1

خواص استفاده از گیاه-پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ :

گیاه چند ساله؛ ساقه های زیر زمینی خزنده ، با ریشه های گیاه نازک متعدد. ساقه ها به طول 30_100 سانتیمتر، منشعب ، غوطه ور، راست، لوله ای، مایل به سفید، یا سبز کم رنگ، اغلب در بخش فوقانی با برگهای انبوه؛ برگها در چرخه های 4 تایی، به طول 1_3 سانتیمتر، به عرض 1_3 سانتیمتر، شانه ای _ شانه ای منسقم نخی شکل کامل یا با قطعات مویین متقابل به طول 1/3 _ 2/5 میلیمتر؛ گلها کوچک، متعدد ، چرخه ای؛ سنبله ها انتهایی، منقطع ، به طول 3_8 سانتیمتر، به عرض 2_3 میلیمتر، شناور؛ کلهای فوقانی نر، پایینی ها ماده؛ برگک ها یکی در پای هر گل ، دایره ای _ تخم مرغی، نسبتا ضخیم ، باریک شده به نوکی کند، برگشته، مرکزی به طول 1_1/7 به عرض 1_1/5 میلیمتر، جانبی ها نصف طول مرکزی؛ برگک مرکزی گلهای نر کامل ، یک سوم طول گل؛ کاسه گلهای نر لوله ای یا استکانی پهن ، به طول 0/5 _ 1 به عرض 0/5 میلیمتر، تا نیمه تقسیم شده با لوبهای تخم مرغی _ سه گوشه؛ گلبرگها 5 تایی، بیضوی، نوک کند، به طول 1/5 _ 2/5 ، به عرض 1_1/5 میلیمتر، تو گود، صورتی کم رنگ، 2_2/5 برابر کاسه گل؛ پرچمها 8 تایی؛ کاسه گل گلهای ماده لوله ای، به طول 0/5 _ 1 به عرض 0/5 میلیمتر، تقریبا کامل ، تقریبا بدون لوب یا با لوبهای کوچک؛ گلبرگها کوچک ، به طول 0/5 به عرض 0/3 _ 0/5 میلیمتر دایره ای _ تخم مرغی، نوک کند، صورتی تو گود، حدودا هم اندازه کاسه گل؛ تخمدان 4 حجره ای ، به طول 1/5 میلیمتر، با 4 کلاله کوتاه پر مرغی. میوه شیزو کارپ 4 تایی، به طول 2 به عرض 1/5 میلیمتر، مستطیلی با پشت محدب مایل به قهوه ای.

پراکندگی جهانی: سراسر اروپا، نواحی شمال اسیای معتدله و شبه گرم و مرطوب شمال امریکا شمال و جنوب افریقا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: این گونه اصولا در جریان های ملایم اب های راکد، دریاچه ها و مرداب های استانهای اذربایجان ، کرمانشاه، کردستان ، همدان و فارس و غیره می روید.

مصارف و کاربرد ها: گیاه ارام بخش و تب بر است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه پرطاووسی-سنبله-ای-هزار-برگ :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .