1

خواص استفاده از -گیاه-فراسیون-آبی-پای-گرگ را شرح دهید ؟

کاربرد کود – -گیاه-فراسیون-آبی-پای-گرگ را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از -گیاه-فراسیون-آبی-پای-گرگ را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه فراسیون آبی-پای گرگ

گیاه قوی:ساقه رونده دار ، ،به ارتفاع تا 1 متر ،سبز ،بی کرک شونده با شاخه های فراوان یا شاخه های به طور منظم برگ دار برگها به طول 3- 8سانتیمتر،به عرض 1-3 سانتیمتر -از میان گره ها بلندتر ،دندانه اره ای درشت ،پایینی ها گاهی کم وبیش بریده بریده قویا نوک تیز یا نوک دار،بدون دمبرگ یا با دمبرگ بسیار کوتاه چرخه های کاذب انبوه پرگل یا رگه هایی به طول 2-5 میلیمتر ،خطی -درفشی برگهای شاخهای پایینی مشابه بتدریج کوچک شونده ،بالایی ها از چرخه ها چندین بار بلندتر کاسه گل به طول 2 میلیمتر ،بطور غیر چشمگیر ده رگه ای یا کرک های غده دار ،تک و مزک دار،دندانه ها تقریبا هم اندازه سرنیزه ای ،راست سیخک دار نوک دار از لوله بلندتر چام گل سفید ،از کاسه به دشواری بلندتر در سطح داخلی در قاعده مزه زرد گاهی دار در سطح خارجی کرکی تک تقریبا به یک اندازه لویدار ،لوب فوقانی از بقیه تقریبا پهن تر پرچمها بیرون زده فندقه به طول 1.5-2 میلیمتر.پراکندگی جهانی اروپا و آسیا در تمام نواحی شمالی بجز نواحی گرم و مرطوب.

دارویی برای قلب و سیستم عصبی و اغلب تجویز شده برای تپش قلب و اضطراب ،گیاه فعالیت قلب را تقویت به ویژه در جایی ک ضعیف است .ضد اسپاسم و مسکن ،گیاه آرامش قلبی را نسبت به خواب آلودگی تشدید می کند.به هرحال گیاه ماهیچه های رحم را تقویت می کند و به ویژه برای تاخیر افتادن قاعدگی ،درد دوره قاعدگی و تنش قبل از قاعدگی مناسب است آن را نباید هنگامی که خونریزی قاعدگی سنگین است مصرف کرد.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:این گونه اصولا در کنار جویبار ها و نقاط مرطوب در استانهای گرگان،مازندران،گیلان،آدربایجان شرقی و غربی،لرستان،خوزستان،خراسان،و تهران می روید.

مصارف و کاربردها:

برگهای آن در استعمال خارجی به عنوان ضماد برای تمیز و ضدعفونی کردن زخمها بکار می رود . به عنوان دارویی خنک کننده مصرف می شود.در اروپا آن را به جای گته استفاده می شود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه فراسیون:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه فراسیون:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه فراسیون:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .