0

خواص استفاده از گیاه والک شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه والک را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه والک شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه والک

پیاز کروی-به قطر 1.5-2.5 سانتیمتر،با پوسته های خارجی کاغذی -سیاه شونده .ساقه عریان به ارتفاع 3-5-15 سانتیمتر-توپر.برگها 1-2 تایی-از ساقه عریان بلندتر -به عرض 2-6 سانتیمتر بیضوی-مستطیلی تا تخم مرغی -چمچه به طول 1.5-2 سانتیمتر-3-4 لوبه .چتر دسته ای پهن تا نیمه کروی -پرگل-دمگلها کم و بیش هم اندازه-به طول 8-30 میلیمتر .گلچوش استکانی پهن-قرمز-ارغوانی-قطعات گلپوش به طول 6.5-8.5 میلیمتر-بیضوی -مستطیلی باریک با لبه های تقریبا موازی-با راس گرد -با رگه مرکزی ضخیم شونده سخت شونده با لبه های سریعا به داخل پیچیده -میله های پرچمها حدودا به اندازه نصف طول قطعات گلپوش می رسد تا حدود 1 میلیمتر -زرد کپسول به طول 4-5 میلیمتر .

پراکندگی جهانی:شرق ترکیه-شمال غرب ایران -ماورای قفقاز.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:آذربایجان شرقی-غربی،کردستان،تهران

مصارف و کاربردها:پیاز و برگ والک در گذشته به مصرف تغذیه و تهیه سالاد می رسیده است .والک اثر تصفیه کننده خون دارد و برای درمان دانه های جلدی بکار می رود .والک برای علاج اختلالات هضمی بکار می رود و تا حدودی اثرات درمانی مشابه سیر

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه والک:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه والک:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه والک:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .