0

خواص استفاده از گیاه-چریش-آزادرخت . را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-چریش-آزادرخت را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-چریش-آزادرخت . را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه چریش

درختی به ارتفاع تا 15 متر،با شاخه های بدون کرک.برگها شانه ای فرد،برگچه ها به طول 2.5 -7 به عرض 1.5-4 سانتیمتر ،تخم مرغی ؛تقریبا بدون دمبرگ،نوک دار،گلها سفید،معطر ،کاسبرگها به طول 1.5میلیمتر ،کرکدار ،هم پوش .گلبرگها به طول 6میلیمتر ،واژ تخم مرغی یا مستطیلی ،سفید ،مژه دار لوله پرچمی به طول حدود 5 میلیمتر ،کرکدار .10 رگه ای ،10 دندانه ای ،دندانه ها دولوبه :بساکهای مستطیلی ،بن چسب ،تخمدان کروی،خامه به طول 2.5 میلیمتر ،خطی کلاله 3 پاره ،میوه شفت به طول 12-30 میلیمتر ،مستطیلی ،سبز زرد شونده.

پراکندگی جهانی :هندوستان و سینا ،در ایران و پاکستان ،عربستان کاشته شده.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:بصورت کاشته شده در استانهای بوشهر،هرمزگان و سیستان و بللوچستان .

مصارف و کربردها:تمام قسمت های گیاه دارویی است از پوست تلخ آن چسب درست می کنند.برگهای آن بصورت ضماد برای تاول بکار می رود.برگهای خشک آن بجای گلوله نفتالین بکار می رود.میوه آن خوراکی و روغن استخراج شده از دانه های آن بصورت مسهل و ضد کرم بکار می رود.چریش برای درمان جذام و امراض پوستی تب و تصفیه خون بکار می رود.برگهای آن مانند ضماد برای درمان تاول استفاده می شود.جوشانده برگهای آن گندزداست و درموارد  زخمها و اگزما کاربرد دارد.پوست ،پوست ریشه و میوه آن مقوی تلخ محلل قابض ضد کرم و ضد تب نوبه هستند.شیرابه آن آرامبخش و مقوی است و برای درمان بیماری نزله کاربرد دراد .گلهای خشک شده آن مقوی و مقوی معده هستند.روغن آن مسهل  ،گتدزدا و محلل است و برای معالجه روماتیسم و امراض پوستی بکار می رود.پوست ،رزین ،برگ،و دانه آن برای گزیدگی عقرب و مار بکار می رود . گلها و میوه  آن ملین،نرم کننده و ضدکرم هستند.عصاره اکلی استخراج شده از پوست آن ضد سرطان ،ضدویروس و ضد اسپاسم است .

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه چریش:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه چریش:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه چریش:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .