1

خواص استفاده از گیاه هماور را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه هماور را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه هماور :

بیخ ساقه ضخیم عمودی منشعب ساقه به ارتفاع (_30)50_120سانتیمتر قوی ایستاده اغلبمنشعب برکها بزرگ تخم مرغی _سرنیزه ایتا سرنیزه ای نوک دارمیانی و بالایی ها بدون دمبرگ اغلب روی ساقه ممتدگل اذین گرزن گل کاسه گل یا چهار پنجم _سه چهارم لوبدار با لوبهای سرنیزه ای جام گل به طول 12_18میلیمتر ارغوانی_بنفشیا صورتی چرک یا سفید  با لوبهای برگشته فلسها سه گوشه ای سرنیزه ای پهن با لبه پایینی پرزداربه کوتاهی استوانه ای_مخروطی بالایی ها خیلی کوچکتر و کوتاهتر همگی انبوه پرچمهابا رابط بیرون زده از کیسه های پساک میله ها به پهنای کیسه های پساک فندقه چه به طول5_6 میلیمتر سیاه خیلی صاف درخشان

پراکندگی جهانی:

ساسر اروپا بجز نواحی جنوبی که بصورت پراکنده دیده میشود

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

این گونه درایران نمیروید احتمالا به صورت کاشته شده در باغهای گیاه شناسی یا مزارع گیاهان دارویی وجود دارد

مصارف و کاربردها:

مهمترین خواص دارویی ان عبارت است از  ارام بخش قابض ضد التهاب و تورم ترمیم زخمها و استخاونها از گیاه برای درمان زخم معده سندروم حساس روده حالات حوژه تنفسی شامل برونشیت و ذات الجنب استفاده میشود گیاه قابلیت درمان و ترمیم خون مردگی کبود شدگی و رگ به رگ شدگی و شکستگی استخوان را دارد  سبب تحریک رباطها و استخوانها برای به هم پیوستن و تنگ هم قرار گرفتن  می شود  کمپرس با هماور باعث می شود که بطور کاملا چشمگیری سبب تقلیل شدت جراحات خون مردگی شود روغن  هماور و پماد ان برای درمان جوش غرور جوانی تاول ها  و تسکین داالصدف مفید است و برای درمان جای زخم ها و داغ باقیمانده از ان داروی باارزشی است

ریشه گیاه اثر نرم کننده تسکین دهنده ارام کننده درد و ضد خونروی دارد قابلیت التیام دهندگی فوق العاده ای دارد مصرف ان در بیماریهای مختلف مانند اختلاط خونی بیماریهای سینه سرفه های مداوم وجود خون ادرار خونروی در فواصل قاعدگی اسهال زخم معده و روده توصیه میشود ریشه گیاه اثر زیادکننده ترشحات صفرا دارد فراورده های ریشه گیاه در استعمال خارجی به صورت له شده و ضماد روی زخم های تازه یا عفونی زخم های چرکی مقاوم کوبیدگی ها جمع شدن شیر در پستان گزش حشرات در رفتگی ها و محل دردناک مفاصل نقرسی اثر بسار مفیدی دارد اثر التیام دهندگی زخمها و سوختگی های گیاه قابل توجه است  جنس هماور symphytum در ایران دو گونه گیاه خودروی بنامهای

هماور زبر symphytum  asperum lepech

هماور کردی symphytum kurdicum boiuss & hausskn

دارد که در ارتباط با خواص دارویی انها  اطلاعاتی در دست نمیباشد

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه هماور :

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه هماور :

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه هماور :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و

قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .