1

خواص استفاده از گیاه-چچم-مسکر. را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-چچم-مسکر. را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-چچم-مسکر. را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه چچم مسکر:

گیاه گندمی یکساله . ساقه های ماشواره ای به ارتفاع تا 80 سانتیمت، منفرد یا دسته ای،  ایستاده یا از قاعده کمی خیزان ، صاف و بدون کرک یا در زیر سنبله زبر، نازک و ضعیف یا محکم و قوی. پهنک برگها خطی _ نوک تیز، روی سطح فوقانی و لبه ها زبر یا با هردو سطح صاف ، در قاعده گوشک دار، به طول تا 30 سانتیمتر، به عرض 3_12 میلیمتر. سنبله ها ایستاده به طول 10_30 سانتیمتر، سخت شکننده، با محور قوی ، صاف یا زبر، سنبلچه ها مستطیلی، به طول 12_26 ، به عرض 4_6 میلیمتر، 4_10 گلچه ای؛ پوشه فوقانی اغلب از سنبلچه بلند تر، باریک 7_9 رگه ای ، چرمی نوک کند؛ پوشینه بیضوی یا تخم مرغی ، نوک کند؛ پوشینه بیضوی یا تخم مرغی، نوک کند، به طول 6_8 میلیمتر، 5_9 رگه ای، در حالت رسیده متورم، صاف، از زیر انتها سیخک دار.

پراکندگی جهانی: اروپا ، ناحیه مدیترانه، اناتولی، عراق، ایران،افغانستانف پاکستان، قفقاز، غرب سیبری، درشمال امریکا معرفی شده.

پراکندگی جغرافیایی درایران: بصورت علف هرز اراضی رها شده در استانهای مازداران، کردستان، همدان، لرستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و خراسان.

مصارف و کااربرد ها: دانه های ان به عنوان دارو در رم و یونان باستان مصرف میشده است. حکما و اطباء اعتقاد داشت اند که این گیاه سبب کوری می شود. اعتقاد دارند که نان تازه تهیه شده از چچم مسکر سبب مستی میشود. لرزش عمومی و در ادامه عدم توانایی قدم زدن، لکنت زبان، خواب عمیق و در نتیجه سر درد و استفراغ نیز از پیامد های مصرف ان است ارد چچم مسکر برای معالجه قانقاریا و قانقاریای دهان و زخمهای معمولی مفید است و سبب پاک شدن پوست از هرگونه زخمهای جذامی می شود. گیاه مخدر و بدلیل داشتن تمولین (Temuline) باز کننده مردمک چشم است. دانه ان به صورت ضماد در بیماریهای پوستی بکار میرود. گیاه سمی است. تمولنتین(Temulinentine) و اسید تمولتیک (Temulinentine acid) سبب فلج مغزی می شود. علائم و نشانه های مسمومیت بصورت باز شدن مردمک چشم، گیجی، ضعف قلب، تشنج، قولنج، ناهوشیاری، خواب الودگی، استفراغ، ضعف شنوایی، فلج و ضعف تنفسی، گیجی و اغتشاش مغزی ظاهر می گردد. گیاه مسکن است و بمنظور درمان کک مک توصیه میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه چچم مسکر:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه چچم مسکر:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه چچم مسکر:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .