع.پوست تنه زبر شیار دار ،سیاه شونده یا خاکستری یا قهوه ای ،شاخه های جوان تقریبا بدون کرک یا تقریبا با کرکهای نمدی.گوشواره ها به طول تا 8 سانتیمتر خاری شونده.برگها با دمبرگهای پوشیده از غده های گوناگون .شانه ها 2-11 جفتی ،برگچه ها 7-25 جفتی به طول حدود 1/5-7 به عرض 5/. -1/5 میلیمتر ،بدون کرک تا کرکدار .گل آذین کپه ای دمگل آذین دار،به قطر 6-16 میلیمتر.گلها زرد کم رنگ.گریبان در قاعده تا نیمه دمگل آذین.کاسه گل به طول 1-2 میلیمتر .کرکدار ،یا تقریبا بدون کرک،جام گل به طول 2/5-3/5 میلیمتر ،با سطح بیرونی بدون کرک یا کم و بیش کرکدار.نیام بسیار متنوع .به طول 4-22 ،به عرض 1/3-2/2 سانتیمتر،ناشکوفا ،راست یا کمانی ،بدون کرک یا کرک مخملی .دانه ها به طول 7-9 و به عرض 6-7 میلیمتر ،قهوه ای تیره،صاف ،تقریبا دایره ای ،فشرده با حفره میانی به طول 6-7 به عرض 4/5-5 میلیمتر.

پراکندگی جهانی:نواحی گرم و مرطوب افریقا،هندوستان ،پاکستان،عربستان وایران.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:گونه ای است بسیار متنوع به شکلهای مختلف میوه و نیام با سه زیرگونه

1-نیام دانه تسبیحی،نیام در بین دانه ها کمی بهم آمده

1-نیام دانه تسبیحی،نیام در بین دانه ها باریک و منظم بهم آمده

2-نیام با کرکهای پتوئی خاکستری یا مایل به سفید

2-نیام بدون کرک

با پراکندگی گسترده در نواحی جنوبی ایران.در استانهای بوشهر ،جنوب فارس،هرمزگان و سیستان و بلوچستان،

مصارف و کاربردها:مهمترین اثرات درمانی صمغ عربی:قابض،ملین،خلط آور،مسهل،محرک و مقوی.صمغ عربی آرامبخش است .پوست آن قابض ،تریاق و زهرکش ،خنک کننده و ضدکرم است شفادهنده امراض پوستی و بواسیر خونی است و برای درمان آسم و برونشیت بکار می رود ،جوشانده آن برای معالجه ترشحات چرکی مجرای تناسلی زنان اسهال ،اسهال خونی ،امراض کبدی،لک و پیس،و امراض ادراری بکار می رود و برای درمان آب آوردن شکم مفید است .رزین آن برای معالجه زخم گلو،اسهال و اسهال خونی،بندآوردن خون و ادرار و تخلیه مهبلی کاربرد دارد و برای دیابت مفید است .نیام آن  در موارد ناتوانی و بی کفایتی اختلالات دستگاه جنسی -ادراری بکار می رود .گلها ،نیام ها و رزین آن به عنوان مقوی در اسهال و اسهال خونی کاربرد دارد .له شده برگهای آن برای درمان زخم چشم ها در کودکان بکار می رود ،در عفونتهای گلو خورده می شود و به عنوان ضماد در زخم چشم ها بکار می رود.خمیر برگهای سوخته آن ضماد موثری برای رفع خارش است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه کرت:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه کرت:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه کرت:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .