1

خواص استفاده از گیاه نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه  نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای :

درختی هرمی با بوته ای با شاخه های گسترده و بالا رونده و تنه ای نزدیک قاعده منشعب. پوست نازک، قهوه ای مایل به قرمز، جدا شونده بصورت فلسهای کاغذی، شاخه چه ها بسیار نازک. برگها سبز روشن، در هر دو سطح تقریبا مشابه، برگهای محور های اصلی کرک غده ای دار، منتهی به نوک نسبتا گسترده جدا، برگهای شاخه های فشرده تنک هم، کرک غده ای دار. مخروط ها تخم مرغی، به طول 1/5_2/5 سانتیمتر، قبل از رسیدن گوشتی و مایل به ابی ، فلسها معمولا 6تایی، ضخیم، تخم مرغی، نوک کند، در زیر راس با کوهانی قلاب مانند دانه ها در هر فلس 2 تایی، تخم مرغی، قهوه ای. درختی زینتی، فرم های باغبانی ان خیلی بیشتر از فرم اصلی و خودروی ان کاشته میشود، بطوریکه در اغلب نقاط جهان بجز مناطق گرمسیری انها را میتوان دید.

پراکندگی جهانی: شمال شرق ایران، بومی شمال و شرق سینا، در بیشتر نقاط اسیا و اروپا طبیعی شده.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: فرم خودروی و طبیعی ان در ایران در استان مازندران و دره زیارت گرگان دیده میشود. امروزه در بسیاری از نقاط بحالت کاشته شده رواج داد.

مصارف و کاربرد ها: برگ و شاخه های برگ دار گیاه اثر قاعده اور، خلط اور، معرق، نرم کننده، مدر و ضد روماتیسم دارد و از ان برای از بین بردن زگیل و درمان بواسیر استفاده میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه  نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه  نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه  نوش ، سروطبری ، سرو خمره ای :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .