1

خواص استفاده از گیاه لیف را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه لیف  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه لیف را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه لیف:

گیاه علفی یکساله، با ساقه های رونده و بالا رونده، به طول تا 10 متر، با برگهای بزرگ، پنجه ای. گلهای زرد رنگ، نر و ماده جدا، گلهای نر خوشه ای و ماده منفرد؛ گلبرگها جدا؛ پرچمها 3 یا 5 تایی، جدا؛ کیسه های بساک پیچیده. میوه بیضوی، کروی یا استوانه ای بهنگام رسیدن و خشک شدن رشته ای، بوسیله در پوشی انتهایی باز میشوند.

پراکندگی جهانی: کاشته شده در عرااق، ترکیه، فلسطین، مصر، عربستان، ایران، هندوستان و… در واقع در نواحی گرم و مرطوب و شبه گرم و مرطوب هردو نیمکره زمین. اغلب بومی شده، با منشا احتمالی نواحی گرم و مرطوب دنیای قدیم.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: این گیاه در استان خوزستان عموما به صورت کاشته شده و زینتی در مناطق مختلف اهواز و ابادان و سایر نقاط گرمسیر بصورت بسیار پراکنده و گاهی نیز به عنوان گیاه زینتی کاشته میشود.

مصارف و کاربردها: خمیر ریشه ان برای درمان درد ناحیه گردن بکار میرود. جوشانده پودر دانه ان به همراه فلفل سیاه به عنوان قی اور و مهسل مصرف میشود. میوه ان مدر و شیر اور است، شیره میوه ان قی اور و مهسل می باشد. میوه گیاه مصرف میشود. در طب چینی بخش داخلی میوه خشک شده برای درمان دردهای ماهیچه ها، مفاصل، سینه و شکم بکار میرود. برای درمان عفونتها سینه همراه با تب و درد توصیه میشود و برای تمیز کردن احتقان مخاط بکار میرود لیف همچنین برای درمان سینه دردناک متورم تجویز می شود. غنچه های گل، شاخه ها، برگها و میوه ان خورده میشود دانه های ان روغن خوراکی تولید میکنند. از گلها و میوه ان به صورت خیسانده نوشابه ای ولید میشوند که برای درمان مشکلات گلو و شش ها بکار میرود و شیره برگ ان برای ان برای درمان بثورات پوستی مصرف میشود . تارهای ارام بخش میوه ان خونریزی رحمی، بواسیر و اسهال خونی را درمان میکند. در ایران عموما از رشته های باقی مونده از میوه ان به عنوان لیف برای شست و شو استفاده میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه لیف:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه لیف:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا )گیاه لیف:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .