1

خواص استفاده از گیاه نی شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه نی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه نی شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه نی: 

گیاه گندمی چند ساله و مرتفع ، با ساقه های زیر زمینی رونده، با ساقه های ماشواره ای ضخیم، نی مانند، به ارتفاع تا2/5 _ 3 متر، بدون کرک و صاف. پهنک برگها تخت، خطی _ سرنیزه ای، با لبه ای سیلیسی و زبر، نوک تیز و نخی شکل، به طول تا 60 سانتیمتر، به عرض 1_3 سانتیمتر، شکننده و سخت. گل اذین پانیکول ایستاده، سر انجام سربریر، ارغوانی شونده، خاکستری یا قهوه ای، به طول تا 30 سانتیمتر. سنبلچه ها پهن، با دههانی باز، به طول 10_16 میلیمتر، 6_3 گلچه ای؛ پوشینه ها صاف بدون کرک ، به طول 9_13 میلیمتر؛ پوشینک به طول 3_4 میلیمتر، محور سنبلچه با کرک های بلند.

پراکندگی جهانی: در سراسر نواحی معتدله جهان گسترده است.

پراکندگی جغرافیای درایران: اغلب در نقاط مرطوب کنار جویبار ها، چمنزار های پر اب ، کناره های دریاچه های دارای اب کم و بیش شور تا شیرین در استانهای گرگان،  مازندران، گیلان، اذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان ، یزد، چهار محال بختیاری، فارس، کرمان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان، سمنان و تهران یاد اور میشود واریته ای از این گونه بنام Phragmites australis var اغلب در بیابانهای شور و در کناره دریاچه های شور می روید.

مصارف و کاربرد ها: ریشه ان مصرف میود و خواص درمانی: مدر، دافع اسید اوریک و معرق دارد و برای درمان کمی ادرار ، التهاب مثانه ، روماتیسم نقرسی و تب های همراه با بثورات جلدی بکار میرود. در طب سنتی هندوستان گیاه شیرین و تند، خنک کننده، محرک قوه باء ، مفید در امراض قلبی توصیه میشود. ریشه ان به عنوان خنک کننده، مدر و معرق شناخته شده است. بومیان امریکا دانه های مایل به قرمز جوان و ظریف ان را برای تهیه سوپ بکار می برند، شاخه های جوان ان را به عنوان سبزی می جوشانند، ریشه ان را درون ارد رنده می کنند و شیره شیرین ان را میخورند. در چین ساقه های زیر زمینی و ریشه های ان را برای درمان دل اشوبه و دل بهم خوردگی، مشکلات ادراری و التهاب مفاصل بکار می برند.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه نی: 
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه نی: 
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه نی: 

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .