1

خواص استفاده از گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت:

درختی متوسط القامه یا درختچه ای مرتفع، با پوست شیار دار خاکستری. شاخه های جوان و برگها اصولا با کرکهای هلویی، سر انجام بدون کرک شونده. جوانه ها مستطیلی _ تخم مرغی. برگهای بالایی بیضوی یا مستطیلی _ بیضوی، با رگبرگهای فرعی 8_11 جفتی، در بخش انتهایی به دشواری مواج، دندانه دار، تمام دندانه ها کوتاه، در بالا خمیده نوک تیز، بندرت کامل، پایینی ها 1_5 دندانه ای یا کامل یا کامل ، کوچک؛ دمبرگ به طول 1/5_3 سانتیمتر، برگها به تدریج تا نیمه زمستان یا بعد از ان ریزان. گلهای نر در گل اذین دم گربه ای انبوه و بلند. گلهای ماده کم یا منفرد، در محور برگهای بالایی قرار گرفته. پیاله نیمه کروی، به قطر 1_2 سانتیمتر فلسها باریک به دشواری ضخیم شده ، با کرکهای خاکستری. میوه بلوط به طول تا 3_4 سانتیمتر. روی برگها اغلب با گال اشکار.

پراکندگی جهانی: ایران، قبرس، اناتولی، کردستان، سوریه و ماورای قفقاز.

پراکندگی جغرافیایی درایران: کردستان: بخش شمال._ لرستان: خرم اباد.

مصارف و کاربرد ها: مهمترین اثرات درمانی: ضد باکتری، ضد التهاب، ضد عفونی کننده، ضد تمور، ضد ویروس، قابض، سرطان زا، تهوع اور، خلط اور، متوقف کننده خونریزی، محرک سیستم ایمنی، ضد کرم و حل کننده سنگ های بدن؛ گال بلوط نیز خواص زیر را دارد: ضد درد، قابض، خواب اور، کاهش دهنده قند خون، مسکن و مقوی. به پوسته روی میوه بلوط (جفت Jaft) گفته میشود که مصرف دارویی و صنعتی دارد. گز علفی نیز نوعی مان بدست امده از برگهای بلوط مذکور میباشد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه مازوج ، بلوط حلبی ، دارمازور ، جفت:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .