0

خواص استفاده از گیاه نوک لک لکی هرز را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه نوک لک لکی هرز را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه نوک لک لکی هرز را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه نوک لک لکی هرز:

گیاه یکساله یا دوساله ، به ارتفاع 2_80 سانتیمتر، گاهی بدون ساقه . ساقه ها گسترده، برخاسته یا تقریبا ایستاده، از پایین منشعب، با کرکهای ناهماهنگ غده دار یا بدون غده. برگها شانه ای، برگچه ها 3_13 تایی، جانبی ها کم وبیش تخم مرغی مورب، بدون دمبرگچه یا تقریبا بدون دمبرگچه، 1_2 بار شانه ای بریده. دمبرگها از پهنک دو تا چند بار کوتاهتر. گوشواره ها سه گوشه ای باریک یا سرنیزه ای _ تخم مرغی ، نوک دار، گاهی تخم مرغی، با لبه مژه دار. دمگل اذین به طول تا 10_15 سانتیمتر؛ دمگلها به طول 0/8 _ 2/8 سانتیمتر. کاسبرگها سرنیزه ای _ تخم مرغی باریک یا مستطیلی _ بیضوی، نوک دار یا منقار دار. گلبرگها واژ تخم مرغی یا تقریبا قاشقی ، با ناخنک ریش دار، ارغوانی، قرمز گل سرخی، یا پنیرکی کفه هایمیوه به طول 5_7 میلیمتر، با نوکی به طول 2/3_ 4/5 سانتیمتر.

پراکندگی جهانی: اروپا، شمال افریقا، جنوب غرب اسیا، قفقاز، غرب سیبری و اسیای مرکزی.

پراکندگی جغرافیای درایران: این گونه به صورت علف هرز در اغلب نقاط استانهای گرگان، مازندران، گیلان، اذربایجان شرق و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، اراک، اصفهان، یزد، لرستان، چهارمحال بختیاری، فارس، کرمان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، خراسان، سمنان و تهران می روید.

مصارف و کاربرد ها: گیاه کامل و دانه ان مورد استفاده قرار می گیرد و خواص درمانی محرک انقباض ماهیچه رحم، ضد خونریزی دارد و در درمان خونریزیهای رحمی مورد استفاده قرار می گیرد. تسریع کننده زایمان و قابض است، بنابراین برای جلو گیری و قطع خونریزی داخلی و موجب انقباض رحم است و در موارد اسهال خونی بکار میرود. عصاره گیاه به عنوان بند اورنده خون بکار میرود. این گیاه برای درمان تجمع مایع در بدن و اسهال خونی تجویز میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه نوک لک لکی هرز:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه نوک لک لکی هرز:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه نوک لک لکی هرز:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .