1

خواص استفاده از گیاه مارچوبه هلیون را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه مارچوبه هلیون را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه مارچوبه هلیون را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه مارچوبه

گیاه علفی ساقه های ایستاده به ارتفاع تا 150 سانتیمتر،صاف-از قاعده ساده-در بالا پانیکولی با زاویه تند بسیار منشعب .برگها فلسی شکل -در قاعده با مهمیز تا 3 میلیمتری چشمگیر -اصولا در بخش فوقانی و میانی ساقه وجود دارد. شاخه برگی 3-6 تایی بندرت خیلی زیاد -دسته ای -به طول 15-30 میلیمتر -بسیار نازک -به قطر حدود 0/2 میلیمتر،نرم ،درفشی،با زاویه حاده بالارونده،گلها اغلب دوتایی فبندرت منفرد یا 3تایی ،دمگلها به طول تا 15 میلیمتر .از گلها 2-3 بار بلندتر ،در میانه یا کمی بالاتر بند دار .گلهای نر به طول حدود 0/5 میلیمتر ،ماده ها دوبار کوچکتر.میوه سته کروی،به قطر 6-10 میلیمتر ،قرمز ،با دانه های 2-4-6 تایی.

پراکندگی جهانی:اروپا،شمال غرب اروپا ،قفقاز،غرب سیبری ،جنوب غرب و مرکز آسیا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:مازندران،آذربایجان شرقی و غربی،کرمانشاه،اراک و تهران.

مصارف و کاربردها:ریشه این گیاه خواص درمانی دارد .مدر ،دافع کلرید،اشتها آور و مسکن قلب است و در موارد کم شدن ادرار در بیماری قلبی دردهای کلیوی ،احتباس آب در بدن و یرقان مورد استفاده قرار می گیرد.

اثرات مهم درمانی مارچوبه :ضدباکتری -ضدپیری-ضدسرطان-ضدالتهاب-ضدروماتیسم-آنتی اکسیدان-ضدویروس-مسکن قلب -مقوی قلب-ضدبارداری-ملین-مسهل -ضدسم-ادرارآور-محافظ کبد-کاهش دهنده پرفشاری خون-محرک ایمنی بدن-مسکن-اسپرم کش-حل کننده سنگ ها

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه مارچوبه:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه مارچوبه:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه مارچوبه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .